Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
338
 

Sevmemek

Sevmemek
 

Size de olur mu bilmiyorum. Biri vardır çok iyidir, mükemmeldir, harikadır, yardımseverdir. Yani bütün en-leri toplamıştır. Fakat sevemezsiniz bir türlü. Uzun uzun düşünürsünüz nedenini... Yok bulamazsınız. Bir de çevre iyice baskıyı arttırdı mı kaçaçak delik ararsınız. Hele doğrucu davutluk yapıp ciddi ciddi ''tamam çok iyi olabilir de ben sevmiyorum onu'' dediyseniz vay halinize. Artık bunun normal bir şey olduğunu ömrü billah anlatamazsınız. Anormal olarak kabul edilirsiniz.

İşte böyle durumlar insanı çıldırtmak için bire birdir. Başka hiçbir neden aramayın. Gidin bir odaya kapanın saçınızı, başınızı yolun. Kimse de '' Ya bir dakika durun. kimse kimseyi sevmek zorunda değil'' demez. Suçlayan gözlerle herkes size bakar. Ağzınızı her açışınızda herkes gardını almış bir şekilde sizi bekler. Bir anda dünyada tek başına kalmış bir kedi yavrusuna dönüşürsünüz. Yanlışlıkla olumsuz bir kelime çıktığı anda herkes bir pantere dönüşecekmiş gibi hissedersiniz. Bu yüzden o kişiye sürekli gülümsemek gerekir. O toplulukta oturan melek gibi kişi, herkes konuşmaya, başka şeylerle ilgilenmeye başladığında birdenbire değişmeye başlar. Fakat nasıl işse bu sizden başkası da fark etmez. Elindeki pembe asa koca bir çatala, başındaki hareler birer boynuza döner. Yine de konuşamazsınız. Çünkü herkes anında panter konumuna geçer.

Bazen de cidden çok iyi bir insandır, kalitelidir. Fakat malesef frekanslarınız uyuşmaz. Onun ilgi alanı farklıdır, sizinki farklı. Özel bir şeyinizi paylaşamazsınız. Sohbetinden zevk almazsınız. Yine de başınız sıkışsa gidip borç para isteyecek kadar değerleri sağlamdır. Ama dediğim gibi bir türlü aynı frekansı yakalayamazsınız. Yine herkes ayılır bayılır, siz nedense sevemezsiniz. Bu durumda da geçimsiz ve kıskanç olursunuz.

İnsanlar neden herkesin aynı şekilde sevinmesini, üzülmesini, ağlamasını, gülmesini, sevmesini isterler hiç anlayamıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herkes kerkesi sevecek değil ya ... sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 12.12.2007 16:47
Cevap :
EVET YA DEMİ? :)) sEVGİLER.  12.12.2007 17:13
 

Dediğin gibi , objektif olamamak , insanları olduğu gibi kabul edememek kanımızda var . Demekten nefret ediyorum . Ama gerçek bu . Çoğu insan kendini insan ötesi görüp , bütün doğruların kendisinde toplandığı varsayımından yola çıkarak tüm değer yargıları dahil , bütün hareket tarzlarının kendisi tarafından belirlendiği şekilde yapılmasını ister. Oysa dışarı baktığı kadar içeri de bakabilse kendi eksikliklerinide görecek. Ayrıca her farklı kişinin , ayrı bir güzellik , ayrı bir karakter ile yaşama ayrı bir tat kattığının da farkına varacak. Saygı ve sevgilerle.

basak_33 
 11.12.2007 23:49
Cevap :
keşke farkına varabilsek bir çok şeyin.Sevgiler.  12.12.2007 14:10
 

Beni güldürdün sevgili Ufaklık:)) Bu hepimizin hissedebileceği bir şey. Bence canını sıkma.Bazen genel değerlere göre tamamıyla olumlu insanların bazılarına sempati duymayabiliriz.Moda deyimle "elektriğimiz uymaz".Yüreğimizi daraltırlar.Benim de oluyor.Hiç üzerinde durmuyorum. Mecbur muyum sevmeye ?:))) Ama kaba davranmam ya da onu incitmeye çalışmam. Uzak dururum.Umarım hayatında böyle insanlarla fazla karşılaşmazsın:)

tijence 
 11.12.2007 23:23
Cevap :
Ben de fazla karşılaşmamayı diliyorum.Sevgiler.  12.12.2007 8:26
 

Sana katılıyorum. Satır aralarında bile bir yanlışlık yok. Ancak şu var. Doğruyu söylemekle mükellefiz de, her doğruyu, her zaman, her yerde söyleyemeyiz. Sanırım bu da o kategoriye giriyor. Ben böyle düşünüyorum. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 11.12.2007 18:50
Cevap :
Zaten her zaman her yerde söylemiyoruzki.Hatta hiç söylemiyoruz.Sevgiler.  12.12.2007 8:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster