Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '21

 
Kategori
Ruh Sağlığı
 

Sihirli Kelime

"Sabah uyandığında, hayatın ve gücün için sabah ışığına Teşekkür et. Yiyeceğin yemek ve yaşam sevincini için teşekkür et. Teşekkür etmek için bir sebep göremiyorsan hatayı kendinde ara.

                                                  Shawnee kızılderililerinin reisi

 

Antik efsanelere göre bir insan Sihri hayatına getirmek için önce 'sihirli kelimeleri' söylemelidir. "Teşekkür ederim" 

Size bu iki kelimenin hayatınıza ne kadar büyük önem taşıdığını anlatamam.

 

Nankörlük ettiğimizde, minnet duymadığımızda sadece alırız. Hayattaki her şeyi çantada keklik sayarız. Bu şekilde davrandığımızda istemeyerek kendimizden almış oluruz. Çekim yasası benzerler birbirini çeker der. Dolayısıyla eğer bir şey için minnet duymazsak sonuçta bizden bir şeyler alınacak demektir. Unutmayın kimde minnet yoksa o kadın ya da erkeğin elindekiler ondan alınacaktır.

 

Kur'an'da minnettarlıkla ilgili şöyle der:

"Ve unutma ki Allah şöyle buyurdu: minnet duyarsan sana fazlasını vereceğim ama eğer nankörlük edersen cezam ağır olacak."

Aşağıdaki pasaj ise kutsal metinlerdeki Matta İncilinden alıntıdır:

"Kimde minnet varsa ona daha çok verilecek ve o kadın ya da erkek bolluk bereket sahip olacaktır. Kimde minnet yoksa o kadın ya da erkeğin elindekiler de ondan alınacaktır."

 

Tıpkı mıknatısın metali çekmesi gibi minnetinizde manyetiktir ve ne kadar çok minnet duyarsanız daha çoğunu çekersiniz. Bu evrensel bir kuraldır.

 

Ve Sihirli formül şudur:

Sihirli kelimeleri, "teşekkür ederim" bilinçli olarak düşünüp söyleyin.

Sihirli kelimeleri, "teşekkür ederim" daha bilinçli düşünüp söyledikçe daha çok minnet hissedeceksiniz.

Minneti bilinçli olarak düşünüp hissettikçe daha çok bolluk bereket elde edeceksiniz.

 

Hayatta size verilenler için şükretmeniz gerektiğini pek çok insandan duymuşsunuzdur. Ama elinizdekilere şükretmenin onların kıymetini bilmenin yapabileceğiniz en güçlü alıştırmalardan biri olduğunu ve tüm hayatınızı değiştirebileceğini fark etmemiş olabilirsiniz.

Ne kadar küçük olurlarsa olsunlar, sahip olduklarınız için minnet duyduğunuzda o şeylerin hemen arttığını göreceksiniz. Ne kadar az olursa olsun paranız için minnet duyarsanız maddi durumunuz mucizevi bir şekilde iyiye gider. Eğer bir ilişki için minnet duyarsanız onun daha da güzelleştiğini görürsünüz. Eğer işiniz için minnet duyarsanız o hayallerinizdeki iş olmasa bile bazı değişikliklerle daha çok zevk alacağınız bir iş haline gelecek ve karşınıza birden kariyer fırsatları çıkmaya başlayacak.

Aksi takdirde, eğer elimizdekileri şükretmiyorsak kazara hayatımızdaki olumsuzlukları saymak gibi tuzağa düşebiliriz. Diğer insanları eleştirip yargılarken, trafikten kuyruk beklemekten, gecikmelerden, devletten, yeterince paramız olmadığından ya da havadan yakınırken hep olumsuzlukları sayıyoruzdur. Olumsuzlukları saydığımızda artarlar ama bundan da önemlisi saydığımız her olumsuzlukta birlikte yolumuzda çıkacak olumlu şeyleri de yok ederiz. Ben ikisini de denedim hem elindekilerin kıymetini bilmeyi hem de olumsuzlukları saymayı ve sizi temin ederim elindekilerin kıymetini bilmek hayatınıza bolluk bereket getirmenin tek yolu.

 

Sabah ilk iş ya da gün içinde mümkün olduğunca erken elinizdekileri şükredin. Bunların ister elde ister bilgisayarda bir listesini yapın ya da tüm nimetlerini bir arada tutmak için özel bir günlük kullanın. Bugün hayatta minnet edeceğiniz şeylerden oluşan 10 maddelik bir liste yapacaksınız.

 

Minnetin sihrinin sizin duygu miktarınıza bağlı olduğunu unutmayın.

Dolayısıyla listenizdeki her bir madde ile birlikte onun için neden minnettar olduğunuzu yazın.

İşte listenizi hazırlarken kullanabileceğiniz bazı fikirler:

....sahip olduğum için minnettarım, çünkü....

....İçin çok mutlu ve minnettarım çünkü....

....İçin tüm kalbimle teşekkür ediyorum çünkü....

....şükrediyorum çünkü....

 

10 maddelik listeniz bitirdikten sonra geriye dönüp her birini ya içinizden ya da yüksek sesle okuyun. Her maddenin sonuna geldiğinizde sihirli kelimeleri 3 kez söyleyin.

Teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Ve her bir nimet için mümkün olduğunca çok minnet hissedin.

 

28 gün boyunca bu sihir alıştırmasını tekrarlayın

Böylece tüm hücrelerinizi ve bilinçaltınız onunla doldurabileceksiniz ancak o zaman hayatımız tamamen kalıcı olarak değişecek.

Eğer arada bir gün kaçırırsanız büyük olasılıkla o ana dek yaptıklarınızın ivmesini kaybedersiniz. Sihri azaltmadığınızdan emin olmak için başa dönün en baştan başlayın.

 

Kaynak: Magic/ Rhonde Byrne

 

Nur Demir

Sevgiler tüüm kalbimden:)

İnstagramda: Nrlblog

Facebookta: NRL

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 192
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1298
Kayıt tarihi
: 10.11.16
 
 

Yaklaşık 20 yıldır Kişisel-Ruhsal Gelişim, EFT ve Kuantum Enerji ile ilgili araştırmalar ve çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster