Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '20

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
28
 

Şiddetli Geçimsizlik

Evlilik.. Dünyada insanların yaygın olarak tercih ettikleri bir ‘birlikte yaşama modeli’. Ama bir o kadar da yaygın sorunların yaşandığı bir sistem.! Sorgulanması ve belki reforme edilmesi gerekmiyor mu? Avrupa kıtasında ortalama 2 evli çiftten 1’i boşanıyor. Türkiye’de ise 10 evlilikten 3’ü boşanmayla sonuçlanıyor.! Bir o kadar da mutsuz ama boşan(a)mayan çift var. Geriye kalanlarınsa bir kısmı idare eder durumda ve ancak 10 çiftten 2-3’ü mutlu bir evlilik sürdürüyorlar.! Öyleyse şu soruyu sormamız gerekiyor;

            “Sorun, evlilik sisteminin yanlış bir model veya formül olmasından mı, yoksa uygulayıcılarının (çiftlerin) hatalarından mı kaynaklanıyor?”

            Kitabımızda hem bu sorunun yanıtlarını bulmaya, hem de bir aile olabilmek için henüz güçlü bir alternatifi olmayan ‘evlilik’ sistemine ait sorunların kaynakları ve çözüm yollarını ortaya koyarak, mutlu bir evliliğe doğru gidecek yolu da aydınlatmaya çalışacağız.

            İlişkinizdeki sorunları “şiddetli geçimsizlik” gibi soyut bir tanımlamayla kabullenmek yerine, onlarla başa çıkabileceğiniz bir yüzleşmeye var mısınız?

            Siz de ister bekar, ister evli ve isterse boşanmış olun, bu kitapta aradığınız bir çok yanıtı bulabilecek, bunun rüzgarından yararlanarak, daha doğru kararlar almaya ve ilişkilerinizi daha sağlıklı hale getirmeye doğru yelken açacaksınız.

            Kitabımızı okumadan önce, bekarsanız evlenmeye, evliyseniz de boşanmaya karar vermeyin lütfen.! Çünkü, telafisi zor bir hatalı adım atıyor olabilirsiniz belki de.!!

Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz

 http://www.krmgelisim.com/http://www.krmgelisim.com/duyurular-haberler/uzm-psk-bulent-korkmazin-yeni-kitabi-siddetli-gecimsizlik-yayinlandi
 
 http://www.krmgelisim.com/
 
 https://www.facebook.com/psikolog.bulent.korkmaz/
 
 http://www.facebook.com/krmgelisim

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 3790
Kayıt tarihi
: 02.07.07
 
 

Uzman Psikolog Bülent Korkmaz kuruculuğunu yaptığı KRM GELİŞİM'de Danışman Psikolog ve Psikoterapis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster