Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
8937
 

Siirtte kendiliğinden yanan eşyaların sırrını açıklıyorum.

Siirtte kendiliğinden yanan eşyaların sırrını açıklıyorum.
 

milliyet.com.tr


 

Geçmiş yıllarda bir yakınımın iki buçuk yaşındaki kızı, evin içinde görünmeyen arkadaşlarıyla oyun oynuyordu. Kendisine "Kiminle konuşuyorsun?" dediğimizde hiç duymadığımız iki isimden söz ediyordu. Bu isimleri şimdi hatırlamıyorum ama, yabancı dillerde bile duymadığım isimlerdi. Kızın tıbben hiçbir şeyi olmadığı anlaşılınca, birkaç hocaya gittik ve sonunda Bursa'daki bir hoca yaptığı dualarla kızı bu dertten kurtarmıştı. 
 
Sonuç olarak  o dönemde cinlerin  küçük kızla arkadaş olduğu ortaya çıkmıştı. 
 
Bugün televizyonda haberleri izlerken ilahiyatçı Arif Aslan kendiliğinden yanan bu eşyalar için şu yorumu yaptı:
 
"Bu aile bir şekilde cinleri kızdırmışlar. Cinler de bu aileye özellikle de kıza musallat olmuş. Cİnlerin imanlıları olduğu gibi imansızları da var. Biz bunlara terörist cinler diyoruz. İyi dualarla bu cinlerden kurtulmak mümkündür. Bunun için 21 Fatiha, 21 Ayetel Kürsi, 21 Tebbet, 21 İhlas, 21 Felak, 21 Nas sureleri özellikle saldırı zamanında okunursa, 21 gün içinde aile bu dertten kurtulur."
 
Kuran-ı Kerimde cinlerle ilgili ayetleri yazmadan önce bir açıklama yapmak istiyorum. 
 
Cİnler ve şeytan ateşten yaratılmıştır. Ateşten yaratılan bu kötü bedensiz varlıkların kızdıkları insanları ateşle uyarmalarını da normal karşılamak gerekir. Ancak bu üç harfliler insanların direkt kendilerine kötülük yapmıyorlar, sadece eşyalarını yakarak uyarıyorlar. Bu ailenin ve kızlarının üç harflilere bilmeden ne yaptıkları konusunda bir fikrimiz yok. Sadece bildiğimiz bu yangınların Ramazan ayının onuncu gününden itibaren başladığı.....
 
Bu arada farkettiğim önemli bir nokta da şuydu:
 
Cİnlerin musallat olduğu kızın adının  MELEK olduğu dikkatinizi çekti mi?
 
Kuran-ı Kerim'de cinlerle ilgili surelerin üç tanesini buraya yazıyorum.
 
15. Sure (Hicr Suresi), 27. Ayet
 
Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık.
 
51. Sure (Zâriyât Suresi), 56. Ayet
 
Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
 
72. Sure (Cin Suresi)
 
1 - Deki: Hakikat bir takım cinnin Kur'ân dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyedildi. Şüphesiz biz, hayret verici bir Kur'ân dinledik.
2 - O Kur'ân hidayete erdiriyor, biz de ona iman ettik. Rabbimize hiçbir şeyi ortak koşmayacağız.
3 - Doğrusu, Rabbimizin şanı çok yüksektir. Ne bir arkadaş edinmiştir, ne de bir çocuk.
4 - Meğer bizim beyinsiz (İblis), Allah hakkında saçma şeyler söylüyormuş.
5 - Doğrusu biz insanları ve cinleri Allah'a karşı asla yalan söylemez sanmışız.
6 - Doğrusu insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere sığınırlardı da onların şımarıklıklarını artırırlardı.
7 - Doğrusu onlar sizin zannettiğiniz gibi, zannetmişlerdi ki, Allah asla kimseyi Peygamber göndermeyecek.
8 - (Cinler, dediler ki): "Biz göğe dokunduk, onu kuvvetli bekçiler ve alevlerle dolu bulduk."
9 - "Doğrusu biz göğün bazı mevkilerinde dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinleyecek olursa kendini gözetleyen parlak bir alev buluyor."
10 - "Doğrusu biz bilmiyoruz, yeryüzündekilere kötülük mü murat edildi, yoksa Rableri onlara bir hayır mı diledi?"
11 - Doğrusu bizler; bizden iyi olanlar da var, olmayanlar da var. Biz çeşitli yollara ayrılmışız.
12 - "Doğrusu biz anladık ki, Allah'ı yerde acze düşürmemize imkân yok. Kaçmakla da O'nu asla âciz bırakamayacağız."
13 - "Doğrusu biz o hidayet rehberini dinlediğimizde ona iman ettik. Kim Rabbine inanırsa, ne hakkının eksik verilmesinden korkar, ne de kendisine kötülük edilmesinden."
14 - "Ve biz, bizlerden müslümanlar da var, hak yoldan sapanlar da var. Müslüman olanlar, işte onlar doğru yolu arayanlardır."
15 - Ama yoldan çıkanlar, işte onlar cehenneme odun olmuşlardır.
16 - Onlar gerçekten o yol üzere dosdoğru gitselerdi, elbette kendilerine bol bir su verirdik.
17 - Ki onları onunla sınayalım. Kim Rabbini anmaktan yüz çevirirse, Rabbi onu gittikçe yükselen bir azaba sokar.
18 - Mescitler kuşkusuz Allah'ındır. O halde Allah ile birlikte kimseye yalvarmayın.
19 - Allah'ın kulu (Hz. Peygamber) kalkmış O'na dua ederken, neredeyse (cinler) onun etrafında keçe gibi birbirlerine geçeceklerdi.
20 - De ki: "Ben ancak Rabbime dua eder ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmam"
21 - e ki, "Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim."
22 - De ki, "Allah'tan beni kimse kurtaramaz ve ben O'ndan başka bir sığınacak bulamam."
23 - "Benim yapabileceğim, sadece Allah'tan size duyuru yapmak ve O'nun elçilik görevlerini yerine getirmektir." Artık kim Allah'a ve onun elçisine baş kaldırırsa, ona içinde ebedi kalacakları cehennem ateşi vardır.
24 - Kendilerine vaad edilen şeyi gördükleri zaman, kimin yardımcısının en zayıf ve en az olduğunu bileceklerdir.
25 - De ki: "Ben bilmem, o size vaad edilen şey yakın mı, yoksa Rabbim onun için uzun bir süre mi koyar.."
26 - O bütün gaybı bilir. Fakat gaybını hiç kimseye açmaz.
27 - Ancak seçtiği elçiye açar. Çünkü onun önünden ve ardından gözetleyiciler salar.
28 - Bilsin diye ki, onlar Rablerinin elçiliklerini yerine getirmişlerdir. Allah onlarda bulunan her şeyi kuşatmış ve her şeyi bir bir saymıştır
 
 
CİNLERİ KOVMAK İÇİN İLAHİYATÇI ARİF ASLAN'IN ÖNERDİĞİ SURELERİN MEALLERİ:
 
1. Sure (Fatiha)
 
Bismillahirrahmânirrahîm ?1? Hamd, Âlemlerin Rabbi, Rahmân, Rahîm, hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki Allah'a mahsustur. ?2-4? (Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. ?5? Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil. ?6-7?
 
2. Sure (Bakara) 255. Ayet Ayetel Kürsi
 
"Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O, yücedir, büyüktür. ?255?"
 
 
111. Sure (Tebbet)
 
Ebû Leheb'in elleri kurusun. Zaten kurudu. ?1? Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. ?2? O, bir alevli ateşe girecektir, ?3? Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir). ?4-5?
 
112. Sure (İhlas)
 
De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." ?1? "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" ?2? Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir)." ?3? "Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir." ?4?
 
113. Sure (Felak)
 
De ki: "Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım."
 
114. Sure (Nâs Suresi), 1. Ayet
 
De ki: "Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik'ine, insanların İlah'ına sığınırım."
 
Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli kardeşim, güzel bir paylaşım, sağ olunuz.Bu işin dini yönüne inanıyoruz ama asıl ilmi bir açıklaması olması gerekir, inşallah çözülecektir, selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBi

NAHİDE ÇELEBİ 
 27.12.2012 0:17
Cevap :
Şu ana kadar bu olaylara bilimsel bir açıklama bulunamadı Nahide hanım. Hepimiz bu işin nasıl çözüleceğini merakla bekliyoruz. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  27.12.2012 13:49
 

Erol Bey Merhaba,haberlerde izledim ama aile hoca hoca dolaştık kimse çare bulamadı deyince aklıma takıldı.Çözüm bu kadar kolay iken neden bu duruma gelindi acaba? .Sureleri tek tek not aldım teşekkürler selam ve sevgiler.(Kızın isminin Melek olduğu doğrusu dikkatimi çekmemmişti düşündürücü).

Şennur Köseli 
 25.12.2012 11:50
Cevap :
İran'dan bir hoca getirmişler, olaylar biraz hafiflemiş. Ancak daha sonra tekrar saldırılar başlamış. Kulağımıza cinci hocalar deyimi çok gelmiştir. Sahtekarlarını bir tarafa bırakalım. Bunlar içinden gerçekten bu işleri çözümleyen hocaların var olduğuna inanıyorum. Allah hepimizi bu kötü varlıklardan korusun diyelim. Teşekkürler Şennur hanım. Saygılar, selamar....  25.12.2012 16:45
 

Haberler'de izleyince ben de aynı şeyi düşünmüştüm Erol Bey. Kızcağızı sınıfında bile takip ediyorlardı. Madem bu kadar kolay kurtulunabiliyor, o aileye neden kimse yardım etmiyor ki. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 25.12.2012 6:19
Cevap :
Siirt valisi Ahmet Aydın bu konuda bir açıklama yaparak "Aile benzer bir sorunu çözmüş bir hocaya gitmek istedi" demiş ve İstanbul'a göndereceklerini söylemiş. İl Sosyal Politikalar Müdürü de müftünün "Cin olabilir" açıklamasını hatırlatarak "Ben de yangına şahit oldum, korktum" demiş. Gerçekten çok ilginç durum. İzlediğim bantta ocakların ve tüplerin düğmelerinin kendiliğinden açıldığını söylüyorlardı. Şu aşamada konunun bilimsel açıdan açıklanması zor görünüyor. Valinin ifadesine göre aileye gereken yardım yapılıyormuş. Teşekkürler Ata bey. Sevgiler....  25.12.2012 10:46
 

isik hocam, isin inanc boyutunda beis yok. Ancak kendiliginden tutusabilen maddeler cok uzun bir manzume. Ama ilmi aciklamasi mutlak var.

Newyorker 
 25.12.2012 2:13
Cevap :
Bantta izlediğim kadarıyla, ocak musluklarının kendiliğinden açılıp, yangın çıktıı, eşyaların kendi kendi tutuştuğu, hatta sınıfta sadece o evin bireyi olan kızın mantosunun yandığından söz ediliyordu. Mutlaka kendi kendine tutuşan maddeler vardır. Ama bu kadarına da fazla diyeceğimiz geliyor. Teşekkürler sayın Newyorker. Saygılar, selamlar....  25.12.2012 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3268
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster