Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '19

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
235
 

Sevilenle Uyum Analizi

İslam Astrolojisi'nin diğer Astrolojilerden ayrılan en temel farkını itikad olarak daha önce maddeler halinde ve İslam Astrolojisi Kitabımda da maddeler halinde belirtmiştim.
 
İslam Astrolojisi Synastry denilen "Sevilenle Uyum Analizi"ni nasıl anlar ve bakar?
 
Synastry, mana olarak EŞ-leme kıyaslama kökünden gelir. İngilizcede de bir kelimenin eş anlamlı benzerine de Synonym denir. Syn kelimesi Benzer Eş manasındadır çünkü.
 
Sevilenle uyum analizlerinde İslam Astrolojisi asla sizi çaresiz bırakmaz.
 
Çünkü sadece tespit değil aynı zamanda tavsiyelerde de bulunur. Bu tavsiyeler vicdani ve sorumlu tavsiyelerdir.
 
İslam Astrolojisi Sevilenle uyumda sadece yıldız uyumlarına bakmaz. Tevhidin Dört Paradigmasını da baz alır ( Etiklik, Adalet, Sorumluluk ve Vicdanilik üzerinden de konuşur). Bu parametreler üzerinden tavsiyelerde bulunur ve hem yıldız uyumunu açıklarken hemde bir insanın iyi veya kötü olma durumunun sadece yıldızdan değil aynı zamanda bu parametrelere olan uyumundan da geldiğinin altını çizerek mesleyi ele alır.
 
Dolayısıyla konuya sadece yıldız boyutundan değil Kuran, Tevhit ve bu ikisinin komponentlerinden meseleyi ele alarak açıklar.
 
Diğer Astrologlar veya Astroloji çeşitleri sadece Yıldızlar üzerinden konuşur veya inandıkları astroloji çeşidinin özelliğine göre öneride bulunur (Mesela Vedik Astroloji kendine göre Hint İnanç Sistemi ile size konuşur ve bu konuşmaların bazıları İslama ve Tevhide asla uymaz ).
 
Tabi ki kendi toplumsal yapımıza ve bünyemize uymayan çözüm önerileri de sunmaya kalkarlar veya bazı İslami veya tevhidi bazlı önerilerle düzelebilecek bir ilişkiyi size bitirtebilirler. İslami Astrolog diye ortaya çıkan ve son zamanlarda milleti Esmalarla sadece Zikir yaptırarak (ki onlarında çoğunu yanlış yaptırmaktalar) konunun düşünce ve akıl yönüyle hallolmasına da engel olmaktalar ve dilekleri olmayan insanların da Ateistleşmesine yol açmaktalar.... 
 
İşte bu yüzden insanların çoğu Astrolojiye ya günah der ya da şirk der.
 
Onların bu bakış açıları eğer İslama ve Tevhide uymuyorsa bunda günah kesinlikle asla İslam Astrolojisinde değil.
 
İslam Astrolojisi çözüm önerilerinde çizgi bellidir. Bu çizgileri zaman zaman ilkelerle açıklamaktayız. Ancak maalesef bazı taklitçi fikir hırsızları kaynak belirtmeden bu fikirlere takla attırarak sanki kendi fikirleri gibi kendi sayfalarında ustaca FSEK kanunlarına uydurarak yazsalar da herkes "İslam Astrolojisi" Kitabını ve İslam Astrolojii'nin temellerini Kabe'nin Hayat Şifrelerinden öğrendi ve bunun asıl kaynağının neresi olduğunu da zaten (Tv'de ki yüzlerce programlarımızdan ve Youtube videolarımızdan) bilmekte.
 
Bu konuda takip eden destek veren tüm okurlarımzıla, danışanlarımzıla da ayrıca teşekkür ediyoruz...
 
Saygılarımızla
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3598
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster