Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
162
 

Şeytanın reklamı

Şeytanın reklamı
 

Şeytanı yerde, gökte aramayın. Şeytan insanın içinde. Zaten onu oradan çıkarsanız insandan geriye melek kalırdı sadece. Şeytan ve şeytanlıklar olmasa iyiliğin bir anlamı kalmazdı. Cennetin bir anlamı kalmaz, insanın hedefi olmazdı. Tamam bazıları katılmıyor olabilir. Ama konumuz da bu değil.

Gazetelerde her gün bir sürü kötü haber okuyoruz. Kim kimi nasıl öldürmüş, kim kime nasıl tecavüz etmiş, hırsızlıktaki yeni yöntemler, hangi terorist ne açıklama yapmış, düşmanlıklar, ayrımcılıklar.

Tamam gazete elbette olacak, haberler elbette verilecek fakat ben bu kadarına karşıyım. Haber olarak verilen bu tür bilgilerin bir çok insana da örnek olduğuna ve yeni şeytanlıklar doğmasına neden olduğuna inanıyorum. Teröristin yaptığı açıklamalar, kameralara gösterdiği bir zafer işareti, hatta başını dik tutabilmesi bile bir çok kişiye örnek oluyor. Bu açılamaları dinleyen, bu görüntüleri seyreden bazıları bu işsizlikte bu güçsüzlükte ben neden şöyle bir şey yapmayayım diyor. Şu katil demek iyi bir iş yapmış ki kameralar karşısında gurur duyabiliyor, herkes etrafında toplanıyor, onu dinliyorlar diye düşünüyor. Çalışıp çabalayarak bir yer edinemeyen, bir başarı sağlayamayan kişiler bu tür olaylardan etkilenebiliyor. Veya gazetede bir haber, liseli kıza 7 kişi nasıl tecavüz etti? Başka bir haber, 15 yaşındaki çocuklar yol kesip gasp yapıyor. Başka bir haber kredi kartı hesabını nasıl çaldılar? Başka bir haber, törelere uyan kardeş ablasını bıçakladı. Başka bir haber, 10 aylık evli Z. çifti açıkladı, biz artık birbirimizden bıktık, ayrılıyoruz.

Malesef Türk insanının büyük bir çoğunluğu bu tür haberlerden zevk alıyor. Bunu bilen basın da daha çok satış yapabilmek, daha çok izlenebilmek, daha çok tıklanabilmek için böyle haberleri dolduruyor. AZ SONRA, AZ SONRA, bizi izlemeye devam edin. AZ SONRA. İnanın bana başka ülkelerde bu tür haberler doğru dürüst gazetelerde ve televizyonlarda gösterilmiyor. Ancak sarı basında yer alabiliyor. Zaten beyninin içinde şeytanlar uçuşan insan öğrendiği yeni yöntemleri uygulamaya koymak için daha da şeytanlaşıyor. Aceba bende böyle bir yöntemle kredi kartı hesaplarını çalabilir miyim? Aceba komşunun kızını şu haberdeki gibi o köşede sıkıştırabilir miyim?

Sevgili basın, sevgisiz basın, lütfen yapmayın. Bu tür haberleri yayınlamayın. Veya yayınlıyorsanız eğer deyinki bunu yaptı ama hayatı mahvaldu, herkese rezil oldu, şu kadar dayak yedi, bu kadarda hapis yatacak, yanına kar kalmadı, siz siz olun bunları örnek almayın, DEYİN.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1596
Kayıt tarihi
: 06.09.11
 
 

20. yüzyılın 2. yarısında bu dünyada doğdum. Eğer layık görürseniz insan diyebilirsiniz bana. Yük..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster