Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '14

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
187
 

Sihirbazlar Çetesi

Sihirbazlar Çetesi
 

Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)


İzlemeye başlarken filmde Morgan Freeman'ın oynadığını bilmiyordum. Afişine de bakmadım. Filmin kısa öyküsünü bilerek izlemeye başlamıştım. Filmde görünce gerçekten sevindim. Ancak bu filmi etkileyici kılan başlangıcı.

İlüzyonist sahnede bir kişiden bir iskambil kartı seçmesini istiyor. Onunla beraber kartı seçin. Bakın bakalım nasıl bir sonuç çıkacak. İlüzyon tekniklerini sinemayla birleştirince ve de çok iyi bir kurguyla eşleştirince izlemeye doyum olmayan bir film ortaya çıkıyor. Zira internette Sihirabazlar Çetesi 2 gibi bir söylenti dolaşıyor. Resmi açıklama var mı yok mu araştırmadım. 

Dört ilüzyonist bir araya geliyor. Yeteneklerini kullanarak, Amerika'da gösteri yaparken Paris'te bir bankayı soyuyorlar! Polis de böylece peşlerine takılıyor. Ortaya izlemesi keyif veren hareketi düşmeyen bir film çıkıyor. Sonra ne olacak diye beklemek de ayrı güzel. Diğer yandan bazı anlarda filmde gerçekten fantastik unsurlar mı var diye düşünmeye de sevkettiler. Ancak baştan da belli olduğu üzere filmde fantastik unsurlar yok. Belki de vardır? 

Ancak filmin sonunu o kadar beğenmedim. Bu kadar güzel kurgulanmış bir filme daha güzel bir son yakışırdı.

İzleyici Mahşerin Dört Atlısı'nı (kendilerine böyle diyorlar) devam filmiyle görmek istiyor. 

Louis Leterrier yönetmenliğindeki filmde, gözüme çarpan bir diğer fazlalıksa hikaye içine bir yerlere aşk unsuru katıştırmaya çalışmak olmuş. Bu aşk kısmı film içinde ayakları yere basmamış, tamamen havada kalmış. Bu kısmı çıkartsanız flmden hiçbir şey eksilmez.

İzlemekten keyif alacağınız 115 dakika.

Son.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 739
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Bir metalurjist metallerden kurulu dünyasında. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster