Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
181
 

Seyyah Kalpten Sevgilerle

Karanlıkta güller açar mı? Sıcacık bir sesle, gözlerinde küçük, masum bir çocuk saklayan bir sevgiliye rastlasanız siz ne yaparsınız? Onu incitmeye kıyabilir misiniz?

Sokrates ne güzel demiş "Dürüst insanlar daima çocuk kalır". Ona rastlayınca anladım bu gerçekten doğruymuş. Onun gözlerinin mavisinde güneşler doğabilir, baharlar olabilirdi. Yalancı bahar değildi onun gözleri. Sanki sev beni der gibi bakıyordu. Benim yorgun, çaresiz, seyyah kalbim kıyamadı ki ona. Sevdi işte.

Senin ruhun da benim geldiğim diyarlardan mı gelmişti sevgili? Çok tanıdıktı. Aynı ürkek ama umutlu, fırtınalardan yorgun ama hala ayakta.Yaşamaya pes etmek yok hayata bağlanmak var der gibisin.

Elimde artık pas tutmuş bir anahtarım var. Dilek kapılarımı açamadım hiç bir zaman. Bu eski anahtarımla senin kalbinin kapılarını açıp dileklerime kavuşacak mıyım ne dersin ha? Sence bir şansımız var mı oyun arkadaşım? Seninle çok benziyoruz. İkimizin de kalbinde hayatla dalga geçen iki yaramaz çocuk var. Oyunumuzu bozarlarsa tekrar oynarız, savaşırız, çelme takarız kaderimize. 

Hadi o zaman ne duruyoruz başlayalım. Her oyunda elele, beraber savaşalım. Bence biz çok iyi bir takım oluruz seninle.

Seyyah Kalpten Sevgilerle

 

Abbas Oğuz, ETEM SEVİK, Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Abbas Bey, güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Bu yazdıklarım benim hayal dünyamın eseridir. İnsan illa ki her yaşadığını yazıya dökmüyor. Yani en azından ben öyle bir yazar değilim. Geniş ve sonsuz bir hayal gücüm ve kendime ait bir dünyam var. Bunlar da benim dünyamın çiçekleri. Her yazarın kendi dünyası olduğu gibi.

Deniz Güneş 
 06.10.2019 23:28
 

Hayatın yüreğini kendi yüreğimize arkadaş edinmek güzel bir duygu.Her ikisini de İyiliğe ve güzelliğe doyurmamız işimiz olmalı,ama sadece zevkin ve hazzın bir arayıcısı isek derhal o yangın yerinden uzaklaşmalıyız,ki o zaman her şeyimiz alazlanır. Duygu ve düşüncelerimiz yarım kalır. Ne satıcısı ne de alıcısı olmalıyız.O zaten kendi kendini bütünleyip tamamlayınca bulduğu değerin yanında yerini alır.Sevgi ve coşkuyla kendi mezarına akan bir nehir gibi onun içinde erimeyi ister.Güzel bir şiir de çıkar deneme yazınızdan.Yüreğinize sağlık Deniz hanım.Selam ve saygılar.

Abbas Oğuz 
 19.09.2019 22:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 145
Kayıt tarihi
: 08.09.19
 
 

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunuyum.İlgi alanlarım kişisel gelişim, alışveris,moda, yurti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster