Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '09

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1099
 

Sıcakta "buz" devri

Sıcakta "buz" devri
 

Scrattie


Bu kavurucu yaz günlerinde "Buz Devri 3"'ü büyük küçük herkese şiddetle tavsiye ediyorum; hatta özellikle büyüklere. Zira bir çok espri ve sahne büyükler için tasarlanmış, ancak siz yine de çekinmeden ufaklığınızla gidin, çünkü filmin bitiminde siz hala " ilahi yahu ha ha ha" derken içinizden, yanınızdaki ufaklık "sevginin gücü, dostluk, bağlılık ve ailenin kutsallığı" gibi öğretilerle ayrılacak sinemadan.

Kahramanlara gelince diğer iki filmde olduğu gibi bu filmde de kahramanların hepsi her zamanki gibi birbirinden sevimli, gerçekçi ve çılgın ötesi... Karakterler ne kadar çirkin olursa olsun hepsinin o kocaman gözleri yüreğinize işleyecek.

Dev aşıklar Manny ve Ellie, kaplan Diego, miskin Sid, yaramaz fareler Crash ve Eddie vee meşe palamuduyla gerçek bir "ekmek kavgası" veren dünyanın en zavallı sincabı Scratt yine başrollerde ve hepsi sizi ayrı ayrı kikirdetmekte...

Gelelim bu bölümün sürprizleri Buck ve Scrattie'ye nam-ı diğer Scratiye'ye:)

Korsan Buck, bugüne kadar izlediğiniz tüm animasyon filmlerin olmazsa olmazı kafadan fazlasıyla kontak karakterlerin tamamından daha da kafayı sıyırmış zavallı bir hayvancık. Konuşmalarını yakalayabilirseniz ciddi felsefe yapıyor üstelik.

Ve biz kadınların cazibe dersi alması gereken dünyanın en şuh sincabı Scrattie ve zavallı fakir ama gururlu Scrat'ın aşkı...

Nefretle başlayan tüm tutkulu aşklar gibi ayakları yerden kesen, yemeyi içmeyi unutturan ancak bir süre sonra tüm birbirini keşfetmiş çiftler gibi monutonluğun pençesine düşen ve genelde erkeğin ilk kapıdan kaçması ile son bulan "AŞK"ı ve başka hiç bir filmde görmediğiniz değme artistlerin bile yapamadığı "AŞKIN DANSI"nı sergileyen bu iki aşığı hiç unutamayacak, kendinizden çok şey bulacaksınız.

Ve hala güldüğüm daha neler neler...

Ayrıntıları vermemek için kendimi zor tutuyorum, siz en iyisi bir an önce gidin izleyin.

Bir not daha; kapıdan bizimle bir içeriye çocuğunu yollayan "biz dışarıdayız" diyen anne babalara inat bu filme koskoca 3 bayan gittik, cipslerimizi, kolalarımızı aldık ve bütün film boyunca tıkınıp , "kim ne der" demeden kahkahalarla güldük. Çok da iyi yaptık.

Çocukluğu çocuklara kaptırmakla ne kadar çok şey kaybediyoruz; bu sevimli yaratıklar sayesinde bir kez daha anladık.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Sinema sitesinde de yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1043
Kayıt tarihi
: 21.04.09
 
 

Merhaba...! 1982 Manisa doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakultesi İngilizce Öğretmenliği'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster