Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
531
 

Şimdiki futbolcular çok şımarık

Şimdiki futbolcular çok şımarık
 

Şimdiki şartlar ile bundan otuz yıl önceki şartlar çok değişik.

Eskiden futbolcular zor şartlarda mücadele ediyorlardı. Bir kulübe girdiği zaman parasını pulunu zamanında almasa bile , canını dişine takarak mücadele veriyor, takımı için canına verecek konuma giriyordu. Bu bir gönül bağlılığıydı. Eskiden şimdiki gibi tesisler, stadlar yoktu. Çamurlu sahada top oyunuyorlardı. Çamurlu sahalarda top oynayıp paralarını almadıkları zaman seslerini çıkarmıyorlar işlerine bakıyorlardı. Paralarını alamadıklarında klübü protesto etmiyorlardı.

Şimdi şartlar çok değişk. Futbolcular en kral evlerde kalıyorlar. Yedikleri önünde yemedikleri arkasında . Bazen klüplerde ekonomik sıkıntılar çıkıyor. Şimdiki zamanda en ufak bir sıkıntı çıktığında , bu olay basına yansıtılıyor , bir de futbolcular antremana çıkmıyorlar. Şimdiki oyuncular şımarık; çünkü sen büyük kulüpte oynuyorsun. Paranı pulunu alamasan da bu olay senin ve yönetiminin arasında kalır. Diğer bir olay da antremana çıkmamazlık yapamazsın.

Bu sizin yaptığınız bir çocuğun ailesinin parası yok diye evi terk edip başka yerde konaklamasına benziyor. Bu davranış ne kadar yanlış ise şimdiki futbolcuların da bu davranışı son derece yanlış idir. Bu tavrı daha önce galatasaray göstermişti. Şimdi ise Denizlispor bu modaya uydu. Denizlisporlu futbolcular parasını alamamışlar ve yönetime tavır almışlar.

Ailesine, işine, mesleğine saygısı olmayanların her alanda samimi oldukları tartışır. Bir düşünsenize şimdi o futbolcuların takımıyla namuslu bir ilişkisi var mıdır?.

Onun için bir yerde huzursuzluk varsa , o yerde başarı yoktur.


Mardinli ergin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 367
Toplam yorum
: 344
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 768
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Eskiden Ergin (yengeç dansı) rumuzuyla yazardım. . Doğruyum, çalışkanım Fenerliyim.   @Ergin Fene..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster