Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '16

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
94
 

Şiir hayatın tuzu

Şiir hayatın tuzu
 

ŞİİR HAYATIN TUZU


Şiir insanların yüreğine yapılan bir yolculuktur. Bütünleşir insan utanılası, sevecen ve saklı duygularıyla. Gönül debelenir durur tarifsiz aşkın kıyısında ve bir sanrı onu sakinleştirir bir dizenin ortasında. Şiir başka âlemlerin kapısını araladığında ruh ortaya çıkar bütün zarafetiyle. Aslında bu değil midir bütün derdimiz? Sıkılganlığımız, huzursuzluğumuz, zevk almayışımız hayattan. Yaşamı tadı tuzu yoktur kimine göre, kimine göre sadece eğlencedir hayat. Kime ve neye göre bilinmez ama şiirin tadına varmayan, bu mavi yolculuğa çıkmayan yürekler tatsızdır aslında. Bir dizenin, bir şiirin duygu ektiği yürek bambaşka bakar hayat burcuna.

İşte düşle gerçek harmanlanıp yüreklerin ölümle, gizil duygularla; kırılganlığın ince çizgisinde buluşup bir yolculuğa çıkarıyor sizi, şiir karanlığın bastığı kuytuları, koyları, gölgeleri bir bir aydınlatıyor şiirleriyle. Kiminde dağlarda çağıldayan kaynak suyunu, kiminde sevdanın acısını, kiminde çiçeklerin kokusunu, kiminde de özgürlüğün adımlarının sesini duyuyoruz. Şiir gönül demeti sunar. Nice şiirde ve şiir dolu yüreklerde buluşmak dileğimizle saygılar

Gülseren AKDAŞ

KÜSADER BAŞK

Tülay EKER, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üretkenliğiyle başta seveni ve sevileni daha da sevgileştirip sevgiyi yaşamın her alanına yayarak dostluğu ve yaratıcılığı ile iyiliğin ve güzelliğin üstüne gerdiği ipeksi ağıyla asıl gerçeğin dış tesirlerden korunmasını de sağlamış olur şiir.Dünya da bu görüntüye çiçeklenip şenlenir.Hem tensel zevklerin hem de aşkların dili şiirsel olmalı...Nasıl da güzelce tanımlamışsınız şiirin anlam ve önemini.Elinize sağlık Gülseren hanım.Duyarlılığınız için sağolun.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 22.03.2016 0:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 140
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 575
Kayıt tarihi
: 31.08.10
 
 

18.03.1950 yılında Samsun'un Bafra ilçesinde dünyaya gelmiş. Altı çocuklu bir işçi ailesinin üçün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster