Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '12

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
15094
 

Siğil tedavisi nasıl yapılmalıdır ?

Siğil tedavisi nasıl yapılmalıdır ?
 

siğil


Siğil tedavi yöntemleri saymaktan yorulacağım kadar çok. Ancak bilinmesi gereken en önemli şey,siğiin çıktıyı bölgeye göre tedavinin uygulanması gerektiğidir.

Siğil için en geçerli çözüm cerrahi operasyondur. Ancak çoğu kişi cerrahi operasyone yanaşmaz. Başka bir tedavi yöntemi de siğilleri yakma yöntemidir. Bu da siğilleri tamamen ortadan kaldırır. Tabi bu söylediklerim bir çok insanın imkan dahilinde değil.

Bunların yanı sıra halk içerisinde bilinen ve işe yarayan bazı yöntemlerde vardır. Mesela incir sütünin siğillere iyi geldiği söylenir. Ayrıca ceviz yemeninde siğillere iyi geldiği biliniyor. Bunun nedeni vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Zaten siğilleri tamamen ortadan kaldırmak için yapılması gereken önemli işlerden biri,bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.

Bazıları hocaya okutmakla siğilin geçeceğine inanır. Ben pek inanmıyorum ancak bu yöntemi deneyen insanların olduğun biliyorum. Ayrıca siğil için kullanılan kremlerde var. Fakat pek işe yaradığı söylenemez.

Önemli olan siğil tedavisinde,siğilin çıktığı bölgeye göre hangi tedavi yönteminin uygulanacağıdır. Bu yöntemleri elbette işin uzmanları,doktorlar bilir. Ancak doktora gitmeye üşenen insanlar için bazı sitelerde paylaşımlar yapılmakta ve e-kitaplar hazırlanmaktadır. Siğil tedavisinde bu siteleri inceleyebilir veya e-kitap satın alabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1654
Kayıt tarihi
: 23.01.12
 
 

Kendimi anlatmayı pek sevmem. Çünkü insanın kendinden bahsetmesi siyasetçi olmak ya da siyaset ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster