Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '18

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
207
 

Sevgiye Adanan Ömür

Sevgiye Adanan Ömür
 

Bir  genç  kız  ve  bir  genç erkek.. Sevgilerin unutulduğu şu dünya da bir sevda masalının kahramanları sevginin solan çiçeğiydiler

Güzeldi, asildi, genç kız...Hayranlık duymaya başladı genç adam. Gönlünü bağladı, güzel kızın  simsiyah yıldızlar gibi parlayan gözlerine. Genç kızın gözleri karşılıksız bırakmadı aşkla bakan bu gözleri..

Hani deriz ya kader, kısmet. İşte  kader onları bir  araya getirdi. Ve sevdaları büyürken yüreklerinde iki seven yüreğin sevdalarına sahip çıkışlarının mücadelesi başladı. Genç kızın ailesi onaylamıyordu. Bu  koca dünyada sevginin gücün karşısında kim karşı durabilirdi.  Yürekleri biribirleririnin yüreğine bağlanmıştı, kilidini kim açabilirdi? Sonunda aşkları engelleri aştı.

Düğünler  dernekler kuruldu..  Yıldızlar  parıldadı yüreklerinde. Rüyada gibiydiler. Çünkü bir kaç seneyi genç kızın ailesine sevgilerini anlatmaya, onları ikna etmeye  uğraşmakla geçirmişlerdi.

Mutlulukları daha da güzelleşti . Canlarından can minik yavruları geldi dünyaya .Yavruları hayatlarının güneşi oldu. Mutluydular hemde çok..Mutluluğun resmini onlar çizmişti.

Seneler böyle geçer mi?. Bir kaç  sene  sonra.. ceylan gözlü genç kadının sevgili eşi hastalandı. Gün be gün durumu kötüleşti. Genç kadın inancını kaybetmedi.. Onlar ki sevgilerinin gücü ile her zorluğun üstesinden gelmişler..Yine  mücadele edeceklerdi. HAYAT onların yolunu birlikte yazmış birlikte yürüyeceklerdi.

Bu defa olmadı başaramadılar.. Yenildiler. Çok  sevdiği ceylan gözlüsünü,  doyamadığı  küçük yavrusunu arkada bıraktı..Veda etti büyük aşkına.. veda etti. yavrusuna..Genç yaşında  veda etti hayata.

Acılar  dağladı  genç kadının  yüreğini..

Sevdiği....yoktu...arkadaşı...yoktu..can  yoldaşı  yoktu..

Yavrusunun  babası  yoktu..

Yıllar geçti. hayatınıı  adadığı evladı da gönlünü güzel gözlü bir kıza bağlamıştı. Onun da kendi yuvasını kurma zamanı gelmişti.

Ya  kendisi?.  Sevdasını uğurlayıp  şu  dünyada başka  sevgilere yüreğini açmadı ..açamadı.. 

Yıllarca yüreğinde  onu yaşattı. Büyük sevgilerine sevgiyle bağlı kaldı.

Bir  sevgi   bu kadar  büyük bir bağlılıkla yaşanır mı?..

Onlarınki bir sevgi masalıydı. 

Güzel yüreğiyle, güzel gözlerindeki hüzün ile güzel anneye güzel insana..

 

Sevgiyle...

 

birsen yn

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle hayatlar da var değil mi, yürekleri burkan

Kerim Korkut 
 06.11.2019 7:42
Cevap :
Günümzde çok azalsa da böyle yaşamlar var.Sayın yazarım İyi dileklerimle   06.11.2019 17:51
 

Mutlulukların sonu hep hüzün müdür?İnsan mutlu olmaya korkuyor bazen.Hüzünlü bir hikaye.Yüreğinize sağlık güzel dost.Sevgiyle,sağlıcakla...

fisun gökduman kökcü 
 02.10.2019 4:29
Cevap :
Yaşam devam ediyor.Bazen böyle bir acı ve hüzünlü bir yürek le bir yaşam kalıyor..sevgiyie kalın  02.10.2019 13:20
 

Sevgisiz hayat olmaz. Sevgi her işin başıdır. Koca Yunus Emre ne güzel söylemiş: s Sevelim, sevilelim s/ İşi kolay kılalım / Dünya kimseye kalmaz diye... Sizlere sevgi dolu yıllar diliyorum. Sağlıkla kalınız. Sezlere selam ve sevgilerimi sunuyorum...

Abdülkadir Güler 
 11.02.2019 23:39
Cevap :
Teşekkürler....iyi dileklerimle  14.02.2019 10:10
 

Bir şey olmaya görsün, insanoğlu mücadelesini kazandığında bayrağını göndere çektiğini sanıyorsa da maalesef olacaksa oluyor işte :(( Kim mutsuzluğu kendine eş olarak seçer ki? Tabi ki hiç kimse! Buruk bir aşk masalıydı yazınız, doğrusu etkilendim. Kaleminiz kavi olsun, gurbetten sevgilerimle..

gülsen tunçkal 
 15.12.2018 22:35
Cevap :
Gülsen hanım..yorumunuza teşekkür ederim..Evet hüzünlü bir yazı..hayat böyle..bazen erkenden yapraklarımızı koparıyor. Selamlar olsun memleketten gurbete  17.12.2018 10:36
 
 
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 294
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 408
Kayıt tarihi
: 13.03.13
 
 

Evli  İki çocuk annesi ve emekliyim . ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster