Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
543
 

Şike davasında savunma nasıl kısıtlandı?

Şike davasında savunma nasıl kısıtlandı?
 

Geldi çattı savunma zamanı…

3 Temmuzdan beri linç edilenler mikrofonu ellerine alıp, güya kendilerini savunacaklar. Ancak iddialara tam zaman ayıran mahkeme heyeti, savunmalara yeterli zamanı ayırmıyor!

İddianame için ayrılan süre 4 gün olmasına rağmen savunma için verilen süre o kadar bile olmuyor. Bu bir adaletsizlik değil mi?

Düşünün; adam öldürmemiş, yaralamamış, hırsızlık yapmamış, vatana ihanet etmemiş terör örgütüne üye olmamış, her hangi bir terör örgütü eylemine bulaşmamış, bir insanı şike ve teşvikten 72 yıl hapisistemi ile yargılayacaksınız ama savunmanı kısa kes diyeceksiniz.

Bunun adil olduğunu kim iddia edebilir?

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinden sonra, tapeciler ortalıkta görünmez oldu. Tabi birde pür-ü pak takımlarımızın anlattıkları var.

Nasıl da ince ince çalışıyorlardı!

Hem de hep belden aşağı!..

Belden aşağı ince ince çalışanlar, Aziz Yıldırım’ın savunmasındaki gerçekleri görünce, kendilerini savunacak sözcük bulamaz oldular. Söyledikleri sadece siz suçsuz olsanız, mahkeme sizi niye tutuklasın?

Lafa bak hizaya gel!

Aziz Yıldırım savunmasında buna da değinmemiş gibi…

Ben Aziz Yıldırım’ın savunması ile çok konuya açıklık getirdiği kanaatindeyim…

Gereken açıklamaları, verilen yetersiz süreye sığdırmıştır…

İddianamede yer alan görüşmelerin yerleri, tarihleri nasıl bir bir çürüdüyse tamamı çürüyecektir…

Son olarak da tapelerde tarih ve içerik değişikliğini ispat eden ve bana göre işlerini çok iyi yapan, bu süreçte her türlü iddianın cevabını delilleri ile mahkemeye sunacak, işlerinde en iyileri diyebileceğimiz avukatları da ayrıca tebrik ederim.

Bu günkü Milliyet Gazetesinin yazdığı gibi, iddianamedeki birçok çelişkiyi ortaya çıkarıp, aslanlar gibi kendisini ve kulübünü savundu.

Aziz Yıldırım yaptığı savunmasıyla;

Olmayan kız kardeşe arabanın nasıl alındığını,

Görüşmelerin içerikleri ve yerlerinin nasıl değiştirildiğini,

Yedikleri hatalı golden dolayı şike ile suçlanan kalecileri,

Şike parası diye adlandırılan ama içinde bilet olan çantalar,

Sakat diye oynamayan ama şike için oynamadı denilen oyuncuların niye, neden oynamadığını hep birlikte gördük.

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla 9 milyon Avro gibi bir ücretle satın aldığı Emenike, Fenerbahçe’nin formasını bile giyemeden, Türkiye’den kaçarcasına nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz.

Bu arada Emenike’nin büyük meblağlar karşılığında Chelsea ile anlaştığı haberleri basının sayfalarını süslüyor.

Fenerbahçe’nin bu süreçte neler kaybettiğini hep birlikte izliyoruz.

Şimdi yargılamanın sonunda Fenerbahçe’nin zararlarının kimden, nasıl tahsil edileceği konusu var. Elbette birileri Fenerbahçe’nin kayıplarını karşılamalı değil mi?

Bence Fenerbahçe’nin kayıplarını, polis ve savcı ortaklaşa karşılamalıdır. Ha birde hapiste yatan yöneticilerin uğradıkları maddi ve manevi kayıpları var. Devlet eli ile yapılan bu operasyonun bedelini de, devlet öder her halde!

Onursuzlaştırma mı?

Onun cezai bir karşılığı yok!

Şimdi siz diyorsunuz ki; yargılama devam ediyor…

Evet, elbette yargılama devam ediyor. Mahkeme bu savunma karşısında doğru kararı verecektir. Mahkeme doğru kararı verirken, birileri hakkında da suç duyurusunda bulunursa hiç şaşırmamak gerekiyor.

Geçen süreçte her zaman taraflı yayın yapan televizyon programları, gazeteler, radyolar bu süreçten sonra bunların unutulmayacağını akıllarının bir köşesine yazmalılar. Bu süreç Fenerbahçe yönetimini, taraftarını ve oyuncularını bütünleştirmiştir.

Ve sezonu şampiyon alarak tamamlayacaklardır.

Buna inancım sonsuz.

Aziz Yıldırım’ın dediği gibi kimse olmayan insanları varmış gibi göstererek, ‘milli geliri’ düşürmeye kalkmasın!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mesut bey, Aziz Yıldırım kendinden o kadar emin ki iddiaları çürütmenin yanında birilerine de göndermeler yapıyor. O malum basın panik içinde. Haber Türk olayını okumuşsunuzdur. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 24.02.2012 13:10
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Malesef Aziz Yıldırım'ın söylediği çıktı. Aziz Yıldırım en erken Mayıs ayında çıkabilecek gibi görünüyor. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  26.02.2012 12:57
 

Yorumunuz sadece fanatik bir fenerli yorumu olabilir , başkanın tersine kanıtladığı hiç bir şey yok, sadece demagoloji ve etrafa çamur atarak gündem değiştirme çabası mevcut, bunu zaten yıllar boyu yaptı, olayların arka perdesini açıklayacağını söylüyordu cesareti veya belgesi varsa bunları açıklasın öğrenelim böyle bir savunmayı duymayı herkes duymak istiyor yoksa hakem odası basarak başkanlık yapan başkan olarak anılarda kalmaya mahkum olacak slm lar

Emin Yeğinboy 
 23.02.2012 23:10
Cevap :
angi demogoji, hangi çamur? Çamur deryasında yüzenlerin, karşısındakine böyle bir suçlama yüklemesi, pişkinliğin daniskası! Sözüm size değil. Mahkemenin ne olduğunu hep birlikte gördük. Fenerbahçeliler kendi aralarında şike yapmışlar! Diğerleri pür-ü pak öyle mi? Hakem odasının basılmadığını hakem açıklıyor, ancak siz hala aynışeyi söylüyorsunuz. Selamlar...  06.03.2012 8:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3074
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster