Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '12

   
  Kategori
  İlişkiler
  Okunma Sayısı
  9061
   

  Sevmeden evleniyoruz

  Sevmeden evleniyoruz
   

  resim kaynak: cadde.milliyet.com.tr


  İşte size bir kral çıplak yazısı.

  Yapılan tüm istatistiklerden erkeklerin neredeyse sürekli seks düşündükleri biliniyor. Ben de bir kadın olarak bunu doğru olduğu düşünüyorum.

  Aynı istatistiklerin evliliklerde cinsel yaşamın heyecansız olduğunu, sevişme sıklığının azaldığını gösteriyor. 10 günde bir sevişen bir evli çifte "mutlu çift" deniyor. O derece yani.

  Sürekli seks düşünen erkekler, mini etekli bir kadın görünce tüm anatomisi değişen bu erkekler neden kendi eşlerine bu kadar ilgisiz.?

  Burda suç biraz da biz de değil mi?

  Hangimiz bir kere olsun topuklu ayakkabilarımızı giyip sanki düğüne gezmeye gidecekmiş gibi süslenip kocamızı karşılıyoruz? Geçen ay böyle bir sürpriz yaptık mı? Veya hiç böyle bir şey yaptık mı?

  Ben çok denedim benim odun kocam anlamıyor diyenler. Neden hemen vazgeçtiniz.? Olmuyor değil mi? Tutku bir sevişme başlamıyor bir türlü. Ne giyersen giy fark etmiyor. Çünkü bu süslenip püslenip onun karşına geçme işini içimizden gelerek yapmıyoruz.. Yapmacık oluyor. Sahte oluyor.

  Mesela ben jesti kocama yaptığımda yine "ne aldirtacaksin bana" diye sordu?

  Sorun burda. Jest yapmak içimizden gelmiyor. Onu heyecanladırmak bizi etkilemiyor. Oysa ki saçımızı beğenen gözlerimizin içine bakarak tatlı sözler söyleyen alakasız hatta çirkin bir erkek bile daha çok ilgimizi çekiyor. Yalan mı?

  Biraz daha temeline inelim sorunun. Bizi etkileyen bizimle ilgilenen o erkekle mi evlendik? Bize uymayan, duygusal olarak uyuşmadığımız o adamla evlendik. Yalan mı?

  Evliliğin başlarında çok mutlu olup sonraları gelen mutsuzluğu monotonlaşmaya bağlamak hepimizin en büyük yalanıdır.

  Gerçek şu. Yeterince sevmediğimiz uyuşmadığımız ama "iyi - efendi - bizi üzmeyecek - babası zengin" o adamla evlendik. O öteki serseriyi yakıştıramadık yanımıza.

  Evlendik.

  Böylece artık geceleri babamızdan izin almadan dışarı çıkabilecektik. Evde kalmaktan kurtulacaktık. Böylece annemizin baskılarında kurtulacaktık. Böylece toplumdaki rütbemiz bir bekar kadından evli kadına yükselecekti. Böylece diğer kızları ezecek donelerimiz olmuştu.

  Peki;

  Hangimiz romantik evlilik teklfi aldık.?

  Hangimizi evliliği oldu bittiye gelmedi.?

  Hangimiz aman bunu da kaçırmayayım diyerek evlenmedik.?

  Hangimiz bundan iyisini mi bulacağız diyerek evlenmedik?

  Hangimiz yaşım geldi artık demedik.?

  Hangimiz "Bu adam beni aldatmaz" diye düşünüp bizi aldatmayacak ancak kadın ruhundan anlamayan o adamı seçmedik.?

  Benim peşimden ne erkekler koştu diyenler, ya sizin peşinden koştuğunuz istediğiniz o adama ne oldu? "Olmazdı onla" değil mi? Peki bununla çok mu oluyor.?

  Evet işte sebepler bu. Bunlar için evlendik. Yıllar geçince. Uyum aradık konuşmak için. Uyum aradık gezmek için. Uyum aradik seks için. Bulamadık.

  "Aman ben kocamla çok mutluyum çatlayın" yalanına sığındık. Aramızda güzel olanlar. Diğer erkeklerin ilgisini çekenler kocalarını aldatmaktan bile çekinmedi..

  Kocasını aldatan çok peki.. Kocasından boşanıp sadece aşk için başkasıyla evlenen ne kadar az değil mi?

  Bir erkekle bir kadın uyumlu anlaşıyorsa herşey çok kolaydır. Uyum yoksa herşey zorlamadır. Zordur. Peki kocamızla aramızda uyum yok. Ne yapacğız ?İnanın ben de bilmiyorum. Fayda etmese de pişman olarak işe başlayabilirsiniz. Veya biri bize akıl sorarsa "Babası zengin olan ama gözlerinin içi parlamayan o çocuktan uzak dur" deriz.

   

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Nice bloglar... Yaşlı bir filozofa sormuşlar neden hala bekarsın diye :" Evlenme teklıf ettıgım her kadın düşünmek için zaman ıstedı ve ben o zaman sarfında hep vazgectim."

  Süleyman Akyürek 
   01.03.2012 8:17
   

  Değerli Kübra Hanım, Demokrasi ve evlilik; erdemli, farkında olan insanlar ister. Sorun; evlenirken gerçeklerle değil, Beklentilerimiz ile hayalimizde canlandırdığımız imajla evlenmemiz; beklentimiz ile imaj gerçeği ile örtüşmeyince; önce hayal kırıklığı, sonra soğukluk ve bilinen son. Evlilik aşk-meşkten önce saygıdır. Üstelik hak edene de, etmeyene de! Zorluğu da buradadır. Sağlıcakla kalınız.

  Canmehmet 
   28.02.2012 15:34
  Cevap :
  Erdemli insanlar birbiri ile uyumsuz olabilir. Ben evliliklerdeki zamanla ortaya çıkan sorunların ilk gün gizlenenen uyumsuzluklar olduğunu düşünüyorum.  28.02.2012 16:59
   

  Kübra Hanım Severek evlenenlerde de durumun farklı olmadığını düşünüyorum. Halbuki evlilikte seksin, en az "evliliği olumlu götüren faktörlerden yarısıdır"diye düşünüyorum. Burada bir kopukluk var ise, ki genelde de oluyor, işte o zaman ilişkilerde sapmalar başlıyor. Sevmek bile fayda etmeye biliyor. Yani en azından benim kanım böyle. Bu konuda kadınlar hakkındaki tespitlerinize katılıyorum. Yani her şey onların elinde kısacası. İyi çalışmalar...

  Ali Rıza İZGİ 
   28.02.2012 12:46
  Cevap :
  Çelişkiye dikkat çekmek istedim. Erkekler doğası gereği istekli ise evliliklerde cinsel hayat neden durağan? Çünkü istemeyen taraf kadının kendisi. İçine sinmiyor erkeğine seksi görünmek. Çünkü ya sevgisi bitmiş yada sevgisi hiç başlamamış. Bence bir kadın gerçekten aşık olursa aşksız geçen hergünü için pişman olacaktır.  28.02.2012 14:41
   
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 3
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 9061
  Kayıt tarihi
  : 16.01.12
   
   

  Üniversitede lisans eğitimimi tamamladım. Özel sektörde uzun seneler çalıştım. Sistemler,..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster