Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '10

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1013
 

SİHİRLİ 40 HAFTA

SİHİRLİ 40 HAFTA
 

ilüstrasyon: Esra İlter Demirbilek


Merhaba Arkadaşlar,

SİHİRLİ 40 HAFTA kitabım çıktı çıkacak. Konusu hamilelik anıları ve alternatif bilgiler.

Alternatfi bilgiler derken, taşlar bitkiler...:)

Ve bu kitabın başlangıç hikayesi:

SİHİRLİ 40 HAFTA

Bu kitap projesi kızım 1 yaşını doldurduğunda başladı. Aradan geçen dört buçuk sene boyunca gazeteler, internet, kitaplar araştırıldı. Kurslara gidildi. Arkadaşlar, dostlar, hamileler, yeni doğum yapanlar, doğumu çoktan yapmış olanlar ve anne içeride bir doğururken, dışarıda 40 doğuran babalar, anneanneler, babaanneler, dedeler, büyükbabalar, dayılar, amcalar, teyzeler, halalar, eltiler, yengeler vs. Kısacası maaile ve ne kadar eş, dost, ahbap varsa hepsinin deneyimleri, bilgileri, anıları dinlendi. Derlendi. Bu bölüm sadece hamilelik döneminde bebeğin gelişimi ve annenin değişimi üzerine değil. Sonrasında ki Lohusalık döneminde içinde bilmenizde faydası olacağını düşündüğüm bilgilerle dolu. Ve bu bilgilerin çoğu %100 organik, BPA-Free, ve Eko-Teks 100JJJ Bu bölüm dünyaya gelecek bir melek’in hayatımızı ne kadar geliştirip, güzelleştirebileceği üzerine. ( Ve onu büyütürken sizinde büyüyeceğinizi teyit ederim.) Yarattığı cenneti, deneyimsizliğimiz yüzünden cehenneme çevrilmemesi üzerine. Bu bölüm size sadece pusula. Çünkü çekeceğiniz yol üstü manzaralar sadece size özel olacak. Yol biraz engebeli olsa da göreceğiniz eşsiz manzaralar ve duygular kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel olacak. Bu bölüm sizin hamilelik sürecinizin yol haritası niteliğinde. Bu bölüm sadece kitaplığınızda bilgi alabilecek bir kitap değil, aynı zamanda çocuğunuza bırakabileceğiniz bir ‘hatıra’ niteliğinde. Bu bölüm hem okuyup, hem yazabileceğiniz şekilde.

Tüm bunların dışında; Bu kitabın yazar ve çizer geliri Kuvöz alımı konusunda bağışlanacak. Ve yeni hayatların yaşama tutunmalarını kolaylaştıracak. Bilginize...

Devrim Atılkan

Not: Ekte gördüğünüz resim İlüstratör Esra İlter Demirbilek tarafından, kitabın kapağı olarak çizilmiştir. Emeğine, ruhuna sağlık Esra'cığım:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, eminim içeriği faydalı bir kitap ama asıl gelirinin hizmet ettiği amaç ne güzel. Söz, İstanbul'a geldiğimde bir tane edineceğim. Çorbaya tuz atmak için ne uygun bir fırsat olur. Tebrikler, başarılar ve selamlar.

Mümine Tayan Coşkun 
 08.10.2010 1:02
 

İyi bildiği konularda kalem oynatıp bunu kitaplaştıranlara her zaman hayranlık duymuş ve gıpta etmişimdir. İnanıyorum ki kitabınız bir boşluğu dolduracak ve ilgililerin başvuru kitabı olacak. Şimdiden hayırlı olsun der, saygılarımı sunarım. Selam, sağlık, başarı ve dua ile!

Kongar Tekin 
 07.10.2010 16:00
 

Çanakkale'de bahsetmiştin sahi... hadi hayırlısı olsun Devrimcim:) darısı başımıza diyelim mi?:)) selamlar sevgiler...

sema öztürk 
 16.09.2010 13:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 119
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1387
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Ben kimim? Tüm sıfatlarımın dışında doğduğum günden beri bu sorunun cevabını bulmak için sürekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster