Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '08

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
811
 

Şimdi kadın mı oldum?

Şimdi kadın mı oldum?
 

"Çocuklarımızı koruyalım"


Bedenim ve ruhum artık çürüdü. Ne yaptınız anne? Hani, bana ikinizde “ Aman kızım çevrene dikkat et! Etrafta kötüler çoğaldı, sen genç kız olma yolundasın” dememiş miydiniz?

Henüz oyun çağında, yaşlı ve şeytan suratlı bir adamın buruşuk bedeni, ağzından akan salya-sümük ve iğrenç inlemelerle bedenimde dolaştı. Anne, “Badem gözlüm” dediğin bu gözler artık yaşama sevincini görebilecek mi?

Büyüdüğümde, hep öğretmen olmayı hayal ederdim. Kirlenen o dudaklarımla öğrencilerime “ Sevgiyi, namusu, ve masumiyeti, en önemlisi de, bir çocuğun ailesi tarafından korunması gerektiğini” nasıl anlatabilirim? Atlatsam bile öğrencilerim “ Hocam, iyide biz senin geçmişini de biliyoruz” deseler, suçlu olmasam bile yinede yerin dibine girmez miyim?

Anne, ben okuyup, yurduma yaptığım güzel şeylerle anılmak ve aldığım başarıların gazetelerde boy boy resimlenmesini isterdim. Şimdi ise, gazetelerde adımın baş harfleri ve gözlerim bantlı. Ben ne suç işledim ki? Üzerime çullanan o yaşlı bunaksa, gazetelerde arabanın içinde eşiyle birlikte sırıtarak, zafer kazanmış bir komutan edasıyla poz veriyor! Baba, bunları gördüğünde, yüreğin bir parça olsun incinmiyor mu?

Evet anne! Senden o saf ve temiz doğan bedenim, artık kirlendi. Hani bana küçükken zorluklar içinde olmanıza rağmen, okul gecesi için aldığınız bembeyaz gelinliği büyüdüğümde yine giydirecek misiniz? Babam, belime o namus simgesi olan kırmızı kurdeleyi başı dik ve onuruyla takabilecek mi? İkinizde dünyamı yıktınız!

Hayallerimi bana geri verebilecek misiniz?

Bütün organlarım suskun ve bana küstü anne. Kulaklarımda, o iğrenç inlemeleri işitiyorum. Beynimin içi darmadağın, ağzıma bir lokma helal yiyeceği nasıl kondururum diye kendimden iğreniyorum!

Yoksa bende mi kadın oldum baba?

Sen anne, bana tüm şeytanlığı ile üzerime saldıran yaşlı sapığın, bana zarar vermeyeceğini ve erkekliğinin uyanmadığını belirterek, onun benim bedenim üzerinde tatmin olmasına göz yumduğunu ve bunun nedeninin de, “ailemize yaptığı yardım” diye ifade vermişsin.

Helal olsun benim aileme! Küçücük bedenim üzerinden beni ifadeler oyununa getirdiniz. Sırf, senin hapislerde çürümeni istemediğimden, ağlayarak verdiğim ifademi, yüreğimin sessizliğinde, kimseler duymadan geri aldım anne!

Baba, para senin için, namustan daha mı önemli?

Şimdi ben kadın mı oldum?

Sizin, bana öğrettiğiniz namus kavramı, yoksa bu muydu?

Yazıklar olsun ikinize de, bu dünyada değil ama, mahşerde iki elim yakanızda mutlaka olacak!

erterd@msn.com

09 Kasım 2008/ Bursa

Ertuğrul ERDOĞAN

Bünyamin Demirci bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir anne olarak yazınızı okurken kin doldum, öfke doldum.içimden evladıma sarılmak korumak geldi. Daha önceden medyadan takip ettiğim halde yeni duyuyormuş gibi lanet okudum.inanın bazen yaşlı insanlara şüpheyyle bakıyorum bu sapıklar yüzünden....Bela okumanın kötü olduğu öğretilmişti ne kadar kötü olabilir ki sapıkların yaptığı kadar mı.?Allah belasını versin o sapıkların

Feride Akkuş 
 30.12.2008 10:06
 

ne demeli hocam dilim varmıyor

Bünyamin Demirci 
 10.11.2008 23:52
 

Bu tarif edilemeyen bir acı..O kız için değil sadece.. bu toplum için,ailesi için,çevresi için,değerler için..Ben bu konuda yorum yapmaya bile yetersiz hissediyorum kendimi..Kelimeler yetersiz..Sevgiler,saygılar..

son tual 
 10.11.2008 10:01
 

ne denir şimdi bilemiyorum..toplumumuzda bastırılmış cinsellik böyle dışa yansımakta.buna cinsellik demek çok güç iğrenç ötesi bir şey..yazıcak onca şey varken nedesense yazamıyorum..

roji 
 10.11.2008 9:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 300
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 459
Kayıt tarihi
: 06.05.08
 
 

Ertuğrul Erdoğan, 1958 yılının sonbaharında Ankara'da doğdu. 1968 -1980 yılları arasında babasını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster