Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '09

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
826
 

Sigara bırakma teknikleri

Sigara bırakma teknikleri
 

Sigara kimisine göre kederden içilir, kimini efkar basar içer, kimi yemek yemiş üzerine bi keyf sigarası der, kimisi orgazm olmuş onun üstüne bi sigara der gibi gibi gider böyle. Sen bu zıkkımı içmek istedikten sonra sebep çok bulunur.Ama sorsan herkese hepsi bırakmak istiyor ama nasıl bırakabilirim ki çok zor der ve yakar bi sigara. Belki hiç denememiştir bile bi kerelik olsun bırakmayı.Benim tecrübeyle sabit denemelerim sonucunda bu işi başarmış biri olarak bazı önerilerim olacak.Kati bi şekilde uygulanılırsa başarı kaçınılmaz olacaktır.Rahmetli babam içerken bana içme derdi ne kadar tezat değil mi.Ama siz sonuçda sigara içmeyen birisi olarak çocuklarınıza ve çevrenizdeki insanlara hem iyi bir örnek teşkil etmiş olacaksınız hemde içme deme hakkını kendinizde bulacaksınız.


Kurallar

1-sigarayı bırakma isteğiniz olacak kesin ve net , acaba bırakabilirmiyim gibi şüpheler kafada olmayacak.

2-karar verildiği andan itibaren elde kalan paket bile varsa derhal ezilip parçalanıp çöpe atılmalıdır.Çünki onun artık sizle bi ilgisi yoktur.

3-sigara içilen yerlerde bulunulmayacak, mecbur iseniz işinizi halledip hemen çıkacaksınız.

4-en önemlisi kendinize 1 tane bile müsade etmeyeceksiniz altın kural bunu yapabilirseniz eğer zaten yolun yarısı tamamlanmış demektir.

5-kendinizi tatmin edicek gıdalar ile besleyebilirsiniz.sigara içme duygusunu bastırmak için Ben çay içme alışkanlığı kazanmıştım oda belli bir süre sonra geçiyor.

6-Sinirlendiğinizde önceden hemen sigara yakıyordunuz.Artık sakinleşmek için içinizden 20ye kadar sayın.olmadı tekrar deneyin oda olmadı elinizi yüzünüzü yıkayın bu size iyi gelicektir.

7-Sigara içen arkadaş topluluklarıyla en azından kendinize güveniniz gelene kadar belli bir süre görüşme engeli koyunuz.

8-Kafanızda ben bunu yapabilirim ben başarırım düşüncesi eksik olmasın.

yolunuz açık olsun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 665
Kayıt tarihi
: 13.01.09
 
 

İçimden geldiği gibi kendine özgü duygularımın, hislerimin satırlara özgürce yer bulabileceği kimsen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster