Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
500
 

Sigara yasağı zat-ı alimin kimyasını, fena halde bozdu!

Sigara yasağı zat-ı alimin kimyasını, fena halde bozdu!
 

Sigara tiryakisi çok zor durumda!


Kara bahtım, kem talihim, yandım anam! Taşa bassam iz olur...Her yerde duman avcıları! Kapı dışarı çıkamıyom anam... Yaktı beni bu sigara yasağı, içmeyenleri koruma amacını fersah fersah aştı. İçenleri tımarhanelik etti. Oraya da atsalar, mapus damına da koysalar kurtuluş yok; orada da yassak! Tamam anladık, başkasının özgürlüğü başladığı yerde benim özgürlüğüm bitiyor da tiryakiyiz diye, inzivaya çekilip ermiş mi olacağız. Ya sabır tesbih mi çekeceğiz? Vur deyince öldürmek mi lazım birader?

Bu yasak, tamamen tiryaki haklarına aykırıdır. Tiryakiysek ölelim mi yani? Sigara öldüremeden, bu yasak öldürecek beni! Makul önlemi yok mu bunun? İlla kolayına kaçmak, 4. Murat'lık mı yapmak lazım. Sigara hakikaten sağlık için zararlı birşey olduğundan, kimse de itiraz etmeyip vaziyeti destekler görünüme girmektedir.
40 yıllık tiryakiye soruyor muhabir; adam, "Ne yapalım, bırakacağız artık" falan diyor. Yemezler, aslında gizli gizli yasağı nasıl deleceğini düşünüyor hınzır! Ya da, içinden "nah yürür bu yasak" diyor...
Memleket, sigara içmeyenler cumhuriyeti mi olacak, pireler filleri yutacak!(Aslında olsa fena da olmaz hani!) Kapalı yerdeki herkes sigara içmek istiyorsa neden birisi gelip ceza kesecekmiş? Her şeyin bir şeyi var yani. Bu kadar da olmaz ki mirim, değil mi? Haksız mıyım?

Taksiye bindim, sürücü rahatsız olmuyorsa neden sigaramı içemiyorum?.. Vapurun açık bölümünde niye içemiyorum? Uzun yolculuklarda, hangi taşıt olursa olsun, neden sigara içme bölümü olamaz?
Yasak koyacağına kapalı mekanlara mükemmel havalandırma mecburiyeti konulamaz mı?

Bu yazıyı yazarken bir paket sigara içtim. Basında çalışsam, yazı yazamayacak mıydım? Çünkü ben sigara içmeden yazı yazamam, çizgi çizemem! Vatandaşım, garip-gurebam bendeniz cennet kuşunun eserlerinden mahrum mu kalacaktı?..

Sigara içmeyenler elini kolunu sallayarak her yere özgürce girip, çıkıp, dolaşırken, biz içenler esir
gibi yaşamak mecburiyetinde miyiz?.. Nedir bu yaa!

İçmeyenin sağlığını düşündün; peki, benim de içemeyince, ruh sağlığım bozuluyor! O ne olacak?..
Ha! Ne olacak tiryakinin sefaleti?.. Ne olacak benim psikobilmemne halim? Kusura bakmayın pasif içici kardeşlerim, yani bizim de yaşam hakkımız yok mu? Hayırsızada'ya mı gidelim? Bir sigara içeceğiz diye damlara mı çıkalım? Vallahi protesto ediyorum... Referandum istiyorum!

Şaka yaptım yahu, yoksa inandınız mı? Sigara çok zararlı bir pis musibettir. Çok iyi oldu yasak... Allah cezasını versin pis şeyin! Nasıl içerler zaten o pisliği anlamıyorum!!!...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benimde bu yasa ruh sağlığımı bozdu abi, ama ben yasaklara uyuyorum...Beni en çok yalnızlık vuruyor be abi, o ne olacak ?

Meftun DİNÇEL 
 29.05.2008 21:23
Cevap :
sen de onu vur!..  29.05.2008 23:34
 

Aslında sigara içmenin yasaklanmasını destekleyenlerden biriyim, ama düşününce içenlerin ruh halini onlar adına üzlüdüm bile. Eee şimdi ne olacak, artık yıllardır duman altı yaşatmaları etrafındakileri burunlarından fitil fitil gelecek gibi gözüküyor tiryakilerin, son durum vahim.... Ama bilirim bu yasak delinir hem de bol bol. ESEN KALINIZ...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.05.2008 19:50
Cevap :
iran,doğalgazı yine kesmiş. gerçi havalar da pek fena değil lakin bendeniz cennet kuşu, üzerinize afiyet biraz nevazil olmuşum. acaba diyorum, bir çingene sobası kurup, yakacak olarak cigara kullansam, hava kirlenir mi, ceza yazarlar mı?..  26.05.2008 11:28
 

Bunların demokrasi dediği nedir ki; kendi istedikleri, ihtiyaç duydukları zamanda ABD desteğiyle şaibelerle dolu sandıkları mahallelerden toplayıp memurlarının önüne boşaltmaktır. Yani çağdaş olmamızın önünde bi sigaramız vardı da attık kurtulduk sanki. hani ayıptır söylemesi her kuşu şeyettik bi kaldı leylek!

seringel 
 23.05.2008 12:38
Cevap :
alkol serbest mi?!! tüh! boşuna bırakmışım... ben çoktan yasaklandı biliyorum:)  24.05.2008 3:52
 

Şaka yaptınız belki ama bir çok insanın söylemek istediği cümleleri dile getirmişsiniz. En sonunda şaka yaptım demeseydiniz belkide yazınız okunma rekoru kırabilirdi :))) İçmeyen biri olarak çok iyi buldum bu yasayı diyebilirim.Fakat bazı yerlerde biraz abartılı olduğuda kesin.Ne diyelim vatana millete hayırlı olsun.Saygılarımla.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 22.05.2008 6:05
Cevap :
"şaka yaptım!" meslek sırrıdır azizim!...  22.05.2008 10:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1160
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster