Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '21

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
13
 

SİBEL UNUR ÖZDEMİR KİTAPLARI

SİBEL UNUR ÖZDEMİR’DEN ÇOCUKLARA YÖNELİK BİR KİTAP…

“DENİZ’İN GÜNLÜĞÜ”

 

Tulpars Yayınlarından çıkan “Deniz’in Günlüğü” isimli eserde kitabın kahramanı Deniz’in yaşadığı olayları, gün içinde hissettiği duygu ve düşünceleri yazdığı kısa ve samimi metinler okuru kucaklayacak. Bu metinler altmış dokuz sayfadan oluşmakta.

Tarih sırasına göre kaleme alınan bölümlerde farklı konular hakkında fikir sahibi olmak mümkün. Deniz bazen umutlarını, bazen hayal kırıklıklarını kimi zaman ise gidip gördüğü bir beldeyi anlatarak okurlarına küçük sürprizler hazırlamış.

Kitapta Deniz’in hislerini, duygularını anlatan içe dönük metinlere rastlandığı gibi dış dünyadaki olayların, mekânların anlatıldığı bölümlerle karşılaşmak da mümkün.

Kitabın dili sade, akıcı ve anlaşılır olup okurken karşılıklı sohbet ediyormuş havasını yansıtmakta.

“Deniz’in Günlüğü” çocukların her an ulaşmak isteyeceği bir başucu kitabı olarak yer alacak gönüllerinde ve belki de teknolojiden uzaklaştırıp günlük tutma aşkını aşılayacak o güzel yüreklerine.

 

SİBEL UNUR ÖZDEMİR’DEN ÇOCUKLARA YÖNELİK YENİ BİR ROMAN…

“YER BAŞKA GÖK BAŞKA”

Mutlu Köpekler Gezegeni”, “Karaiğne Kolonisi”, “Rüzgâr Obası” isimli romanlarıyla çocuk okurlarının gönlünü fetheden Sibel Unur Özdemir bu seferde “Yer Başka Gök Başka” adını verdiği yeni romanıyla çocuk okurlarına sürpriz yaptı.

Tulpars Yayınlarından çıkan roman seksen sayfa.

Uludoruklar ile Karakülahlılar arasında geçen bir dizi olayı anlatan fantastik romanda yazar, Türk mitolojisinde başrol oynayan tanrı ve tanrıçalara yer vererek mitolojide bahsi geçen bazı motiflere de değinmiştir. Ülgen, Umay, Suyla, Yelbegen, Aksakallı Dede, Ayızıt başrolde yer alan tanrı ve tanrıçalardan bazılarıdır. Öte yandan ışık, rüya, ağaç, at, kırklar, ok-yay, mağara gibi motiflere yer verilmesi anlatılan öyküyü zenginleştirmiştir.

Romanın kurgusu çarpıcı,  dili açık ve yalındır. Olayın geçtiği coğrafi bölgeler, balonlar, yeraltı şehri, devler, periler, atlar, cadılar  çocukların ilgisini çekecek imgeler arasındadır.

Satırlar boyunca yazarın ne kadar donanımlı olduğuna tanıklık edecek okuyucular macera dolu bu romanı heyecanla bir solukta okuyacak ve ellerinden bırakmak istemeyecekler.

SİBEL UNUR ÖZDEMİR’DEN YETİŞKİNLERE YÖNELİK BİR KİTAP… 

 “SENİNLE SEVDİM ANKARA’YI”

Tulpars Yayınlarından çıkan “Seninle Sevdim Ankara’yı” isimli kitapta Sibel Unur Özdemir’in kaleminden yüreğe dokunan 20 öykü yer alıyor. Öyküler somut ve soyut kavramlar üzerine kurulu.

Yüz elli iki sayfa olan kitabın dili sade ve akıcı. Bireylerin ruh hallerine, duygu ve düşüncelerine yer verilen eserde hayatın içinden seçilen farklı konular işlenmiş. Kimi öyküler hüzün verip düşündürürken kimi öyküler yüzleri güldürüyor. Bazı öyküler ise fantastik bir tat bırakıyor dimağlarda.

“Seninle Sevdim Ankara’yı” isimli öykü kitabı Sibel Unur Özdemir’in “Belki İstanbul’dayım”,  “Sen, Sen Adalı Kız, Ah!” ve  “Üç Oda Bir Salon”  adlı öykü kitaplarından sonra yetişkinler için kaleme aldığı dördüncü öykü kitabı olma özelliğini taşıyor.

Her geçen yıl yeni kitaplarla okurlarının karşısına çıkmaya devam eden Özdemir’in eserlerine yenilerini eklemesini ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 752
Toplam yorum
: 1756
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 772
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Ankara'da doğdum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. AÜİF iş idaresi b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster