Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
582
 

Silahlı Kuvvetleri yıpratmayalım

Silahlı Kuvvetleri yıpratmayalım
 

Silahlı Kuvvetlerimizin darbe heveslisi olması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu tip yaygaralar Milletin kafasında ikilem yaratmaya yöneliktir.

Siyaset, altından kalkamayacağı vaadler veriyor Millete. Şöyle bir hafızanızı yoklayın göreceksiniz. Ayağı yere basmayan, hayalci ve uçuk vaadler. Bir dönem, taş çatlasın iki dönem bu hayallerle idare ediyorlar Ülkeyi. Sonra deniz bitiyor!

Başlıyorlar iktidar olduk ama muktedir olamadık hikayelerine! Silahlı Kuvvetleri işaret ediyorlar.

Sanki Ordu bayılıyor Ülkeyi yönetmeye!

Ordu bilmiyor mu ki istikrarlı bir ülkenin ordusu da istikrarlı olur ve düşmana korku dosta güven verir. Kışlasında hazır bekler tehditlere karşı.

"Güçlü ordu, güçlü devlet" dendiği zaman bazılarına batıyor. Örnek aldıkları Amerika bu yüzden ayakta! Rusya hâlâ lafı dinlenilir bir ülkeyse ordusu nedeniyledir.

60 ihtilali olsun 12 Eylül olsun davet neticesinde oldu. Ülkeyi cephelere ayırarak kardeşi kardeşe vurduran kesimler yaptıklarının ülkeyi yıkıma götürdüğünün farkına vardıkları an orduyu göreve çağırdılar.

12 Mart muhtırasının öncesini anlatan Celil Gürkan "Oniki Marta beş kala" adlı kitabında ilginç olaylar anlatıyor. Sol bir darbe hazırlığındaki bir çevre nedense Amerikanın desteğini de mahrum bırakmıyor. Daha da ilginci, kurulacak devrim hükümetinde bugünlerin bazı liberalleri de bakan olacaklar. Neyse ki top direkten dönüyor.

Ordu kendi içindeki çürük yumurtaları hep temizlemiştir. Peki siyaset?

Siyaset kendi içindeki çürük yumurtaları temizleyebiliyor mu?

Sorun buradadır.

Çıkıyorlar halkın karşısına birtek Kaf Dağından kar getirmedikleri kalıyor. Olmayınca da asker suçlu!

Bir ülke düşünün ki Cumhurbaşkanı deniz şortuyla askeri teftiş ettiğinde olay oluyor! Kimse demedi bu ne laubalilik. Nedir bu Mehmetçiğe yapılan saygısızlık. Karşındaki şehit adayı demedi. Peygamberin adıyla şereflenen ordu bu demedi.

Sivil duruş dendi. Hizaya getirdi dendi.

Türk Ordusu gücünü Türk insanından alır. Her Türk seve seve evladını bu Peygamber ocağına gönderir.

Ve evladının cenazesi kapısına dayandığında sadece "Vatan sağolsun!" der.

Tarihler boyunca bu böyle gelmiştir.

Hangi siyasi anlayışa böyle bir güven vardır? En fazla iki dönem! Tarihin hurdalığına gitmişlerdir sonunda.

Cumhuriyeti kuran ordu onun devamı için de gerekeni yapar.

Onların tek beklentisi vardır!

"Albayrağa sarılmak"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

vatanımızın tek ve biricik kutsal Ata ocağı olan TSK, her dönem ve her koşulda tüm kamuoyu araştırmalarınca '' EN GÜVENİLİR KURUM '' olarak çıkıyor. Bu birilerini derirtmeye yetse de tatmin olamıyorlar. Kendi ülkesinde askerine bu denli hasım olan bir başka ülke insanı var mı bilemiyorum? Tabi ki her insanımız değil, çok azı hatta daha da azı. Ama sesleri çok çıkıyor. Oysa asker bizim askerimiz, evlatlarımız bizim evlatlarımız değil mi ? Bence boşuna uğraşıyorlar ve beyhude çabalıyorlar. Yüce Türk Milleti Türk'ün askerine MUstafa Kemal ocağı olması sebebiyle, geçmişinin tertemizliği ve adşl ilkeleri nedeniyle ve halen de en üzide kurumumuz olması nedeniyşe gözü gibi bakacaktır. Ve ona kem gözle bakanların gözleri oyulacaktır. Karanlığın en zifiri zamanı, AYDINLIĞA en yakın andır....Selamlar, sevgilerimle aziz dostum.

Yaman Hasret 
 10.12.2009 22:58
Cevap :
Hocam kelimesi kelimesine katılıyorum görüşlerine. Selamlar saygılar sunuyorum.  10.12.2009 23:16
 

Ahmet Bey... Silahlı kuvvetlere yönelik silahlı/ silahsız eylemlerin tek amacı, istenilen "hedef"e varmak... "Yurttan Sesler Korosu"nun saldıları, bunun için... Geçmişte olanları unutmak zor; ama "hedef"e varmak isteyenlere arka çıkmak daha da zor. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 10.12.2009 20:47
 

okudukca icim yaniyor. Kibris savasi ertesi gun ankarada sakali cikmamis kolej ogrencisiyim. Tum sinif askere yazilma konusunda karar aldik. Anamin karsisinda dikildim ana ben askere gidiyorum. Bana sarildi optu ustumu duzeltti optu- oglum seni bu gunler icin yetistirdik gazaniz mubarek olsun!Tumumuz cankaya askerlik subesine gittik. Bize goz yaslari icinde sag olun diyen sube baskanini hala dun gibi hatirlarim,Nerde o genclik nerde o ruh. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 10.12.2009 20:25
 

yorumlarini okuduktan sonra iki keleime daha etmeden duramadim. Benim bulagildigim kadar tam yuzon senedir koklerim mutlak bir nesil askerlik meslegini secmisler. Ulkemin yapisida hic farkli degil . Tum ana ve babalar ogullarini serefli askerlik gorevi icin yetistirir ve ugurlarlar. Icinde o kipirti ve coskuyu hissedenler tabi. Tumumuzunki oyle yapti vatan bayrak bilmezleride ben bilemem. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 10.12.2009 20:10
Cevap :
Askerlik farklı bir duygu Newyorker. Parayla pulla işi olmaz onların. Oğlumun akşam beşe kadar aç kaldığını gördüm birliğine gittiğimde. Tost yedik uçuştan sonra. Sivilde olsa o eğitimle üç kat para kazanırdı kesin. Hangisinin geleceği garanti? Bilmeden konuşuyorlar.  10.12.2009 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1640
Toplam yorum
: 13554
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

Doğum tarihim değişmedi ama çok şey değişti bu güne kadar. En başta, dede oluyorum! Evet; şaşırdı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster