Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
723
 

SGK'dan 67 milyon aboneye çağrı

SGK'dan 67 milyon aboneye çağrı
 

SGK'dan 67 MiLYON ABONEYE ÇAĞRI

Sosyal Güvenlik Kurumu güzel bir işe imza atıyor.

Günümüz teknolojisine uygun olarak birçok bildiri artık cep telefon una e-posta olarak yollanacak. Bu hizmetler için sadece kayıt olmak yetecek. http://app2.sgk.gov.tr/IletisimBilgileri/jsp/IletisimBilgileriSorgula.jsp  adresinden kayıt yaptırabilirsiniz. Yalnız küçük bir ayrıntıyı gözardı etmeyelim. Bu sanal ortamdan kayıt yaptırabilmeniz için tarayıcınızın internet explorer 7 ve üzeri olmasına dikkat edin. Cep telefonu üzerinden verilecek hizmetlerin en dikkat çekeni emeklilik.

"Yıllarca yatırdığınız sigorta primleri neticesinde emekli aylığına bağlandınız.Hayırlı olsun" mesajı. Bu mesajla emeklilik bekleyenler Sosyal Güvenlik Merkezleri'ne gidip gelmekten kurtuldu.

Patronun sizi kandırmasının da önüne geçilecek. Cebe gönderilecek "Patron sigortanızı yatırmıyor"' mesajı hizmet boşluğu olanlara anında bilgilendirilecek. Böylece sigorta giriş çıkışı nedeniyle işçinin eşi ve çocuklarının sağlık hizmeti alamaması son bulacak.

Cep telefonu mesajları, hak sahiplerini "Acaba benim emekli maaşım bağlandı mı? Çölyak parası yatırıldı mı? Emzirme yardımı verildi mi?" gibi sorulardan ve kilometrelerce yol gitmekten kurtaracak. SGK'nın cebe gönderdiği hizmetler şöyle: Şahıs ödemeleri, çölyak hastalarının ödemeleri, SSK sigortalı tescil, BağKur sigortalı tescil, Emekli Sandığı sigortalı tescil, SSK sigortalı işten ayrılış, BağKur sigortalı işten ayrılış, Emekli Sandığı sigortalı işten ayrılış, SSK toptan ödeme, BağKur toptan ödeme, BağKur aylık bağlama, SSK geçici iş göremezlik, BağKur geçici iş göremezlik, SSK emzirme yardımı ödemesi, BağKur emzirme yardımı ödemesi, SSK hizmet borçlanmaları, SSK emekli ödemeleri, SSK cenaze ödemeleri gibi birçok konuyu kapsıyor.

Cep telefonunu oyuncak gibi kullananlar bazı sorunlarla karşılaşacak gibi görünüyorsa da hayırlı bir hizmet.

İzmir 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Aslında güzel de, bunu takip de etmek lazım. Şikayet ettiğinizde gelip giden olmazsa bir işe yaramıyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 26.05.2012 13:08
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Haklısınız, dostlar alışverişte görsün. Saygı ve selamlar..  27.05.2012 19:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1637
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster