Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
16513
 

Sevişmenin büyüsü ve öpülecek üç yer...

Sevişmenin büyüsü ve öpülecek üç yer...
 

"Konu sevişmekti. Arthur televizyondaki bir yarışma programında, haftalarca soruları doğru bilmişti. Ve şimdi yüz bin dolarlık büyük ödül için yarışacaktı. Bu tek soru için, bir uzman çağırma hakkına sahipti. Atrhur doğal olarak, dünyaca ünlü Fransız seksoloji profesörünü seçti.

Büyük ödül sorusu şuydu: 'Asur İmparatorluğu'nun ilk elli yılında kral olsaydınız, gerdek gecenizde eşinizin vücudunun hangi üç bölümünü öpmeniz beklenirdi?"

İlk iki yanıt hemen geldi. Arthur, "dudakları ve boynu" diye yanıtladı.

Sorunun üçnücü yanıtı için aklına bir şey gelmeyeince, Arthur çaresizlik içinde uzmana döndü. Fransız, kollarını iki yana açıp, homurdandı.

"Alors, mon ami" bana sorma, ben şimdiden iki kez yanılmış durumdayım.

Uzman olmanın, bilgili olanın, entelektüel olanın, kendine ait bir kavrayışı yoktur. O, ödünç bilgiye, geleneğe ve kanıksmalara bağlıdır. Kafasında kütüphaneler taşır. Bu çok ağır bir yüktür ama kendine ait bir görüşü yoktur. Çok şey bilir miş gibi görünmesine rağmen, hiçbir şey bilmez." [*]

Bazen üçüncüyü kendiniz bulmak zorundasınızdır. Çünkü her seçenek sizdendir, sizsinizdir!

Geçenlerde okuduğum "Beş duyu ve cinsellik" adlı yazı da bunu düşündürdü bana:

"Bebeklerin ilk duydukları ses, annelerinin kalp atışıdır. Büyüyünce bile bu sesi duyduğumuzda büyük bir huzur kaplar içimizi. Genellikle sevgililerde birbirlerinin kalp atışlarını dinlemekten çok hoşlanırlar. Kadınlar işitme açısından erkeklere oranla hassastır ve genelde yumuşak müziklerden hoşlanırlar.

Dokun bana

Kulak memesi ağız, göğüsler, kalçalar ve ayaklar en fazla haz duyulan yerler olarak bilinir. Ayrıca karın da bu sıcak noktalardan biridir. Erkekler genellikle karın bölgesinden daha çok uyarılırken, kadınların en fazla uyarıldıkları noktanın göğüsler olduğunu söyleyebiliriz.


Ten kokusu

Herkesin vücudunun kendine has bir kokusu vardır. Bu koku tıpkı parmak izi gibi herkeste farklılık gösterir ve kimsenin kokusu birbirine benzemez. Gallup araştırma şirketinin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre, kadın ve erkeklerin yüzde 71'inin ten kokusunu büyük bir cinsel uyarıcı olarak kabul ettiğini gösterdi.


Görüntü

Yine hepimizin bildiği bir gerçekle yüz yüzeyiz. Görsellik, erkekleri kadınlara oranla çok daha fazla uyarır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini rahat bıraktıkları takdirde erotik görüntülerden en az erkekler kadar zevk alabileceklerini gösterdi.

Renkler

Araştırmalara göre kadın ve erkeğin seksi bulduğu renkler şöyle sıralanıyor: Kan kırmızısı, koyu mavi, mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri. Amerikalı seks terapisti David Schnarch'a göre gözlerini kapatanlar aslında kendilerini renklerin zevkinden mahrum bırakıyorlar.


Acı ve tatlı

Kadınların acıya daha fazla hassasiyeti vardır ve genellikle tatlıyı tercih ederler. Erkekler ise tuzluya karşı daha zayıftırlar. Alınan tatlar ve buna bağlı olarak alınan hazlar özellikle oral seks uygulayan çiftler için büyük önem taşır. Lezzet ne denli hoşunuza giderse, o denli çok uyarılırsınız. "

Aşk ve sevişmek, beş duyunuzun da parlamasını sağlar.

Çünkü aşk, beş duyuyu da harekete geçirir. Sadece kendiniz olduğunuz ve böyle sevildiğinizi anladığınız zaman mutlu olduğunu hissettirir.

Kendinizi "kendiniz" olduğunuz için sevdiğiniz ve "mükemmel" arayışına girerek mükemmeli bozmadığınız için...

O yüzden her dokunuş, koku, görüntü, renk ve tat, âşık olduğunuzda size güzel gelir.

O zaman öpülecek üçüncü yeri kendiniz bilirsiniz, öpülecek daha yüzlerce yer olduğunu anladığınız gibi...

Sevişmenin büyüsü de budur...

[*] Osho, "Yaratıcılık", İçinizdeki güçleri Serbest Kılmak, Ovvo Yay, 2005.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 353
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3667
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

"29 Temmuz 1980’de İstanbul’da doğdu. Celal Bayar Üniversitesi, İşletme mezunu. Şiir, deneme, öykü, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster