Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
559
 

Seyahat firmaları için fark yaratma fırsatı

Seyahat firmaları için fark yaratma fırsatı
 

Bu tip bir öneri, düşünce ya da alınmış bir karar var mı bilemiyorum. Biraz araştırma da yaptım elektronik ortamda ama göremedim. Şayet ilk değilse; ben, tekrar etmiş olayım ama ilkse büyük bir zevkle bu teklifi yapmak istiyorum.

Çağrım, kara ve hava yolları ile yolcu taşımacılığı yapan turizm ve seyahat firmalarına: Malum, 22 / Temmuz / Pazar günü, ülkemiz kaderini çok yakından etkileyecek bir seçim yapılacak yurdumuzda. Ve bu tarihin en önemli özelliği, tam yaz sezonunun, tam orta yerinde bir tarih olması. Özellikle Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerimizde yazlık, Toros’lar ve Çukurova yörelerimizde ise yaylaların tıklım tıklım dolu olduğu günler.

Çevremde ne zaman seçim ve oy verme konuları gündeme gelse, istisnasız herkesten duyduğum söz “olur mu, o gün geleceğiz ve oyumuzu kullanıp tekrar döneceğiz” oluyor. Ve bu beni son derece mutlu edip, yüreğime de serin sular serpiyor.

Ancak her şeye rağmen, ben yine de yolcu taşıması yapan firmaların başlatacakları bir kampanya ile seçim günü olan Pazar gününden önceki cumartesi ve cuma günlerinde, ticari kazançlarından fedakarlık yapıp ama sosyal sorumluluk noktasında yücelerek, yazlık tatil bölgelerine gerçekleştirdikleri sefer sayılarına kısıtlama getirmeleri, oralardan şehir merkezlerine yapacakları sefer sayılarına ise takviye yapmaları, hatta ücretlerde indirim uygulamaları gerektiğine inanmaktayım.

Tüm kalbimle inanıyorum ki bunu ilk açıklayacak ve tüm kamuoyuna bir sosyal ve demokratik bilinç gösterisi olarak deklare edecek firmalarımızın kurumsal itibar katsayıları, halkımız nezdinde inanılmaz artacak ve bu uygulama çığ gibi diğer firmalara da yayılacaktır.

Benim, buradaki sesimi ne kadar duyarlar bilemem. Ama sahile vuran binlerce denizyıldızından birini bile tekrar denize atıp hayatını kurtarabilmenin buruk mutluluğunu yaşamak istiyorum.

Bu halk, bu millet, kendi kaderine sahip çıksın diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 922
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3628
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster