Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
126
 

Şeytan da günâh çıkartır

"Birgün duygu durumum, insanlarla samimi bir sohbet yapmamı,,, Sohbet etmiyorlarsa da, bir şeytan olarak insanları yoldan çıkarmamı emretti." (Baklava Suresi, ayet: 1258-59)

Mmmmm, canım tatlı çekti...

+++

Benim gibi mübarek bir insanı, nedense hep günâh keçisi ilân ediyorlar. Onlara diyorum ki, "Bakın sizi yoldan çıkarıcam ama siz buna asla kanmayın. Şekerle sunucam size kötülüğü ama siz; diyette olduğunuzu, söyleyeceksiniz." (Hile Suresi, ayet: 14-15)

Yaşasın oyun başlıyor. Tatlımı da yemiştim...

+++

Derken, ne göreyim!?.. Zıt yükler birbirini çekermiş. Şu insanlara, ne kadar da "Yapmayın, etmeyin... Gözünüzün yağını yiyim. Siz böyle yaptıkça, benden büyüğümün azarını işitiyorum. Elçiler yolluyorlar bana susmam için, yeminle bir şey yapmıyorum ama yine de ben suçlu oluyorum." (Yağ Suresi, ayet: 43-46)

Un ve şeker de olsa helva yapardık şimdi...

+++

Sonra bir baktım ki, insanlar savaşmaya başlamış. Haydaaa, bir de ne duyayım: Şeytan dürtmüş müş müş... "Kafayı yiyecek gibi oldum. Ben sizi uyardım, sorumluluk kabul etmem, dedim. Yaptıklarınızın yanlış olduğunu en başta ifade ettim. Bana uymamanızı söyledim, ama dinlemiyorsunuz ki beni. Ondan bundan duyma laflarla, hareket ediyorsunuz. Bırakın benim kitabımı,, asıl kitapları okumadan benim kitabımı okuyorsanız,,, Ahhhaaa orda bir sorun var işte. Ben size yanlışı göstereceğimi söyledim en başta. Bana uymanız beni mi suçlu gösterir? Kendinize dürüst olun en azından, el insaf!!.." (Uydurma Suresi, ayet: 5234019-28)

Neyse, günâhım yok ama yine de siz bana fazla uymayın. Demedi demeyin sonra!

..........

Kitabımı 20 dk içinde sipariş ederseniz, aynı fiyata 5 tane kitap değil,, tam kitabın bir sayfasının fotokopisini yollicam. Söz!

Yazan: Şeytan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3177
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster