Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '08

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
394
 

Şeytan Üçgeni'nin merkezinde Türkiye!(3)

Şeytan Üçgeni'nin merkezinde Türkiye!(3)
 

Birde fiziki zarar verici sorunlar lazımdı. Türk Ordusunu ve güvenlik teşkilatını oyalayacak, halkın manevi değerlerini baltalayacak (medya kullanılarak yaratılan Tele vole kültürü gibi) halkı kışkırtmaya doğru itecek sorunlar yaratıldı. Kısaca bizlere, beyinsel uyuşturma operasyonu başlattılar.

Türk gençliği hedef alındı. “Türkçe” ve “Türk gençliği utanılacak bir durum haline sokulmaya başlandı. Silahlı saldırılarının başını çeken PKK terör örgütüyle başlayan uzun süren bir oyalama, diğer terör örgütlerinin faaliyetleri, irticai faaliyetlerin körüklenmesi ve halkın sürekli diken üstünde tutulması devam etti. Sizce PKK kendi kendine mi ortaya çıktı? İrtica kendi kendine mi hortladı? Sağ sol çatışmaları, kardeşi kardeşe kırdırma kendi kendine mi oldu? Elbette HAYIR. Onlar sadece gidilen hedefe varılması TÜRKİYE üzerinden eksik edilmeyen suni ve zararlı sorunlardı.

Etnik ayrılıklar ise, karıştırılması için beklenen en hassas konulardı kız alıp verdiğimiz komşumuz, dayımız, teyzemiz, yengemiz olan Kürtleri, yıllardır beraber yaşadığımız ortamdan uzaklaştırıp onları “Kürt Devleti” kurulacağı vaadiyle kandırılmışlardır. Aynı olay Kurtuluş Savaşı öncesinde ve sonrasında Ermeni vatandaşlarımıza da yapılmıştı. Onlarda Türkiye topraklarında bir “Ermeni Devleti” kurulacağı vaadiyle kandırılmışlardı. Günümüzde hala bu mücadeleyi bazı kesimler aslı olmayan, uydurulmuş tarihle devam etmektedirler. Ama “çok şükür” ki artık yavaş yavaş Ermeniler de kendi üzerlerinde oynanan oyunları görmeye başlamışlar ve bu uydurma tarihin peşinden gitmeyip gerçeği görmüş ve yüzleşmeyi kabul etmişlerdir. Umarım Kürtlerde üzerlerinde oynanan oyunları fark eder bir an önce bozmak için harekete geçerler.

İster adına BOP, ister Büyük İsrail İdeali, ister başka birsey deyin sonuç olarak planlanan adımlarda ve belirlenen sürelerde hedefe yürümek için ellerinden geleni yapıyorlar ve yapacaklar. ABD yönetimi boşuna TÜRKİYE’ NİN komşularını etkisiz hale getirmek için uğraşmıyor, boşuna AFGANİSTAN VE IRAK’A yerleşmedi, boşuna Orta Asya Türkü Cumhuriyetlerine istedikleri insanları yönetime koymadı, Boşuna Türkü cumhuriyetlerde büyük bir etkinliği olduğu bilinen Fettulah Hocayı beslemiyor, boşuna Arap ülkelerini ekonomik olarak kendine bağlamadı, boşuna Türkiye içinde kendine yandaş oluşturmadı. Her ortamı hazırladı ve İSRAİL atağa kalktı.

Plan daha bitmedi. Daha büyük şeyler olacak. Bunları raporlarında söylüyorlar. Kimlerin hangi ülkede iktidara geleceği bile belli. Türkiye’nin elini kolunu bağlamaya başladılar. Eğer TÜRKİYE biraz diklense hemen kriz yaratılıyor, PKK eylemleri (o da soru işareti zaten) artıyor, diğer sorunlar AB sureci adı altında önümüze konuyor. En sağlam kurum olan Ordu ile halk karşı karşıya getiriliyor. Her yönden bizi denemeye kalktılar ve kalkıyorlar da. Kısaca, bizi bize “kötü” gösteriyorlar. AB kıskacında ve ABD kontrolünde bir ülke durumuna geldik. Tabii bu oyuna alet olan siyasiler, yazarlar, diplomatlar, tüccarlar v.s insanlarımız var. Bunları biliyoruz, görüyoruz zaten. Bizleri, tüketime alıştırmaya başladılar. Düşünmeyen, okumayan her şeye beleş konmayı seven bir toplum yaratıldı. Renkli dünyalar, ışıltılı hayatlarla sürekli gözlerimiz kamaştırıldı.

Devam edecek...

www.itp.tv.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dikkatle izleyeceğim makalelerinizi...çok doğru tespitler.iletişim çağının baş döndüren hızına ayak uyduran toplumumuz snerayo değil gerçekleri görmeye başladı,sevincim sonsuzdur...sevgile ve selamlarımla...

Metin TOPÇU 
 20.08.2008 8:58
Cevap :
İşallah dediğniz gibi toplumda gerçekleri görür yorumunuza ve katkılarınıza teşekkürler saygı ve sevgilerimle  21.08.2008 13:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1396
Kayıt tarihi
: 08.02.08
 
 

Ben Ankara'nın Polatlı ilçesinde 1962 yılında doğdum. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladıktan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster