Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
760
 

Sevgiyi tüketmek...(1)

Sevgiyi tüketmek...(1)
 

Seni sevdiğimi sanıyordum, oysa sevgi, aşk, tutku, alışkanlık ne demek bilmiyordum... 

Aynı yerde çalışıyorduk. Benden bir kaç ay sonra işe girmiştin. Senin ilk geldiğin gün, seni ilk gördüğüm gün kalbim deliice çarpmıştı. Seni düşündükçe kalbimin minik bir kuş gibi çırpmasını, seni görünce yüzümün kızarmasını, heyecanlanmamı, elimin ayağımın dolanmasını hep seni sevmemden dolayı olduğunu sanıyordum. Seninle bir konuşma fırsatı yaratmak için çırpınıyordum. Oysa sen sadece kendine eğlence arıyordun, aşkım gözümü kör etmişti, ben bunu görmüyordum. Sana her bakışımda, her yanımdan geçişinde, kokunu her duyduğum yerde sanki beynim duruyor, gözlerim seni arıyor, kalbim delice çarpıyordu. Neydi bu? Aşk mı sevgimi ihtiras mı tutkumu? 

Birgün senin de bana yakınlaşmaya çalıştığını fark ettim. İşte istediğim şey oluyordu, sen de beni görüyordun ( aptal gibi beni sevdiğini düşünüyor, hayaller kuruyordum 21. yüzyılda...) Bir akşam çıkışta bir yerlere gidelim mi dedin, hiç düşünmeden olur dedim. Yasak olan birşeyi gizli gizli yapan çocuklar gibi, gizli saklı buluştum seninle. Pastaneye gittik (eski türk filmlerindeki gibi), bir arkadaşın geldi sonra yanımıza. Meğer sen onunla benim aramı yapmaya çalışıyormuşsun ve ben senin bana ilgi duyduğunu sanmıştım. Bir kaç saat muhabbet ettik, ben kalkmak istedim, gariptir sen de beni eve bırakmayı teklif ettin. Yol boyu havadan sudan konuştuk, ömrümde olmadığım kadar mutlu hissediyordum yanında kendimi. Oysa sorunlu bir ilişkiden yeni çıkmıştım ve bana sunulan her sıcak muhabbete, her gülen yüze açıktım, fark edemiyordum... 

İş çıkışları aynı güzergahta oturmamamıza rağmen sen benimle aynı servise biniyordun ve yol boyu muhabbet ediyorduk. Yarım saatlik o yol bitmesin istiyordum. Sabahları da ben senin bindiğin güzergahın servisinin geçtiği noktaya kadar geliyordum ve birlikte geliyorduk işe. Köşe kapmaca oynuyordun benimle ve ben farketmiyordum. 

İş çıkışı bir yerlere gitmelerimiz arttı, senin beni eve bırakmaların, iş yerinde öğle molalarında muhabbetlerimiz, servis muhabbetlerimiz arttı, ben mutluydum. Beni sevdiğini sanıyordum, seni sevdiğimi sanıyordum. Aşk bu, herşey çok farklı olacak diyordum. 

Birgün haftasonu başbaşa bişeyler yapalım dedin, ne yapmak istediğimi sordun bana... Deniz kenarına gidelim dedim, karataşa gittik...Sahilde oturduk, müzik dinledik, koştuk, dans ettik, sarıldık, yürüdük, güldük, eğlendik, günün en romantik vaktini-gün batımını- izledik... İçimde ne şarkılar çalışyordu, kalbim pır pır atıyordu, sen fark etme diye elimden geleni yapıyordum. Sanki ilk kez sevgilisi ile sinemaya giden liseli aşıklar gibiydim. O anı hiç bozmak isteiyordum, hep böyle devam etsin diyordum... Bir ara dalmışım, birden bana ne düşündüğümü, aklımdan ne geçtiğini merak ettiğini sordun. Hiç birşey düşünmüyordum ve öyle bir laf ettim ki o anın büyüsünü bozdum bir kere..."Hiç, sadece bir şarkıyı söylüyordum içimden" dedim.. Hangisini? diye sordun (ah keşke sormaz olsaydın) İbrahim Tatlıses ten Sabuha dedim...(zaten romantik biri değilim, ama yanında sevdiğini düşündüğün adam, sahilde ateşin başında sarmaş dolaş gün batımını izlerken söylenmesi gereken en son şey yani... Tüm romantizim bitti tabiki...) 

Kalkalım artık dedin, peki dedim. Anı mahvettiğimi biliyordum, yol boyu durup durup Sabuha dedik ve güldük... İlk hatam olmuştu bu sana karşı...Yolda gülmekten araba kullanamadın, bir süre sağa çektik ve gülme krizimizin geçmesini bekledik. Sonra nereden nasıl oldu bilmedik, birden bir fırtına başladı. Nasıl yağmur yağıyor, silecekler yetişmiyor, arabada gidemiyoruz. Bunun Allahın bir işareti olduğunu, aslında birbirimize uygun olmadığımızı anlamam gerektiğini şimdiki aklımda düşünebiliyorum. Oysa ozaman sadece seni ne çok sevdiğimi düşünüyordum... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pat diye kesmişsiniz devamını çok merak ettim. Yazın olur mu?

beyazışık 
 21.07.2011 20:56
Cevap :
devamı gelecek elbet...kolay mı bir sevgiyi tüketebilmek...? teşekkürler.  22.07.2011 14:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 827
Kayıt tarihi
: 19.10.08
 
 

77 yılında Adana' da doğdum. Üniversite, lise, ortaokul ve ilkokulu Adana' da okudum. Şimdi de Adana..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster