Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '20

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
38
 

Seyahat Harita Uygulamaları

Nerede olursak olalım harita uygulamaları hayat kurtarıyor. Özellikle yurt dışında iseniz mutlaka harita uygulamalarını kullanmalısınız.

Demiryolları için RAIL PLANNER

Interrail yapacakların veya Avrupa’da özellikle trenlerle seyahat edeceklerin mutlaka edinmesi gereken bir uygulama. Çevrimdışı da çalışan bu uygulama ile hem trenlerin hangi saatte hangi durakta olacaklarının görüntüleyebiliyor hem de hangi trenlerin hızlı tren hangilerinin normal tren olduğunu, hangilerinin rezervasyon gerektirdiğini, hangi duraktan aktarma yapılabildiğini de öğrenebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma İle Gitmenin Tüm Yollarını Gösteren ROME2RIO

Bir kıtadan başka kıtaya, bir ülkeden başka bir ülkeye geçerken ihtiyacınız olacak her ulaşım bilgisini size sunan bir uygulama. A şehrinden B şehrine ulaşım için en akıllıca yol otobüsle mi uçakla mı yoksa deniz yoluyla mı görüntüleyebiliyorsunuz. Üstelik fiyat karşılaştırmalarıyla birlikte. Gerçekten çok güzel bir uygulama.

GOOGLE MAPS

WiFi bulduğunuz anda gezeceğiniz şehrin Google Maps çevrimdışı (Offline) çalışan haritasını yüklediğinizde artık nereye gitseniz sizi takip eden dijital bir haritaya sahipsiniz demektir. Menüye girin, offline areas’a tıklayın. Custom Area’dan haritasını istediğiniz bölgeyi seçin ve indirin. Artık 30 gün boyunca o haritayı hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. Yalnız, yeni bir kayıt için eskisini silmeniz gerekiyor.

SYGIC TRAVEL

Sygic Travel cebinizdeki GPS ve harita uygulaması. Özellikle araç kiralarken eğer bir de GPS alırsanız günlük ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun yerine bir kerelik Sygic haritalarından satın alıp çevrimdışı yani internetinizi açmadan kullanabilirsiniz. Oldukça makul bir seçenek.

Şehir İçi Ulaşımda En Büyük Yardımcı CITY MAPPER

Şehir içi ulaşım konusunda hayat kurtarıcı bir uygulama. Şehir içi ulaşımda kullanılan tüm araçların bağlı ve senkronize olduğu çok geniş bir veri tabanına sahip olan uygulama, Google, Foursquare, Uber gibi birçok diğer uygulamayla da işbirliği yapıyor. Hem sunduğu yönlendirmelerle sizi A noktasından B noktasına ulaştırıyor hem de mekânlardan ulaşım aracınıza kadar olan süreçlere destek oluyor. Araçlarla yolculuk sürenizi veya ne kadar yürüyeceğinizi, rota üzerinde otobüs veya metro hangi alternatiflerin olduğunu ve bunların ücretlerini öğrenebiliyorsunuz. Hem android hem de ios destekli versiyonları var. Bundan iyi ne olabilir bilemiyorum. Rehber gibi sizi gezdiriyor.

AROUNDME

Bu uygulama ihtiyaç duyduğunuzda ne var ne yok size bulabiliyor. Bir nevi semtin eskisi bir insanımız gibi. Örneğin yurt dışında acil bir durum oldu ve en yakın eczaneyi bulmanız gerekiyor, AroundMe, konumunuza göre, size en yakın eczaneyi görüntülüyor ve sizi oraya yönlendiriyor. Sadece eczane de değil, banka, bar, petrol istasyonu, hastane, otel, sinema, restoran, süpermarket, tiyatro ve taksi gibi ihtiyacınız olacak tüm yerleri listeleyen bir uygulama.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 43
Kayıt tarihi
: 01.04.20
 
 

20 Mart 1991 Trabzon doğumlu Gökhan Kuloğlu, profesyonel turizmcidir. 2015 yılında kurmuş olduğu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster