Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '12

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
488
 

Şevval Sam doyuruyor..

Şevval Sam doyuruyor..
 

"Hazır annem de buradayken, beni isteyen istesin" dedin mi demedin mi sahneden?

Dedin, hem de iki defa tekrarladın. Tıklım tıklım dolu seyirci şahit.

Seni, Tanrı'nın Allah'ın Rab'ın emriyle annen'den istiyorum Şevval!..

Dün gece Harbiye Açıkhava Sahnesinde beyaz elbisesi ile sahneye çıkan Şevval Sam, bir tango eserini yorumlayarak etkileyici bir başlangıç yaptı.

"Toprak kokusu" adlı konserde bu topraklar üzerinde var olan tüm müziklere yer verdi. Arabesk'ten Alaturka'ya, farklı dillerden etnik müzikler dahil her yöreden türküler ve eserler seslendirdi. Finalde Karadeniz horon ekibinin gösterisi ise izlemeye değerdi.

Şevval çok gerçekti sahnede..Zaten bu kadar sevilmesinin nedeni de konser gösterilerinde bile kendi gibi olmasından kaynaklandığını düşünüyorum..

Samimidir, sıcaktır Şevval Sam..

İlhan İrem, Tarkan ve Şevval Sam'ın dışında bir sanatçının konserini izleyemesem de pek üzülmem. Şevval'ın bizler için uzun zaman emek verip hazırlamış olduğu gösterilerini izleyemesem üzülürüm. Onu sahnede emeğinin karşılığı olan alkışlarla gözlerinin içinin nasıl farklı güldüğünü, nasıl farklı  parladığını görmek isterim.

Dün akşam gördüm, mutlu oldum..

Şevval doyuruyor insanı. Yunus Emre ile, Pir Sultan Abdal'la, Duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini'yle, Bir teselli ver ile, Dido nana ile veya Çerkeşler'e ait bir ağıt ile.

Sevgiler Şevval Sam..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet, Şevval Sam'ın hayatın içinde de, sahnede de, yalın, gerçek, içten, yani samimi ve dürüst bir duruşu olduğunu düşünmüşümdür hep ben de.. keza Allah vergisi yeteneğini,sesini kullanırken,yani sanatında da öyle.İnsanlar da sadece beğendiklerini alkışlamalılar. Beğenmediklerini veya zaten beğenilmeyecek vasıfta olanı ise alkışlamamayı da bir öğrense halk,herşey hakça yerine oturtulmuş olacak zaten ve böylece gerçekten haklı olana hakkı olana hakkı teslim edilmiş de olabilecek.Öyle bir halk özlüyorum esasen,"sadece" gerçekten beğenilecek nitelikte olanı alkışlayan, beğenilmeyesi nitelikte olanı ise alkışlamayan; niteliksize,yanlışlardakilere rağbet etmeyen,paye vermeyen.Bizim halkımız ise yanlışı da doğruyu da, iyiyi de kötüyü de her önüne geleni zaten alkışladığından, gerçekten değerli olanla olmayan, iyiyle kötü de hep birbirine karışmış, karıştırılmış oluyor çünkü. Böylece de asıl bir beğeniyi ve alkışı hakedene, haksızlık edilmiş oluyor ne yazık ki. Selam ve esenlik dileklerimle..

Filiz Alev 
 01.10.2012 0:37
Cevap :
çok doğru söylediniz filiz hanım..alkışı hak edeni de etmeyeni de alkışlıyoruz..sevgiler  01.10.2012 13:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2097
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster