Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
91
 

Şimdi savaş vakti gelmiş midir?

Savaş tellalları Suriye elçiliklerinin önlerinde Esad aleyhine slagon atarak işe başladılar. Savaştırma çığlıkları atıyorlar. Güya kırk yıllık  Esad baskısına öfke kusuyorlar. Halbuki çoğu çocuk ve gençlerden oluşan eskilerin deyimiyle "nümayiş takımı".

Bugün hiç kimse öldürmeye ve katliama evet diyemez. Bunlar insanlık suçudur. Kimin nerede, niçin yaptığının ayrıştırarak birilerinin yaptığını hoş göremeyiz.

Lakin, anlatmaya çalıştığım Türk Milletinin böyle bir savaş için pisikolojik olarak hazırlanması gerekiyor. Şimdi bu yapılıyor.

Batının pis yüzü nihayet ülkemizde bu şekilde hortlamış oldu. Asıl niyetin emperyalist ülkelerin onayı ile Türkiye'nin Suriye üzerine gönderilmesi ve "Diktatör Esad" ın devrilerek Irak gibi,Libya gibi kan ve göz yaşı içine atılmasıdır.

Türk Miletine soruyorum: Ey milletim senin Suriye ile ne problemin var? Ne alıp veremediğin var? Sınırlarımızı kaldırırken, vizeleri kaldırırken, ortak bakanlar kurulu toplantıları gündeme gelmişken, başbakanımızla  Esad' ın sarmaş dolaş resimleri gazete sütunlarını süslerken, Suriye halkına  "kardeşimiz" derken ne oldu da savaş edecek kadar bu duruma düştük?

Birileri bunu bize izah etmelidir.

Bu milletin ne Suriye'den ne başka birisinden korkusu yok ama bu savaşma kurgusu neyin nesi, nerden çıktı? Niçin savaş ortamındayız?

Bu zorunlu idiyse şimdiye kadar neyi bekledik?

Komşularımızla sıfır sorundan savaşmaya nasıl geldik?

Şuna inanıyorum ki, Türkiye böyle bir çılgınlığın içine düşerse tarihinin enbüyük hatasını yapacak ve sel gidince kendinde kalan kumun tamirini bile yapamayacak. Batının kendi çıkarları uğruna  "müttefikimiz" kandırmacası adı altında orduyu savaş bataklığına sürecek,bu milleti vahim bir ateşe atacak ve almak istediği kaymağı tere yağından kıl çeker gibi kendi masasına koyacak.

Türk Milleti şunu bilmelisin; Ortadoğuda her yıkılan devlet parçalanmış halde yeni devletler doğuracak. Irka, dine, meshebe dayalı devletler kurulacak. Onlara hükmeden bir Türk devletini hangi emperyalist devlet istiyor olabilir?

Bu parçalanma tamamlanınca sıra kime gelmiş olacak ? Bunu iyi düşünmek zorundasın. Büyük Ortadoğu Projesinin ne anlama geldiğini,niçin eşbaşkanlığın Türkiye verildiğini iyi tahlil etmek zorundasın.

Ortadoğuda her savaş, her iç karışıklığın nihai hedefinde sen varsın, senin varlığın var.

Kendi onayınla kendi hayatına kast edemessin.

Bugün uyanık olamazsan işişten geçince zaten uyanamazsın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zamanı ne zamandır bilmem ama komşumuzdaki senaryoyu aynen bizede uygulayıp oynatacaklar.

Fatma Güneş ERGEN 
 05.02.2012 15:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 202
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 298
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

BİR DUAMIZ BİR DUYANIMIZ OLSUN YETER ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster