Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '11

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
187
 

Şiir düşü 2

Şiir düşü 2
 

Şiir Düşü için birkaç kitap, antoloji ve dergiyi başucuma yerleştirdim. Özellikle şiir üzerine yazılan kitaplara öncelik veriyorum. Enis Batur “Smokinli Berduş”, küçük İskender “Eflatun Sufleler” ve “Rimbaud’ya Akıl Notları, Özdemir İnce “Şiir ve Gerçeklik”, Veysel Çolak “Şiir Nedir ve Nasıl Yazılır?”, İsmet Özel “Şiir Kitabı”, Metin Altıok “Şiirin İlk Atlası”, Mayakovski “Şiir Nasıl Yazılır?”…
Bunun yanında YKY’nin son beş yılda çıkardığı yıllıklar, son üç yılın Şiir Defteri yıllığı ve özellikle Yasakmeyve, Varlık, kitap-lık, Hürriyet Gösteri başta olmak üzere son beş yılın dergilerindeki şiir üzerine yazılanlar ve şiirler.
Tabii ki Nâzım’dan Cemal Süreya’ya, Ece Ayhan’dan İlhan Berk’e, Orhan Veli’den Oktay Rifat’a, Enis Batur’dan küçük İskender’e, Sennur Sezer’den Gülsüm Cengiz’e, Nilgün Marmara’dan Birhan Keskin’e Türk şiirinin son 70 yılının yakın tanığı olan şairlerin kitapları.
Dünya şiirine yön veren Shakespeare’den Hayyam’a, Paul Verlaine’den Rimbaud’a, Mayakovski’den Neruda’ya, Rilke’den Adonis’e, Seferis’ten Ritsos’a uzanan şairlerin kitaplarıyla da Şiir Düşü’ne iyi bir hazırlık yapıyorum.

Tuna BAŞAR

http://geceedebiyat.blogspot.com
twitter.com/tunabasar35
www.facebook.com/tunabasar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başarılar. Hazırlık sonucu başarılarınızı görmek isteriz. Paylaşım için teşekkürler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 18.10.2011 22:19
Cevap :
Uzun zaman önce yaptığım hazırlıkların henüz karşılığını alamadım. Umarım yakında Şiir Düşü projem tam anlamıyla hayata geçer. Saygılarımla.  19.11.2012 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 250
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 399
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

1985 yılının soğuk bir Ocak sabahında gözlerimi dünyaya açmışım. Gerçek ismim Mustafa. Sıradanlık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster