Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1500
 

Şeytanı öldürmek

Şeytanı öldürmek
 

Carl Jung " İyi ve doğru olmaya çalışma , bütünü görmeye, bütün olmaya çalış ! " der.

Bilinçli tercihler yapar ve kendimizle yüzleşirsek, olaylar ve ilişkiler karşısında dürüstçe konuşabilir, verdiğimiz ve bize verilen acılardan dolayı affedebilirsek, çevremizi iyileştiren, güçlendiren yaratıcılıklarla doldurursak o zaman bir zamanlar olduğu gibi bütün oluruz.

O zaman şeytanın getirdiği karanlığı terkeder ve aydınlığa hazır oluruz.

Hayatın getirdiği zorlukların öğrenilmesi gereken dersler, kazanılması gereken sınavlar olduğunu hatırlarız.

O zaman kaderimizin başına geçer, mutluluk ve coşkuyla hayatımızı yönetmeye başlarız.

Homo Novus ( Yeni İnsan ) olabilmek için şeytanı öldürmemiz gerekmiyor. Şeytanın (Ego ) tutsağı olmaktan kurtulmak onun yerine insani değerlerimizi geçirmemiz yetecek.

Gerçek değerimizi anlamak, ego- merkezli bir dünya yaratarak olmuyor. . Başkalarının da bizim kadar insan olduğunu, haklarını ve yeteneklerini kabul etmekle, tüm canlı varlıklarıyla bu dünyayla bütünleşmekle oluyor.

Yeni İnsan daha evrensel düşünecek ve kozmik bir zekadan beslenecek. Yeni İnsan'ın frekansları dalga dalga içimizden yükselecek. Yeni İnsan her yıl biraz daha boy atıp serpilecek. Ve elbet yaşama yeni bir bilinç getirecek.

Hepimizin hayatında yer alacak Homo Novus. Hepimiz bu yıl bir öncekine göre değişmekte olduğumuzu göreceğiz.

Homo-novus bugüne kadar ruhunda yaşamaya ve yaratmaya ilişkin gizli kalmış ne varsa öğrenmek, şeytanından arınmak ve kendi evrenini keşfetmek arzusunda.

Yeni İnsan'ın en büyük amacı bütünleşmek kendisiyle.

Kendimizi aydınlık ve karanlık yüzlerimizle kabul edebilmek, sonra da değişimlerin ve dönüşümlerin farkına varmaktan geçiyor bütünleşmek !

Mine Kavalalı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Karanlıktan aydınlığa doğru yolculukta yolumuzu aydınlatacak ışığın hep bizde ve sadece kendimizde olduğunu algılayabilmek ve buna sahiplenebilmek dileğiyle. Teşekkürler Sevgi ve ışıkla Ayna

Ayna 
 04.02.2007 21:47
Cevap :
Çok hoş bir sürprizsin Ayna bana sen.. Ne kadar ayni şeylerle beslenmişiz. Çok hoş benim de Ayna adlı bir workshopum var. Siteme bir bakar mısın ? Burada da epey kıdemlisin. Bütün yazılarını okuyacağım tabii,hem de büyük keyifle. Ayna sana da teşekkürler.  05.02.2007 23:55
 

Sevgili mine, iç dünyamıza bu dkadar farklı bir bakış sunduğun ve bunu kısa bir kaç cümle ile okuyanı sıkmadan yapabildiğin için teşekkürler. Elbette şeytanı öldürmemeli. Kişi kendisi olduğu zaman anlamsızlaşacak şeylerle vakit kaybederken aslında zamanından ve beklentilerinden kaybetmiyor mu kalemine sağlık.

Osman 
 01.02.2007 10:28
Cevap :
Güzel düşüncelerin için teşekkürler Osman  05.02.2007 23:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 2202
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

 Hacettepe Üniversitesi'nde Psikoloji okudu. İ.Ü. Gazetecilik mezunudur. Öğrencilik yıllarında İn..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster