Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
145
 

Sevgiye Sevdalan

       Seven insan kıskanır diye söylenir, toplumun genelinde. Oysa sevgide kıskançlık varolabilir mi? Kendini tanımayan bireyler evlenir ve evrişemezse evet, kıskançlık ve kaosla beslenirler. Sevişmeyi aşk sanarlar ve çocuk yaparlar. O çocuklarda büyüdüklerinde sadece sevişirler ve sevgiyi işleyemezler yüreklerine.  Çocuk yapmayı aşk sanan bireyler en büyük hançerdir, kalbi olmayan toplumlara. Kalbi olmayan toplumlarında bir sürü oyuncağı vardır, halihazırda. (NELER OLDUĞU ORTADA) Toplumların kalbi böyle atmaya devam ettiği sürece, sevgi çok az kişinin sahip olduğu ve farkında olmadan yaşadığı tek gerçekliktir. Sevgi dolu olan kişi bu enerjinin kendiliğinden nasılda fışkırdığını gördükçe,  teslim eder kendini.

    Gerçek sevgiyi verebilseydik tüm çocuklara, okullara gerek kalır mıydı sizce? Tanrılar yaratıp onlardan dilekte bulunmak yerine, dileksizliği yaşayıp dileğin bile ne olduğunu bilmeden yaşayamaz mıydık, yeryüzünde?  Kiliseleriniz, camileriniz, taptığınız ne varsa kurtarabildi mi bizi, toplumu sevgisizlikten? Yoksa kendinize tapmayı günah diye mi öğrettiler size? İnsan kendine taparsa ne olur düşündün mü bir kere? 

  Oysa sevgi adını verdiğiniz hepimize kodlanmış o mucizevi iksir, bedenimizi ayakta tutarken, ne olmuştu da bu denli kötülük bulaşmıştı ruh dediğimiz ışıksı yeryüzü nüfusuna. Yoksa doğması gerekenin doğması gibi miydi, gerçekten. Kötülük te var olmaya gebe miydi hep ezelden. 

  İnsan dışında neden nefret yüklenmemişti ki diğer tüm varolanlara? Oysa gök gürültüsü bile şimşekle aşk yaşarken, ardından yağmurla bereket verirken, ne olmuştu bu insanın sıfatına.

  Neden herkes güneşe sevdalanıyordu da kendi güneşine sevgiye sevdalanmıyordu ki?  Van Gogh bile bunu en iyi bilenlerden biriydi. Siyah güneş çizdiğinde " güneş hiç siyah olur mu? " diyenlere ..." benim içimdeki güneş daha parlak" diyecek kadar sevginin esiriydi. Sevgiye sevdalanın, geç olmadan. Bırakın toplum sefilini.

  Nefrete bulaşmayanlara.

 http://blog.milliyet.com.tr/sevisen-dunya-mutsuz-cocuklar/Blog/?BlogNo=578934

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayat sevgiden ibarettir .SELAM VE SEVGİLER SUNUYORUM.

Şennur Köseli 
 25.09.2019 9:53
Cevap :
Aynen öyle   25.09.2019 10:14
 

Sevgi konusunda çokca yazı yazdım ama sevgiye pek inancım yok

Kerim Korkut 
 24.09.2019 16:09
Cevap :
Sevgi her zaman vardı ve her zaman yoktu...içinizde kaybettiyseniz etrafta bulmanızda olanaksız..  24.09.2019 19:01
 

Âşk olsun :) .. bu kadar sevgi güneşi bile yakar, selâm ve sevgilerimle..

Kemal Alkan 
 24.09.2019 6:55
Cevap :
Kesinlikle katılıyorum   24.09.2019 10:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 407
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 245
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster