Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
211
 

Sigara zararlı, cep telefonu zararlı ama El Kaide militanlarını yetiştiren kitaplar zararlı değil

Sigara zararlı, cep telefonu zararlı ama El Kaide militanlarını yetiştiren kitaplar zararlı değil
 

Sigaranın, içkinin zararlı olduğunu herkes biliyor; fakat bir kesim medya halkı bazı zararlara yönlendirerek en az onlar kadar zararlı şeyleri sırf ucu kendilerine dokunduğu için gündeme getirmiyor.

Usame Bin Ladin Madame Bovary okuyarak büyümüş olabilir mi? Siz hiç Sahaflardan din kitabı alıp okudunuz mu? Camide vaaz dinlediniz mi? Dini içerikli video izlediniz mi? Afganistan’a Taliban’ın yanında savaşmaya giden Türk mücahidin çantasına bakma şansınız olsaydı bunları bulacaktınız. Bunlar sadece Taliban mücahidinin çantasında değil her yerde. Karpuzcuda bile var.

Belli ki o malum kesimin böyle bir anlayışı var. Camide elbette vaaz verilecek. Biz Kuran dışındaki kitapları onaylamıyoruz ama insanlar yazacak, okuyacak. Dindarlar dinleriyle ilgili video çekecekler. Ama kardeşim bunların içeriği tamamen intikam yemini.

İslamı anlat, Kuran oku; sokak sokak insanlara dağıt. Ben Müslümanların dinlerini yaymak için çalışmalarını mantıklı buluyorum. Ama son yıllarda İslam’ı korumak adına siyasal İslam diye bir şey üretildi. Dış unsurların saldırıları nedeniyle belki buna mecbur kalındı ama yani bu kadar da olmaz ki.

Dualar bile şiddet içeriyor: “Allah’ım yardım et de inanmayanların kellesini keselim…” İslam barış dini diyorlar, ben gülüyorum. Nasıl barış diniymiş bu ya, dünyada sadece Müslümanlar savaşıyor!

Suriye’deki çocuklara ağlayan hükümetin başbakanına bu konuyu sorsak ne cevap alırdık acaba? O çocukların katledilmesinde bu yanlışın etkisinin olup olmadığını mesela…

Pornoyu yasaklıyorsun, korsan kasetleri toplatıyorsun, fuhşa baskınlar yapıyorsun; şiddet içeren din kitapları, vaaz ve videolara ne yapıyorsun? 

Hanife MERT bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli korkusuz Kerim : Onlar şimdide Suriye,Irak üçgeninde insanları kurşuna dizmeye devam ediyorlar.İnsanları nasıl öldürdüklerini kameraya alıp dünyaya dağıtıyorlar.İçki,sigara cep telefona miskal de zerre olur.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 26.08.2013 16:00
Cevap :
Bingöl'ün yigit adamına selamlar...  27.08.2013 18:00
 

Abi, onlar ahlak kitapları... Barış kitapları... Demek tersten okuyorlar ki, insanı ahlaksız, katliamcı yapıyor. Bir de Müslüman ölüyor, kim öldürüyor? Yine Müslüman. Bu ne ya? Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 25.08.2013 12:05
Cevap :
Teşekkürler İsmail Hakkı bey...  27.08.2013 18:52
 

Yazınıza katılmaktan başka bir şey gelmiyor elimden. Çok doğru güzelim dinimizi, din adına, Allah adına terör estirerek zorba dini haline getirenler ilahi adalet önünde hakkettiklerini bulacaklardır. "Haksız yere bir insan öldürmenin bütün insanlığı öldürmüş kadar, bir canı yaşatmanın ise bütün insanlığı yaşatmak kadar sevap olduğunu emreden bir din nasıl olur da, hem de Allah'ı yücelterek onun emrine karşı gelir anlamak mümkün değil... Emeğinize sağlık. Saygılar

Hanife MERT 
 25.08.2013 11:06
Cevap :
Teşekkür ederim Hanife hanım.  27.08.2013 6:55
 

Eğer ki gelen,geldikleri canları çalıp çırpmışsa,onları yağmalamışsa,kırmış ve helak etmişse,onlarda sandığı canını da zulme feda etmiş olur,Kerim bey dostum.Hepsi de yalan dolan,yutturmaca ve kandırmaca.Değindiğiniz gibi,hep de müslüman ülkelerde bütün yıkım ve kıyımlar.Neden?Çıkar.Din üzerinden yapılan Emperyalist oyunların oryantelleri hepsi de.1800 lerden beri cihad çağrılarıyla nice müslüman yiğitlerin canlarını sandık dolusu altınlara tercih edenler de bunlar hep.İslamdan dem vuruyorlar,ama Kuran'a uymuyorlar;bütün olumsuzluklar da bu çelişkiden akmaya devam ediyor.Selamlar...

Abbas Oğuz 
 25.08.2013 1:42
Cevap :
Yorumlarınızdaki derinlik sizin şairlik kadar düşünce yönünüz de olduğunu gösteriyor.  27.08.2013 18:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5261
Toplam yorum
: 13624
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 662
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster