Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1020
 

Şimdilik Hoşçakalın

Şimdilik Hoşçakalın
 

 

Sevgili dostlar. Sizlere şimdilik hoşçakalın diyerek (umarım) kısa bir süreliğine veda etmek istiyorum. Daha önce de zaman zaman sizlerden ayrı kalmış ve hastalığım ile ilgili çeşitli tedavi süreçlerinden geçmiştim. İşte yine onlardan biri daha..
 
Uzun zamandır süregelen, gerek iş hayatımı gerek sosyal hayatımı olumsuz yönde etkileyen hastalığımın yapılan bütün tedavilere rağmen beni yine rahatsız eder boyuta gelmesi nedeniyle Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine giderek kontrollerimi yaptırdım.
 
Yapılan kontrollerde benimle ilgilenen öğretim üyesi tarafından geçmeyen ve beni uzun süredir rahatsız eden ağrılarımın sebebinin Medulla Spinalis(omurilik)'teki bir anomaliye bağlı olduğu; bu durumun ilerlemesiyle var olan şikâyetlere çeşitli nörolojik problemlerin de eklenebileceği; nörolojik hasarların geri dönüşünün de zor olduğu belirtilerek ameliyat teklif edildi.
 
İki yıldır geçirdiğim zorlu dönemi de göz önünde tutunca ameliyat olmayı kabul ettim. Zira iki yıl içerisinde ağrıların geçmesi için; fizik tedavi, ozon tedavisi, çeşitli enjeksiyonlar, alternatif proloterapi, akupunktur, lokal sinir blokajı, radyofrekans yöntemleri denendi. Ayrıca torba torba ağrı kesicinin yanısıra şiddetli ağrılı kanser hastalarında kullanılan ağrı kesici (yeşil ve kırmızı reçeteli) ilaçlar da kullandım.
 
Denemediğimiz tedavi, gitmediğimiz doktor kalmadı neredeyse :) Tabi bazen terzi söküğünü dikemiyor böyle. Bakalım bu defa sökük dikilecek ve kırık dökük halden sağlıklı bir hayata geçiş yapabilecek miyiz?
 
Ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadar olur bilemiyorum. En kısa zamanda aranıza dönmeyi umut ediyorum. Olur da bir aksilik yaşanırsa diye hepinizden helallik diliyorum.
 
En kısa zamanda geri dönmek ümidiyle.
 
Sevgi ve muhabbetle..
 
(Not: Bu akşam ve yarın gün içinde telefonum kapalı olacak. İnşallah kendime gelir gelmez Twitter/Facebook ile halimi ve durumu arz edeceğim.)
 

 

Murat HACIOĞLU

31.01.2013, Denizli

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Acil şifalar diliyorum... Keşke olanağınız varsa, Ankara'daki Üniversitelere de,bir gözükseydiniz.Anladığım kadarı ile belinizden şikayetiniz...Bende de boyun fıtığı vardı,dayanılmaz sancılarım nedeniyle ameliyat dediler, olmadım,kas gevşetici iğnelerle atlattım.Yine, sinirle veya ağır kaldırmayla yineliyor ama çok kısa sürüyor ,geçiyor.Umarım ameliyat sonrası tamamiyle,iyileşirsiniz...Selamlar...

Nur Eşmeli 
 22.02.2013 11:30
 

Yazınızı okudum, hüzünlendim. Sizin için bu akşam kendim için etmediğim dualardan edeceğim. Allah size sağlığınızı ve mutluluğunuzu en kısa zamanda versin inş. Saygı ve selamlar.

Haydanlı 
 14.02.2013 22:43
 

allah yanınızda ve yardımcınız olsun.. tez zamanda sizden de şifa bekleyenlere umut ve şifa dağıtmanız için iyileşmeniz ve yaşadığınız tum sıkıntılarınızdan kurtulmanız dileğiyle...tum okurlarınız ve kendı adıma şifa diliyorum...

Aynur ARI 
 02.02.2013 15:55
 

Esprili yazılarınızı tekrar okuyacağıma bütün kalbimle inanıyorum.Blogtaki arkadaşların duaları, bu inancımın gerçekleşmesini sağlayacaktır.Sağlıklı günlerde buluşmak üzere sevgi ve selamlarımla.

yılmaz çetingöz 
 02.02.2013 15:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1658
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster