Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
295
 

Şike, adalet ve federasyon

Futbolumuzu meşgul eden ŞİKE skandalı ve buna karışan yöneticiler, futbolcuların haberlerini son dakika mesafesinde yaklaşık 10 gündür takip ediyoruz. Olay yargı sürecinden Biri bizi gözetliyor şovuna dönmüş durumda. Yaklaşık sekiz gün Aziz Yıldırımın'ın şekerini ve tansiyonunu ölçtük. Bugün mü tutuklanacak yarınmı tutuklanacak onu tartıştık. Sokaktaki hiç kimse ama kendi aralarında konuşurken Fenerbahçe yada Aziz Yıldırım bunu yapmamıştır diye konuşmadı. Konuşulan ise daha önce neredeydiniz yada siz yapmadınızmı sanki gibisinden... 

Tiyatro oyunu gibi izlemedeyiz ve Federasyon şimdi olayı başka bir boyuta taşımış durumda. Son yaptıkları açıklamaya göre Süper ligimizde bu olaya karışmayan Futbol kulübü kalmamış iması veriliyor. Ve biri yanarsa hepsi yanar durumuna getirilip olayın üstü Federasyonca kapatılmak isteniyor. Olaylar şahsileştirilip sanki o kulüp başkanı yada yöneticisi SİKE ve benzeri olayları kendi şahsi çıkarı için yapmış. Futbol da dönen paralar işin içine girdiği zaman o şike den dolayı o kulübün maddi kazancı ortadır. Bu vesile ile yapılan olay ilk başta kulübü bağlar ve şahsi olarak o şahıs zaten cezasını ayrı alır. 

Eğerki kim olursa olsun, hangi kulüp olursa olsun bu olaylara karışmışsa ve eğer 18 kulübün 18 ide karışmışsa diğer neticelere bakmadan cezası verilmelidir. Bunu yapmadığınız takdirde ne insanlarda güven nede doğruluk bırakırsınız. Bu şekilde bırakıldığı zaman parası olanın , gücü olanın yaptığı yanına kar kalmayacak mesajı verirsiniziki bu çok daha tehlikelidir. 

Adalet sistemimize güveneceksek adalet sistemimizin bunu kesin ve kati şekilde acilen çözmesi gerekmekte. Bu durum Futbol Federasyonuna bırakılacak basit bir olay değildir. Futbol Federasyonu etki altında kalabilecekki içindede bu olaylara karışmış kişiler olduğundan sağlıklı bir sonuç veremeyecektir. Adalet sistemimizin küme düşmeden, puan silmeye kadar her türlü mekanizmayı eline alması gerekmektedir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aynen öyle de.. gel de sen bunları at gözlüklerini takıp aziz yıldırıma tapınma mertebesine yükselenlere(!) anlat anlatabilirsen...

Kemal Taşan 
 13.07.2011 14:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2149
Kayıt tarihi
: 24.03.10
 
 

Ege üniversitesi mezunuyum, Su anda yurtdışında yasiyorum. İlgi alanlarım Futbol, Kültür ve siyas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster