Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Evli.

Baba.

Ailesine düşkün.

Mühendis.

Fenerbahçeli.

Suya yazar.

 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Futbolu sevenler bu yazıyı okuyun. Futbolda sistem ve Türk futbolu.

Tespit doğru. Sistem uygulamaları, en tepedekilerin sistemin gereğine inanıyor olmasıyla başlar. İlk şart budur. Belki hatırlayan olur, Fenerbahçe kulubü, ilerici bir hamle yaparak CEO atamıştı. Levent Ersalman görevine sadece 5 ay devam edebildi. Boşalttığı konuma atama olmadığı için, ilerici görünen girişimin aslında kof bir hamle olduğu açığa çıktı. Altyapıda da benzer bir atakla sorumluluk, altyapısıyla meşhur Ajax'tan transfer Joob Lensen'e emanet edildi. Bir yıl kadar sonrasında Lensen ve ekibi görevi bıraktı. Kurumsallık, sistemli olmaktan geçer. Ya da sistem, kurumsallığı getirir. Türkiye'de kurumsallık yolunda ilerleyen bir kulüp yoktur. Maddi anlamda bağımsızlık kazanmayı kurumsallıkla eş tutanlar, kurumun çevresinde salınanlardır. Saygılar.

29 Eylül 2008 08:54
Deli futbolcular geçit töreni

Fenerbahçeli Bahtiyar ve Güngör'ü de listenin ilk sıralarına koymak lazım... Bir Ankara deplasmanında Abdülkerim'in avut atışı kullanmak için kale arkasındaki foto muhabirlerine doğru gerildiği anda, elleri arkasındayken fotoğraf makinalarına verdiği bir poz vardır, aklımdan çıkmaz. Baş parmağı, işaret ve orta parmağının arasına girmiş, muhabirlere gizlice sallıyordu. Neden böyle bir şey yapar bir insan ve neden sürekli kavga halindedir bilmiyorum ama taraftar sever böyle adamları. Sevgiler.

19 Ağustos 2007 03:56
Kimbilir, zamanla blog yazarları toplantıları da olur

Evet tam 45 gün olmuş siz bu yazıyı yazalı ve ben ancak şimdi yorum yazıyorum. Özürlerimi kabul edin lütfen. Saklamama gerek yok; sosyal aktiviteleri çok seven, fırsatları değerlendiren bir yapıya sahip değilim. Sosyalliğin bir süre sonra görev haline gelmesinden korkuyorum herhalde. Yine de blog ortamında tanımaktan, öğrenmekten zevk alacağım ve karşılığında da (umarım) aynı hazzı yaşatacağım insanlar mutlaka vardır. Saygılar, sevgiler...

10 Kasım 2006 11:25
 
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 2037
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster