Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '11

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
1839
 

Sigara içenlere sağlık desteği

Sigara içenlere sağlık desteği
 

Sigara içenler veya içmiş olanlara bitkilerle yan etkisiz destek.


Sigara içenlerin sağlığını bir ölçüde desteklemek mümkündür. 

Halen sigara içiyorsanız veya daha önce sigara içmişseniz bu makale size yardımcı olabilir. 

Sigara içenlerde esas zararı kalp-damar sistemi ve karaciğer görür. 

Kalbin yan etkisiz olarak desteklenmesi “alıç yaprağı ve çiçeği” ile mümkündür. Birlikte “biberiye yaprağı” da kullanılırsa etki daha iyi olur. Bu blog’daki ilgili makaleler okunabilir. 

Karaciğerin yan etkisiz olarak yenilenmesi devedikeni tohumu ve enginar yaprağı birlikte kullanılarak sağlanabilir. Bu blog’daki “Devedikeni tohumu” ve “Enginar yaprağı” makalelerinde ayrıntılı kullanım bilgileri verilmiştir. 

Akciğerlerin temizlenmesi için her ay 3-4 gün süreyle meyankökü kullanılabilir. Günde toplam 15 gr meyankökü 3 defada kullanılır, her defasında 5gr meyankökünün çayı hazırlanıp içilebilir. 150ml kaynar su fincana konur, içine 5gr meyankökü konup karıştırılır, 10dk demlenip süzülerek içilir. Meyankökü liflenmiş halde satılmaktadır, renginin açık, parlak sarı olmasına dikkat edilmelidir, koyu sarı veya açık kahverengi meyankökü alınmamalıdır. Meyankökü fazla miktarda ve uzun süre kullanılmamalıdır. 

Vücudun genel direncinin sağlanması ve hücrelerin korunması için düzenli olarak çörekotu kullanılabilir. “Çörekotu nasıl kullanılır” makalesinde ayrıntılı kullanım sekli verilmiştir, ilgili makale okunmalıdır. Sigara içenlere ana destek çörekotu olacaktır. 

Vücudun antioksidan ihtiyacının karşılanması için mevsime göre taze veya kuru çekirdekli siyah üzüm yenebilir. Çörekotunun antioksidan etkisiyle birlikte güçlü bir destek olacaktır. Hazır gıda maddelerinden sakınmak gerektiği de belirtilmelidir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ve aslında burada en önemlisi dayatma zihniyeti. Ben nasıl yaşıyorsam sen de öyle yaşayacaksın. Ben ne diyorsam sen onu yapacaksın. Bir eğlence mekanı düşünün, oraya gidenlerin % 99' u sigara içiyor ama yasak. Sağda solda, sokakta ya da kış günü soğukta titreye titreye sigara içmeye çalışıyorlar. Bu durumun sağlığa zararı yok mu? Burada asıl amaç bir taşla birden fazla kuş vurmak. Benimsemedikleri, karşı çıktıkları eğlence hayatını sekteye uğratmak, hem içkiyi, hem sigarayı hem de bu hizmeti veren işletme sahiplerini türlü baskılarla yıldırmak. O insanlara ekmek yedirmemek. Sigarayı bırakın diye bir şey söylemedim, yazıyı iyi okuyun diyorsunuz. Bir şeyi doğrudan söylemek var, dolaylı söylemek var. Siz dolaylı söylüyorsunuz ki; zaten ekranlarda günde onlarca kez dönüyor, siz söylesenizde söylemeseniz de fark etmiyor. Ben bu vesileyle sizin üzerinizden tepkilerimi dile getirmiş olayım. Selamlar, saygılar.

Ayrıntıda gezinmek 
 01.03.2011 13:20
Cevap :
MB'da içki ve sigara yasaklarına karşı özel görüş bildirme bölümleri açıldı. Görüşlerini dolaylı söyleme yerine bu bölümlerde doğrudan söyleme imkanı var. Sigaranın zaralı olduğunu bilen, buna rağmen bırakamayanlar ve daha önce sigara içmiş olanlar için bu makaleyi yazdım, umarım yararlananlar bulunur. Saygılarımla  02.03.2011 20:35
 

Aksine, verdiğimiz vergilerle ekonomiyi canlandırıyoruz. Verdik dedikleri o hizmetin bedelini kat be kat ödemiş oluyoruz yani... En yüksek vergiyi vererek. Bizim ekonomiye kattığımız artı değerle kim bilir kaç kişi beslenmiş, kaç kişi hayata döndürülmüştür. Bunları hiç düşündünüz mü? Bir ülkeye en büyük zararı despotlar verir. Dayatmacı zihniyetteki siyasiler verir. Bir lider tek bir imzayla bütün ülkenin geleceğini yok edebilir. Bu ülkenin eczanelerine sağlık bakanlığı izniyle girip, birkaç kişi öldükten sonra toplatılan ilaçlar oldu. Bilmem rast geldiniz mi? En son domuz gribi diye bir şey çıkarmışlardı. Noldu? O olayı iyi okuyun. Hem de çok iyi. Rant uğruna neler yapılabildiğini görün. Televizyonlar çağrılır. Birkaç ölüm vakası pompalanır. Ondan sonra gelsin aşılar. Oysa bir ilacın raflardaki yerini alabilmesi için en az 10-15 yıl gibi bir süre lazım. Bizimkiler bu ayrıntıyı atlamış sanırım. Nasıl olsa kimse bilmiyor. En azından büyük bir çoğunluk.

Ayrıntıda gezinmek 
 27.02.2011 22:42
Cevap :
Yazıyı anlaşılır, açık yazamamışım galiba. Makalede "Sigarayı bırakın" anlamına gelebilecek bir şey yazmadım. Sigara bedelinin büyük bir bölümünün vergilerden oluştuğunu biliyorum, tütün eken çiftçilere fayda sağlandığını da biliyorum. Sigara içmeye devam edecekler için daha iyi bir sıhhat ve afiyet düzeyi istedim. Aslında bu durum sadece sigara içenler için değil, herkes için geçerli, tabii ki içenler öncelikli risk grubunu oluşturuyor. Yan etkisiz olarak kazanılmış daha güçlü bir kalp, yenilenmiş bir karaciğerden kimseye bir zarar gelmez düşüncesindeyim. Saygılarımla  28.02.2011 17:10
 

Beş senedir günde yarım paket, sanırım destek istemez, bir zararı yok gibi.

pınar aslan 
 26.02.2011 23:36
Cevap :
Sayın S. Sevgi Sigaranın mutlaka zararı var. Olmadığına inanıyorsanız bile yan etkisiz, külfetsiz, kolay yoldan kalp-damar sistemi güçlenir ve karaciğeriniz yenilenir. Saygılarımla  27.02.2011 16:19
 

Hiç kimse ama hiç kimsenin desteğini istemiyoruz. Sigara içmek istiyoruz.

Ayrıntıda gezinmek 
 26.02.2011 21:07
Cevap :
Sayın "Ayrıntıda gezinmek" Bu yazı sigarayı bıraktırma kampanyasına dahil değil. Sigaranızı istiyorsanız içmeye devam edebilirsiniz. Sigarayı içenlerin zararı sadece kendilerine değildir. İşgücü kaybı ve tedavi giderleri olarak milli ekonomiyi de olumsuz yönde etkilemektedir. Tedavi için gerekli ilaçların büyük bölümü yurt dışından ithal edilmektedir. Sigarayı içen herkes "İnsan kaynaklarımız"a dahildir, kaynaklarımızın sağlıklı olmasını isteriz. Saygılarımla  27.02.2011 16:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 4459
Kayıt tarihi
: 14.11.09
 
 

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi kimya yüksek mühendisliğinden mezun oldum. İstanbul Üniversitesin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster