Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '11

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
12393
 

Şeyh Nazım Kıbrisi Hz. Mehdi’yi ve askerlerini anlatıyor, seyredin

Şeyh Nazım Kıbrisi Hz. Mehdi’yi ve askerlerini anlatıyor, seyredin
 

Şeyh Nazım Kıbrisi sohbetlerinde Hz. Mehdi'den büyük bir sevgiyle bahsediyor.


Bugün seyrettiğim Şeyh Nazım Kıbrisi’nin bir sohbetini sizlerle paylaşmak istiyorum. Değerli İslam âlimi Şeyh Nazım Kıbrisi yaptığı bir sohbetlerinde Hz. Mehdi ile ilgili çok güzel bilgiler veriyor. Hz. Mehdi’nin zuhuru yaklaştı. Ortadoğu’daki bu karışıklıklar Hz. Mehdi’nin çıkış alametlerindendir. Müslümanlar ahir zamanda tam anlamıyla birbirlerine düşmüş durumdalar, topraklarından sürülüyor, bin bir türlü işkenceye uğratılıyorlar. Hz. Mehdi bu zulme son verecek, bütün İslam âlemini bir araya getirip tek bir ordu altında toplayacaktır. Bakın Şeyh Nazım Kıbrisi Hz. Mehdi’nin ordusunu nasıl anlatıyor: 

http://video.mynet.com/erkanarkut/Seyh-Nazim-Kibrisi-Hz-Mehdi-yi-ve-askerlerini-anl/1155974 

Gördüğünüz gibi Şeyh Nazım Kıbrisi sohbetinde Türkiye’den Hz. Mehdi ile birlikte askerlerin çıkacağını söylüyor. Peygamberimizin hadislerinde de Hz. Mehdi’nin kutsal emanetlerle İstanbul’dan çıkacağı bildiriliyor. Hz. Mehdi tüm Müslümanları bir araya getirip çok güçlü bir ordu kuracak ama bu ordu kan dökmeyecek, Hz. Mehdi tüm dünyaya sevgi ve barış getirecek. Bakın peygamberimiz, İstanbul'un hiç kan akıtılmadan sadece Allah'ı anarak ve Allah'ı birleyerek fethedecek olan Müslüman bir topluluğu nasıl haber veriyor:  

Resulullah Efendimiz bir gün ashabına şöyle sordu; Allah ona salat ve selam eylesin:
SİZE BİR ŞEHİR ANLATACAĞIM. ONUN DURUMU ŞÖYLEDİR: BİR YANI DENİZE AÇILMIŞ, BİR YANI DA KARADA. 

ARANIZDA BÖYLE BİR KENTİ GÖREN, BİLEN, DUYAN VAR MI?” 

Şöyle dediler: 

Öyle bir yerin olduğunu duymuşuz. O YER, BAKIMLI BİR YER OLMALI. Şimdi yıkılıp gitti mi acaba! 

Bunun üzerine şöyle buyurdu: 

“... İshakoğulları ile yetmişbin kişi o kente gelecek; GELECEKLERİ BU KENT, KONSTANTİYE’DİR. O KENTİ, BU ORDU ALIR. ONU ALIRKEN; NE KILIÇ KULLANIRLAR, NE OK, NE DE BAŞKA BİR SİLAH… KENDİLERİNE KARŞI DURANLARI ZİKİRLE YIKARLAR, PERİŞAN EDERLER. ŞÖYLE Kİ: HEP BİR AĞIZDAN TEKBİR GETİRİRLER; ÖNCE: LA İLAHE İLLALLAH DERLER, SONUNDA İSE: ALLAHÜ EKBER DERLER… BUNUN ÜZERİNE, O ŞEHRİN DENİZ YANI DÜŞMEYE BAŞLAR. AYNI TEHLİLİ VE TEKBİRİ BİR DAHA OKURLAR; KALAN YANI DA TAMAMEN DÜŞER. O SESİ DUYANLAR SAKIN Kİ : KIYAMET KOPUYOR. BU DURUMDA O KENT, NASIL DÜŞMESİN; NASIL YIKILMASIN. ÜÇÜNCÜ KERE YİNE YÜCE HAKK’I ANMAYA BAŞLARLAR; KENT TAMAMEN AÇILIR, İÇERİ GİRERLER. (Muhammediye Kitabı , Yazıcıoğlu Muhammed, s. 442-443) 

 

 

Hz. Mehdi kan akıtmaz, uyuyan kimseyi dahi uyandırmaz. O mübarek insan Hz. İsa ile birlikte tüm dünyaya sevgiyle İslam’ı hakim edecektir. 

İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi (as)'ın çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48) 

Kaynak: http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/index/page, 1 

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar 

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2309
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster