Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
487
 

Silkelenme zamanı

Silkelenme zamanı
 

Senin neyin var? Neden böyle tepkisizsin. Hiç mi güzel gün yaşamadın, neden mutlu değilsin. Gözlerinde ışık var, parıltısı görülüyor. Neden gizliyorsun, varlığını reddediyorsun?

İş günü, tatil günü, yemek saati, uyku saati, biraz müzik, dans ve dibine kadar içki.. Sen bunlardan ibaret değilsin.

İçinde bir kıpırtı var biliyorum, yer yer..ara ara.. Peşinden gitmiyorsun ses gelen yerin.. Ufak bir boşluğu bekliyorsun sanki. Hemen pes ediyorsun. Sığınacak limanın, monoton günlerin.

Sen robot değilsin. Aynı gün aynı enerjiyle aynı yerde olman mümkün değil, bunu istesen de beceremezsin. Sen bir sürü değişkene bağlı, etten kemikten bir insansın. Yağmurun yağdığını yok sayamazsın, trafiğin sakin seyredişi bir olay, karşılaştığın yüzler kah gülüyor, kah mahkeme duvarı.. Cebin her gün aynı miktar parayla dolmuyor. Bazen karnın ağrıyor, bazen başın, bazen turp gibisin ilerlese de yaşın.

Seni yok edemez kimse, senden başka. Düşün, ne acılar çektin bu yaşa kadar, nelere kahrettin. Neler uçurdu seni havalara, deliler gibi eğlendin.

Hayallerinin olmaması, nefes almaman demek. Üretmemen, varolmaman demek.. Belki olmadık zamanda, belki bir rüyada aklına gelen her neyse hapsetme içine. Paylaş kendinle, pişir, taşır varsın olsun, kirliler temizlenir. Yeniler mağazalarda, rağbet eskilere, yıpranmışlara. Kahvenin de kırk yıl hatırı var ama rafta duranına değil, içilene..

Sayfalarını doldur, boş bırakma. Yaz, çiz, karala, üstüne yeniden yaz, yeniden karala. Birinin izi kalacak.

Dene, yanıl, yine dene, yine yanıl.. Yanlış olsa bile biri daha çok akılda kalacak. Yarını bugünden düşünme. Bugün göremediğin belki yarın keşfettiğin olacak.

Fasulye büyütme pamuklar içinde, dişli olup çarkı çevirme, parçaları birleştirip yapbozu tamamlama, bir adresten diğerine mektup gönderme, çekiçle çiviyi buluşturup bir tablo asma, çiçeği vazoya, kitabı kütüphaneye yerleştirme.. Yapma bunları.. Peki..

O zaman kravatını gömleğine, kol düğmeni de iliğine iliştirme.. buzdolabından yoğurdu alıp kaşık da çalma, bakkala selam verme, elinde kumandayla tv de hüküm sürme, telefona cevap verme, kapını açma.. Uyuma ve uyanma.. Vazgeçtinse nefes de alma..

Kendini bu yaşamdan koparamazsın. Hakkın değil. Elinde değil. Zoru başarana alkış vardır ama seninki ödüllük değil. Ölüler iyi anılır ama yad günü bugün değil.

Hadi kendine gel..Hayata dön. Sana bakanlardan gizleme ışığını.. Kendini dinlendirdin sayalım, unutalım bugünleri..

İnsan kalbi dakikada 75 atar, daha az değil.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 913
Kayıt tarihi
: 30.12.06
 
 

Yazmadan duramaz. Öğrenmeden duramaz. Sevmediği yerde durmaz.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster