Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
396
 

Seviş benimle...

Seviş benimle...
 

Ama artık yeter diyeceksiniz, biliyorum. Ben de lafı çok uzatmak istemiyorum. Kendisini töhmet altında bıraktığım bir arkadaşıma bu konuda yazacağımı söyledim. Bu bir anlamda yükümlülük.

Daha önce Sadat Aydın'ın bloguna yaptığım yorumda "çok okunma" üzerine görüşlerimi yazıp detaylarına sonra gireriz... diyerek bırakmıştım. O yorumu orada kesmeliydim ama devam etmek durumundayım. İsteksizliğimin sebebi bu konuda söyleyecek yeni bir şeyimin olmaması ve dolayısıyla bu durumun aslında benim blog yazım prensiperime aykırı olması. Fakat geçen gün Celal Bey'in de dediği gibi eski konular tekrardan ısınıp gündeme geliyor. bunun sebebi sitede olan sirkulasyon. Nispeten yeni arkadaşlar nispeten eski arkadaşların bu konuda daha önce defalarca tartıştığından haberi yok. Olması da mümkün değil zira arşivimiz çok büyüdü.

Çok kısa bir şekilde blog ve cinsellik hakkındaki görüşlerimi yazmak istedim. Bu benim blog hakkındaki görüşüm değil genel bakış açım;

Vatandaş olarak, birey olarak, okuyan yazan ve fikrini söylemekten çekinmeyen birisi olarak, politik, ahlaki ve felsefi bakış açılarından "kadın istismarına karşıyım."

Bu demek değil ki cinsellik hakkında konuşulmasına veyahut yazılmasına karşıyım. Karşı olsam ne değişir hem? Gazetevatan'ın neredeyse seks portalına dönüştüğü, milliyet.com.tr'nin biraz da "milliyet" isminin geleneksel ağırlığından o kadarda korkunç bir şekilde bozulmadığı ama gazete kültürüne kıyasla ödünler verdiği bir internet dönemi... Hurriyet.com.tr'nin "artık istimar yok" diye söz verip ve aslında istismar yaptığını alenen kabul ettikten sonra bu galerileri tekrardan yayına açıp sadık okuyucusunu şaşırttığı bir dönemde.... Karşı olsam ne değişir. Hiç bir şey. Ve fakat hiç bir şey değiştiremeyecek olmak motivasyonumda zerre düşüklüğe sebebiyet vermiyor. Tırışkadan da olsa aktivistim ve bir gün gerçek bir aktivist olabilmeyi umuyorum.

Dün akşam saat sekizde taksim'deki dev elektronik reklam afişinde şöyle yazıyordu : milliyet com.tr bugün "45, 000, 000 kere okundu"

45 milyon küsür kere okunmak ve eğlence portalından gerçekten gazete portalına dönüp misal 25 milyon kere okunmanının kaybettireceği reklam pastası nedir bilmiyorum. Aklı evvel reklam veren diyor mu acaba bu 45 milyonun kaçı galeri fotoğraflarının tıklanması diye... İşi gücü bırakmış galeri fotosu ve blog pornosu peşinde dolaşan adamların ve kadınların beyninde kan yoktur zaten o sırada. Onların potansiyel tüketiciliğinden ne olacak? Limon sıkayım ben böyle reklamverenin zihniyetine.

Özetle bu bir blog protestosu değildir, cinsellik sansürü talebi hiç değildir. Blog açısından değerlendirdiğimizde sap saman karmaşası vardır. Ben sevişmek istediğinde gidip bilfiil sevişebilen birisi olarak genel olarak fazla ilgi duymuyorum bu şeylere. Bu demek değilki bu konularda yazılmasın, çizilmesin. Fotoğraflar yasaklansın.

İstismar eleştirisinden çıkıp gerçek blog eleştirisine girmeli bu noktada

****

yazının gerisini sildim... hepsi fasa fiso... falan filan... kendimle gurur duyuyorum her koşulda. anlayana sivri sinek... devamını okumak isteyen olursa bana mesaj atabilir.

K.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"görüşlerine katılmıyorum, ama düşüncelerini savunman için gerekirse ölürüm" voltaire.
Benim ve Ayda'nın bloglarının okunmadığı tıklandığı iddiasını nereden çıkardığını söyler misiniz? Eğer bir yazı hakkında yapılan yorum ve tıklanma oranı ile okunma oranı arasında korelasyon vardır. ikisi arasında doğru oranı vardır. bir yazarın ortalama yorum sayısı 12 ise az okunduğunu nasıl söylersiniz? mesela siz, beni ve Ayda'yı eleştirerek kullanmış ve iyi bir okunma oranını yakalamışsınız. ben bu yazınızın okunmadığını söylersem hoşunuza gider mi?

Canan Öz 
 12.09.2007 22:40
Cevap :
1. okunmadan tıklandığını şeklinde bir iddia yok. 2. Sen neden kendini ayda ile beraber değerlendiriyorsun, yazıda böyle bir kasıt yok 3. yorum sayısı hakkında ne demem gerekiyor anlayamdım, kast etmediğim şeyleri neden bana soruyorsun canan? 4. okunma oranı yakalamak için kimseyi eleştirmeye ihtiyacım yok, kimseyi eleştirmediğim ve çok daha fazla okunduğum yazılar var. 5. yazının okunması çok umurumda olmadığı için okunmadığını söylemen beni rahatsız etmez. ()()()()()()() başka soru? K.  13.09.2007 11:02
 

Kadın istismarına karşıyım cümlenizden dolayı sizi kutluyorum.

Bu konuda tamamen omuz omuzayız yazılarınızı bu yönde okumak beni sevindirecek.

Tekrar teşekkürler.

Sedef Kandemir 
 12.09.2007 16:00
Cevap :
Kısır bir çekişme yarattığımız, dayatmacı olduğumuz yönünde algılamalar oldu. Ne tuhaf. Bu bir vazife. Sevgiler. K.  12.09.2007 16:25
 

Zaten her yerde var. Zaten hep var zaten gözün gördüğü her yerde. Varda var. Varda var. Burayada sıçradı. Kurallar bilirsin bazen yazısızda olur. Yazısız olanı biz koyalım dedik. Olmadı. Olmayacak. İnatla hırsla bu işler yapılacak. Ve tek dertler tıklanmak olacak. Okunmak istiyorsa yazsınlar görelim başka konularda kaç kez okunacaklar ve gördümde. Astroloji futbol zirvede. Cinsellik fora. Ne oldu. Ben artık yazmıyorum zaten. Bıraktım. Hatta hevesim bile gitti sıkıldım. Gidelim mi kurup mu kuralım. Gidelim Kerem hocam fark etmez. Cidden bak gidelim, giderken de en son bloglarımızı falına baktıran çıplak kadın resmi ile süsleyelim. Onlarda arz-talep çarkı içinde dönüp dursunlar... Neyleyim bana yeniyi vermeyip sadece bildiğimi şeyi istediğimde uzatanı ben...

Tarık Azra 
 10.09.2007 16:54
 

Daha önce konuştuk,tartıştık,olmayacak gibi.Aynı dosyalar yeniden açılacak,"vajinusmuslu bayanlara çare bulup,arka sayfa güzellerinin haberlerini alıntı yaparak bizlerle paylaşacaklar" Bu mücadelede nelerle suçlandım bu zamana kadar,hıımm,sığlık,cahillik..Ne olursa olsun yazdıklarına yürekten katılıyorum.Bu konuda yazmakta ısrarlı olan yazarlarımızın toplanıp 50Cent'in Candy Shop şarkısına video çekerek rahatlamalarını tavsiye ederim..Merakla Bekliyorum..

Çiğdem Ya. 
 07.09.2007 22:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 716
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster