Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1179
 

Şile Notları

Şile Notları
 


Bundan sonra yapılması gerekenler:

* Mehmet Eren’e sadece Türkiye değil ayrıntılı bir İstanbul haritası da alınacak. Buluşma organizasyonu kesinlikle kendisine bırakılmayacak. Yolculuk sırasında dinlemek için kaset, cd vb şeyler edinilecek.

*Neşe’ye kısa mesafeli yolculuklar için ufak bir çanta alınacak. Sadece kendisi değil çantası, telefonu vb eşyaları da kaybolmasın diye göz önünde bulundurulacak. Şarkı söylemekten, eğlenmekten, konuşmaktan sesi kısılmasın diye dikkat edilecek.

*Tekirdağ-İstanbul otobüs ve servislerinin yol güzergahı öğrenilip Sema’nın (Yağmur zamanı) küçük bir İstanbul turu yapmadan benimle buluşması sağlanılacak. Fotoğraf makinası özellikle beni çok güzel çekiyor. Fotoğraf makinası değiş tokuşu yapılacak. İtiraz ederse eşi Mehmet Abiye haber verilip oldu bittiye getirilecek.

*Ne yapılıp edilip Celal’e arabada ön koltuk kaptırılmayacak. İzmir toplantısından beri dans pistinin 1 numarası olduğundan kendisinden bir kaç figür öğrenilecek. Kendisine masada sürekli kaybettiği için yanında taşısın diye bir rakı kadehi hediye edilecek.

*İlk defa bir toplantıya katılarak bizlere sürpriz yapan Haşim bir sonraki toplantıya gelmese de ısrar edilmeyecek. Eşi Müge’nin gelmesi yeterli, o daha eğlenceli. Dans pistindeki hünerleriyle Celal’e rakip olan Haşim’den de birkaç hareket kapılacak.

*İzmir’den herkesten önce Şile’ye varıp son düzenlemeleri yaparak Leyla’ya yardımcı olan İlyas Bayram bir sonraki toplantı için “özel konuk” olarak dinlendirilecek. Hatta kendisine özel bir cd hazırlanıp hediye edilecek.

*İstanbul il sınırları içinde 1 sene boyunca görüşemediğimiz Ruksan’la Şile’deki ilk buluşmamızın ardından bundan sonra İstanbul il sınırları dışında daha uzun zamanlı randevulaşılacak.

*Sema Çürük’ten gitgide daha da güzelleşip gençleşmesinin tüyoları alınacak. Bir sonraki toplantıya ısrarla eşi de çağrılacak.

*Serap İnce’nin saçları benden daha kırmızı ve daha güzel. Bir dahaki toplantı için farklı bir model ve saç rengi denenecek. Sarı mesela....

*Toplantıya geç kalmasına rağmen gelir gelmez kaybettiği zamanı telafi eden Ezgi Umut bu enerjisini nereden buluyor öğrenilecek.

*Meral Yağcıoğlu, sevgili babası Ömer Bey ve yeğeniyle daha fazla sohbet edilecek. Hatta Ömer Bey’e boş bulunan her an şiir okutulacak.

*Ben çoktan blogu yazıp yolladım diyen Necati Bey’in (A-siyazar) sözlerine kanılıp panik yapılmayacak. Rahat rahat sakin kafayla toplantı blogu yazılacak. Bir sonraki toplantıya annem ve kardeşlerimle gelinip Necati Bey ve ailesiyle en azından sayı olarak eşitlik sağlanacak.

*Sema Şener’le kayıp zamanların telafisine bir an önce başlanacak. O tiyatro senin bu film benim gezilip sonrasında şen kahkahalar eşliğinde Neşe aranıp çatlatılacak.

*Abe Leyla Ünder’de kayıp zamanlar telafisine eklenecek. Kendisinden en kısa sürede Trakya şivesiyle konuşması öğrenilecek. Hem saçı, kaşı, gözü, konuşması benden daha güzel diye kıskanılmayacak, çok ayıp...

*Ömer Sabahattin Bey güzel sesiyle söylesin diye bir istek parça listesi hazırlanacak. Kendisiyle sohbet edebilmek için önceden randevu alınacak.

*Çektiği yaklaşık 600 pozla MB toplantıları fotoğraf rekorunu tek başına kıran Alptekin’in mutlaka bol bol fotoğrafı çekilecek. Kendisiyle arada sohbet edebilmek için kadraja girilecek.

*Muğla’dan gelen Müyesser Hanım ve eşi azminden dolayı tekrar tebrik edilip karşı ziyaret için tez vakit kendisine gidilecek. Yaz tatili için uygun olabilir...

*Şen kahkalarıyla ve kendinden emin duruşuyla dikkat çeken Zeynep Gülay Hanım’a gerekirse henüz düşünce aşamasında olan bir sonraki organizasyonla ilgili yardımda bulunulacak.

*Gül’ün İçinden ve sevgili eşi Serhat'la samimiyet ilerletilip Şile gezilerinde onlarda (Serhat Bey'in annesinde) kalınıp otel parasından kurtulunacak. Hatta yaz tatilinin bir kısmı orada geçirilecek.

*Bu seferlik hoş sohbetleriyle dilimden kurtulan sevgili Latif ve eşi bir sonraki toplantıda gerekirse zor kullanılarak dansa kaldırılacak.

*Bülent Göncü ve Yeşim Koç ikilisine bu kadar eğlenceli ve keyifli oldukları için ayrıca teşekkür edilecek. Ama arada ayıp oluyor yahu denilerek pisti biraz da bizlere bırakmaları istenecek.

*Şile’de yaşayan ve yolda karşılaştığım eski dost Efgan’la en kısa sürede tekrar görüşülecek.

*Sabiha Rana, Pirmete ve Erol Aslan’a gönderdikleri çiçekler için ayrıca teşekkür edilecek.

*Gün içersinde telefon ve mesajlarıyla sevgi ve selamlarını ileten Yeşim Özdemir, Özlem Akaydın, Yekruseha, Engin Ağın, Abla, Kevser Şekercioğlu, Güzaltı, Alev Meisel, Sema Güzel, Nilgün, Üç Nokta ve adını unuttuğum tüm arkadaşlara "bu son bir dahaki sefere kendiniz gelin ve selamlarınızı iletin lütfen" denilecek.

*Ne kadar çok eğlendiğimiz söylenecek ama fazla ayrıntıya girilmeyecek. Herkes merakta bırakılacak.

*Böyle çok yorucu oluyor bir dahakine kısa bir blog yazısı yazılacak.

*En kısa sürede bilgisayara toplu Şile fotoğrafları yüklenecek. Sağdan soldan fotoğraf dilenilmeyecek. Şu anda gözüken Sema Çürük ve bendenizin fotoğrafı daha sonra değiştirilecek. Hem fena mı gözleriniz bayram etsin biraz yahu :))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım bir daha selamlarımı kendim getirmek kısmet olur da hem sevinip hemde kıskançlık duygularını aynı anda yaşamam:) Sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 18.02.2008 9:12
Cevap :
ha şöyle bak ne güzel söylüyorsun ama sözde kalmasın gerçekleşsin emi :))  18.02.2008 11:59
 

öncelikle eğlenmenize sevindim, ama sen daha ziyade hep not almışsın galiba:)) gelemeyenler için her anı bir cümle ile yaşatmışsın yazında, sevgiler.

erol aslan 
 03.02.2008 20:49
Cevap :
daha bu not çetelesi uzar gider di de abartmayalım dedim valla :))  04.02.2008 9:14
 

Bundan böyle gecelerde Özlem'e çok dikkat edilecek ve sabaha kadar dans ettirilecek ve pisti işgal edenler ortadan kaldırılacak ve bu güzel ve içten yazısı için teşekkür edilecek. Sevgiyle kal Özlem'cim.

Yeşim Koç 
 01.02.2008 22:44
Cevap :
özlem dans etse bile ki etmez gözü sizin üzerinizde olacak demedi deme :)) sevgiler benden sana :))  04.02.2008 9:14
 

eh nihayet duvar kırıldı, artık daha sık görüşürüz. sevgiler...

Ruksan İLDAN 
 01.02.2008 20:12
Cevap :
istanbul il sınırları içinde mi dışında mı :))  04.02.2008 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 963
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster