Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '10

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
723
 

Şile'den izler

Şile'den izler
 

Şile, Resort Otelde..


Şiirimindili.com şiir etkinliğine katılmak için düştüğüm Şile yolunu heyecanımı katık, sevincimi yüreğime asıp, öyle aştım.Yolun nasıl bittiğini anlamadım bile.. Hava soğuk ve yağmurlu olsa da, TV haberlerinde kar, fırtına beklentisi sürekli bu sevincimi baltalasa da duymazdan geldim. Etkinliğin otağı Şile, Resort oteldi .Cuma gününün öğle saatlerinde vardığımızda İzmir tayfası ve birkaç İstanbul tayfası salonda oturuyor haldeydiler..Ta uzaktan tanıdım onları. Onlarda beni şapkamdan tanımışlar tabii;))

Velhasıl kelam, kırk yıldır tanıyor gibi tanıştık.. Hasbihal ettik..Şiirlerle duygu denizinde kulaç atıp, yüzdük.. Nurten Can’ın güzel sesinden şarkılar dinlerken efkarlandık.. Aydan hanımdan ‘’haydar’’ı dinlerken efelendik..(nede olsa hemşehrim) Muzaffer Tekbıyık, İsmet hocamızın konuşmasına dikkat kesildik..Hava Köseoğlu’nu, Ülviye Ay’ı( Bir Cenin Ağlıyor romanının yazarı) organizasyonları için kutladık.. Özgür Havuz’u şiirimindili.com site çalışmaları için yüreklendirdik.. Kadir Güven, Asım Kısbet, İsmet Bora Binatlı’yla, çıkardıkları şiir kitapları nedeniyle duydukları gururu sevinci paylaştık.. Azimet Işık şairimizin , Nilgün Paksoy şairemizin kısa süren misafirliğine doyamadık.. Zaralıcanın geleceğine sevindik..(ama ne yazık ki, onu göremeden döndüm) Turan Yoldaş’ın uzaktan geliş hikayesini dinledik..Yavuz Doğan’ın baba olma sevincine sevindik..Kamile Yeşiltepe’nin pamuk saçlarını...Aynur Avcı’nın genç ruhunu övdük..Şenay Can, Emel Özkan , Emel Uslu zarifliğine bakındık..Şerife Çınar şairemizin tansiyon yüksekliğine takıldık..şiir etkinliğini sunumuna hayran kaldık.. Şiir okuyan tüm arkadaşları yürekten alkışladık.

TV hava durumlarına ikinci gün yenik düşüp, geri dönme kararıyla ikinci gecenin güzelliğini yaşayamadan geri dönmüş olsam da, bir öğlenden diğer öğlene süren bu paylaşım güzelliğini çok kereler yaşarım inşallah! Gördüğüm tüm dostların izlerini hep süreceğimden eminim.. Allah ömür ve sağlık versin yeter ki.

Birde, Şile’nin dalgaları ve bu dalgaların sesine karışan rüzgarın ıslığı kalacak aklımda hep; sabahın beşinde uyandırdılar bizi çünkü ;)) Korkakmışız yani…Anlaşıldı..

Bu etkinliğe eşimle beraber katılmıştım. İyide oldu. Artık bana, ’’radyoyu kapat.. hadi uyumayacak mısın’’ demeyecek gibi görünüyor;)) O, bu etkinlikten mutlu mesut ayrıldı ya, daha bana ölüm yok. İki gündür, şairlerin kendilerinin imzalayıp verdiği şiir kitaplarını elinden düşürmüyor ..Okuyor..

fotolar az sonra..tamamen cam arkasaından çekildiler..yağmurdan burnumuzu bile dışarı çıkaramadık;))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Duygu dolu, değişik gezi bu seferki. Gezmekler sana yakışıyor. Gezerse insan komşu gezmesi gibi dağlara vurmalı, şelalerde dinlenmeli sesiyle. En iyisini, sen yapıyorsun. Buralarda ağzımızın suyunu akıtıyorsun. Gül bakalım gül. Eşine selam söyle.

Muzaffer Cellek 
 25.01.2010 17:06
Cevap :
teşekkür ederim sayın Cellek..ilk kez katılmanın heyacanı başkaydı..gezmeye şiirler sebepti bu kez..  25.01.2010 17:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 589
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1290
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster