Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
235
 

Sigaramın dumanı!!!!

Sigaramın dumanı!!!!
 

Uzun yıllardan beridir sigara tiryakisiyim. Defalarca bırakmak istememe ragmen (ne kadar içten bırakmak istedim onu da bilmiyorum) bir türlü kısmet olmadı bırakmak. Aynı zamanda 16 yıllık öğretmenim, ama bu güne kadar hiç bir öğrencim sigara içtiğimi bilmedi. Her zaman bana sorup öğrendiler. Çünkü gözlerinin önünde hiç sigara içmedim. Onlar beni her zaman örnek alınacak, adıma yakışır biri olarak bildiler. Sadece benimi tüm meslektaşlarımı. Meslektaşlarımın hiç biri öğrencinin önünde sigara içmedi, hiç biri öğrenciye sigara aldırmadı, bugüne kadar kendimize verdiğimiz zararın dışında kimseye zarar vermedik örnekleme anlamında.

Ama gelin görün ki; sigarayla ilgili yasa çıktığından beri tüm öğrencilerim sigara içtiğimi biliyorlar. Önceden öğretmenler için sigaral içilmesi amacıyla ayrılan odada ararlardı bizleri, şimdi okul bahçesinin dışında sote yerlerde arıyorlar. Biliyorlar ki öğretmenleri sigara içecek yer arıyor. Kıyamadığı, öğrencilerine rezil olmamak için köşe bucak saklanıyor. Onların kafasındaki o temiz insanı silmemek için kaçıyor. Ama neyaparsa yapsın buluyor onları kuzucuklar. Ve artık hepsi annesinden, babasından, amcasından ya da diger büyüklerinden sonra yeni bir örnek daha kazandılar kendilerine sigara konusunda...! Kendilerine hayatı anlatan, geleceklerini ve kişiliklerini şekillendirmeye çalışan öğretmenleri..! Ne kadar acı bir durum, ne kadar üzücü bir manzara. Teneffüs çocuklar oyun oynamak için koşuşturuyor, öğretmenler ise teneffüs bitmeden sigara içebilmek için. Tabi ki bu eylemini öğrencilerinin gözlerinin önünde yapmak zorunda. İsteyerek değil ama, okul şartlarından dolayı.

Unutmayın ! biz öğretmenler çocuklar için toprak gibiyiz, onlarsa bizin için birer tohum. Ve biz ne kadar zengin olursak, yetiştirdiğimiz tohumlar da o kadar güçlü ve dayanıklı olur. Lütfen bu tohumlara yasalarla zehir atmayın. Önlerinde onca örnek varken birde öğretmenlerini önlerine örnek olarak çıkarmayın. bırakın gerçekte olmasa bile kafalarında temiz kalmaya devam edelim.
Çok şey istemiyoruz... Eskiden oldugu gibi sigara içme odalarımızı geri verin, kurtulalım öğrencilerimizin gözü önünde olmaktan, kurtulalım onlara kötü yeni bir örnek olmaktan..
ÇOK ŞEY İSTEMİYORUM SANIRIM..!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demek bu kadar vahim durum. Demek bu kadar iç acıtıcı. Vaz geçin, feragat edin o zaman hocam sigara içmekten olsun bitsin:)) Çok mu zor. Kıyamam size...

Ayrıntıda gezinmek 
 12.06.2008 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 305
Kayıt tarihi
: 03.04.07
 
 

15 yıldan beri güzel ülkemizin çeşitli yörelerinde öğretmenlik yapıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster