Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
354
 

Seviyor sevmiyor, seçiyor seçiliyor

Seviyor sevmiyor, seçiyor seçiliyor
 

web shots. com sitesinden alınmıştır


Telefon konuşması ile başlayan ve kısa mesaj ile biten kısa bir ilişki;

“Çok iyi arkadaş olabileceğimize inanıyorum”

İşte kendimi beğenmişliğimi derin bir yenilgiye uğratan kısa mesaj. Egomun bu kadar sade bir cümleyle yerle bir edebileceği aklımın ucundan bile geçmezdi.

Murat TAŞKIN

Görücü usulü bir buluşmaya giden gencin hazin dramı;

“Bu devirde görücü usulü buluşma mı olurmuş?” diye çok tepki almıştı ama denemekte yarar var diye düşünüyordu. Belki de kader onlar için ağlarını böyle ilkel bir yöntem ile örmüştü.

Kızı beğenmişti ve şimdi kız tarafından beğenilip beğenilmediğini öğrenmesi gerekiyordu. Oldu olalı aceleciydi ve bu soruya da acilen bir cevap bulmalıydı. Buluşmanın ertesi gününde aradı ve ben gidiyorum ama yine geleceğim dedi. Hayalindeki kız onun için Serdar Ortaç’ın ne olur gitme şarkısını söylüyordu ama gerçekler hayaller gibi eğlenceli olmayabiliyordu ve hayal mahsulü olmayan kızımız iyi yolculuklar gibi sade bir söz ile uğurluyordu sınav sonucunu heyecanla bekleyen gencimizi.

Gidince telefon açmak için bir bahanesi daha olduğunu düşündü ve daha dün tanıştığı kıza yolculuğunun iyi geçtiğini bildirmek gibi gereksiz bir telaşa kapıldı. Aksilik oydu ki kızın da yoğun bir anına denk geldi bu lüzumsuz telefonu ve kızın kutup soğukluğunda cevaplarıyla bir anda dondu kaldı evin ortasında.

Topu kaptırınca hatasını telafi etmek için vücudun anlık olarak aşırı salgıladığı adrenalin ile rakibe Allah ne verdiyse saldırarak büyük çoğunlukta armut gibi gereksiz kart gören futbolcu misali telefona sarıldı ve hiç atmasaydı çok daha iyi olacak bir mesaj attı.

“kem küm kem küm ….. sesini duymak için aramıştım ….. kem küm kem küm” diye bir şeyler yazmıştı mesaja. Resmen kendini sapık konumuna düşürmüştü. Sesini duymak için aramakta ne demek oluyordu? Ses fetişi mi vardı bu çocuğun da sadece ses duymak için telefon açıyordu.

Çok gecikmeden acı cevap gelmişti

“kem küm kem küm ………………Çok iyi arkadaş olabileceğimize inanıyorum”

Mesaj çok netti. Sınav sonucu bir solukta eline gelmişti. Sonuç netti yani seçilmemişti. Sınav sonucuna itiraz eden öğrenci misali umutsuz birkaç mesaj ile durumu toparlamaya çalıştı ama yapacak bir şey yoktu. Artık çok geçti. Sonuçlar açıklanmıştı ve gerçekler acıydı.

Artık genç kendisini bir sonraki seçme ve seçilme sınavına hazırlıyordu. Mesaj trafiği bittikten sonra içine düştüğü derin boşlukta seçilmeyişinin ezik analizini yapmıştı.

Zaten görücü usulü buluşma kadar saçma bir şey olur mu canım sendeler...

Zaten olsaydı otobüs yolculuğu, uçak yolculuğu derken canım çıkacaktılar...

Zaten ben baştan anlamıştım bu işin olmayacağını vs vs. ler...

Seçmek ve seçilmek hayatın içinde var olan acı gerçekler. Seçiyoruz ve seçiliyoruz. Sevsek de sevmesek de, istesek de istemesek de.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Harun Deniz'in yorumu da senin yazının üstüne kaymaklı ekmek kadayıfı olmuş...Sevgiler

Esma KAHRAMAN 
 14.08.2008 0:51
Cevap :
Harun arkadaş kalalım klişesini tüm açık sözlülüğü ile ortaya koymuş. Harun evli olduğu için artık böyle işlerle uğraşmasına gerek yok. Sayın yazarım benim de acilen arkadaş kalmak istemeyen birisini bulmam gerekiyor yoksa annem bulacak. Saygı ve sevgiler.  14.08.2008 7:49
 

Denedin ve yenildin... Olsun yine dene yine yenil... (samuel Beckett) Şunuda söylemeliyim ki görücü usulünün daha iyi olduğuna inanıyorum. Çünkü en azından karşınızdaki kişinin niyetini bilerek görüşüyorsunuz ve olmadığı takdirde vakit kaybı söz konusu olmuyor, buda bir avantaj. Birde duygusal bir çöküntü yaşama riskiniz çok az. Sevme ve sevilme, Seçme ve seçilme Hakkınızın birgün saadetle sonuçlanması dileğiyle... :)

Demet 
 07.07.2008 16:00
Cevap :
Bizde de yıkmayan darbe kuvvetlendirir diye bir deyim var ama Samuel Beckett daha güzel ifade etmiş. Güzel temenniniz için teşekkür ederim.  07.07.2008 18:49
 

arkadaş olmayı neden reddedilmek olarak algıladın. çok iyi bir fırsat yakalamışsın. peşini bırakma. senin bu arkadaşlığı zekan ve espri .anlayısınla aşka dönüştüreğine eminim. çabuk pes etme.o sana hayran olacak.

Ahmet Fuat EREN 
 07.07.2008 8:55
Cevap :
Belki de sonradan aşka dönüşen değil de ilk bakışta aşk olan bir ilişki arıyorum. Nazik ve destekleyici yorumunuz için çok teşekkürler.  07.07.2008 11:16
 

Arkadaş olunca ne olacak anlamıyorum! Kız milletinin böyle garip ayrılış cümleleri var. Sanki istese de çok iyi arkadaş olunabilinecek gibi. Misal erkek arkadaşıyla bir mekanda oturuyor, sen gittin, seni erkek arkadaşıyla tanıştırmak isterken, "Merhaba hayatım, bu x, geçmişte benim peşimde koştu ama pas vermedim, şimdi çok iyi arkadaşız ha ha ha" diye espri mi yapacak? Ömür biter anne babanın görücü usulü atakları bitmez, o da ayrı bir konu. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 06.07.2008 12:07
Cevap :
Kız arkadaş ile sevgili arasındaki farkı da bir başka yazıda irdelemeyi düşünüyorum. Yorumsuz bırakmadığın için tekrar teşekkürler Harun. Bende sinema hayranı olduğum için ilk fırsatta senin eski blogları okuyacağım.  06.07.2008 13:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 108
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1479
Kayıt tarihi
: 25.06.08
 
 

Yaklaşık olarak ayını şeyleri yaşıyoruz. Uyuyoruz, uyanıyoruz, yemek yiyouuz, temel ihtiyaçlarımızı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster