Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '06

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
330
 

Sıfır 5

Sıfır 5
 

O yüzyılın en gereksiz icadı, o bir fenomen ve gerçek şu ki o koskoca bir nesili büyüttü. Kimi zaman öğrenci dostu oldu kimi zaman ağır küfürler yedi... Onunla tanışmamız tahta sıralarda oldu ve zaman geçtikçe anladık ki biz birbirimize mecburuz. 0.5 kalemlerden bahsediyorum hani bastıkça “ çıt çıt çıt ” ses çıkartıp öğretmenleri deli eden icattan. 0.5 öğrenciler için bambaşka bir buluştur. Hani piyasaya girere girmez bomba etkisi yaratan ürünler vardır ya? Bu onlardan biri işte ama yalnızca öğrenciler için.

Onların baş tacıdır , kullanışlıdır ve çok özelliklidir. Yani bir öğrencinin aradığı ve ihtiyacı olan her şey bu kalemde mevcuttur. Uç bitmek üzeredir, panik başlar ve öyle zamanlar olur ki bir santimetrelik uçla mucizeler yaratırsınız. Yazılı sonunda kaleminize uç koyup onu ödüllendirirsiniz. Bir nevi şeref madalyası diyelim. Tabi şans her zaman yanınızda değildir. Hiç yazılının ortasında ucunuz bitmedi mi? Kaş göz işaretleriyle tüm sınıftan uç istemeler, en arkadaki arkadaşınıza sesinizi duyurmak için “ pıst ”lamalar… İşte bu tür durumlarda küfürü yiyen 0.5’tir ama vefalı kalem, ucu takar takmaz coşar. Aslında o kadar küfürü kurşunkalem kaldırmaz.

Bu arada 0.5’in o toy ve savunmasız görünüşü sizi aldatmasın. O aynı zamanda bir silah görevi de görür. Bunalım derslerde öğrenciler 0.5 kalemlerinin mekanizmalarında ufak değişiklikler yapıp onu yakıcı, sinsi ve hatta pis bir savaş aletine dönüştürürler. Dersin herhangi bir dakikası, herhangi bir öğrenci sizi avlayabilir. Önce tiz bir boru sesi duyulur ardından şak diye ıslak bir kağıt parçası yanağınıza yapışır. Yapılacak tek şey bozuntuya vermeden kendi suikast silahınızı hazırlamanızdır. Zaten sizi avlayan kişi sırıtarak kendini ele verecektir. Elinizde bu kadar fonksiyonel ve herkesin sahip olmak isteyeceği bir kalem var. Sizce bu kalemin kendi çapında bir piyasası yok mu? Mesela ucuz 0.5’ler fazla rağbet görmez ama pahalı olanlar, özellikle Rotring, genelde yüksek fiyatlardan gider. Gerçi öğrenci piyasasında tefeci, çek – senetçi gibi piyasayı ateşleyenler olmasa da 0.5leriniz her dakika çalınma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Rotring marka 0.5’lerin sevdalıları var biliyor musunuz? Nasıl Rahmi Koç eski araba koleksiyonu yapıyor, arkadaşlarından 0.5 çalarak kendi koleksiyonunu oluşturanlar da var. 0.5 gibi sansasyonel bir icat tekrar yapılabilir mi? Kokulu silgiden sonraki en büyük buluş 0.5 mi? Yeni modelleri 0.7 ve 0.9 piyasayı nasıl ele geçirdi? Yıllarca kafanızı kurcalayan sorulara gelin birlikte cevap arayalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 128
Toplam yorum
: 364
Toplam mesaj
: 134
Ort. okunma sayısı
: 1970
Kayıt tarihi
: 03.10.06
 
 

Gözlerini kapat ve düşün: bir cümle kaç kişide farklı etki yaratır? Birbirimizi anlamanın gittikçe z..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster