Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '10

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
419
 

Şimdilik mahkumum müebbede

Şimdilik mahkumum müebbede
 

"RESİM:ALINTI" Girdaplardan girdaplara sürükleniyor ruhum.


Çığ gibi büyüdü yüreğimdeki sıkıntılar bugün. Zaten kaç gündür süregelen bir usanmışlık hali var üzerimde. Silkelenmeli, sıyrılmalı diye yineliyorum ama yakamı bırakacağa benzemiyorlar. Girdaplardan girdaplara sürükleniyor ruhum.  

Sorun şu ki mutsuzum işi yerinde. Bedenim burada ama ruhum can çekişiyor. Yaptığım iş rutin, tat vermiyor. Elbet bu işi de yapacak kişilere ihtiyaç var lakin o kişi ben değilim. Dışarıdaki onlarca işsizi düşünerek avutmaya çalışıyorum kendimi fakat nafile. Köreldiğimi duyumsuyorum günden güne. Ne uzayacağım ne de kısalacağım burada. Görünüşte ahenkle çalışıyorum. İşlerim aksamıyor, evraklar birikmiyor. İzin falan istemiyorum. Hasta bile olsam işteyim ancak canıma yettiğinde sağlık sorunlarım sevk alıyorum. O da öğlene kadar muayene işini bitirip öğleden sonra iş yerine dönüyorum. Tam da aranılan elemanım.  

Bir de bana sorsalar ya nerede, ne yapmak istediğimi. Cenderede gibiyim. Çarmıha gerilmiş ruhum eziyet çekiyor. O zaman ne işin var, çalışma, çek git, diyeceksiniz. Gitmek istiyorum elbet ama emekliliğime var daha. Allah izin verir de o güne ulaşabilirsem düğün bayram yapacağım kırk gün kırk gece. Şimdilik mahkûmum müebbede. Bungun anlarımda daha da yaklaşıyorum Allah’a. Dilimden düşmüyor Kelime-i Şahadet. Yüreğim serinliyor o vakit. Huşu yayılıyor tüm benliğime. Biliyorum hayır da şer de Allah’tan. Elbet yüreğimi ele geçiren karanlığın aydınlığı da olacak. O zaman, ben, gerçekten ben olacağım.  

Hayat bir sınavdan ibaret. Hak vaki olana kadar devam edeceğim soruları çözmeye, bilmesem de yanlışlarımın doğrularımı götürüp götürmeyeceğini.  

02.06.2010
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizlerde bazen iyi, bazene vasat bir öğrenci olarak bu sınavı vermeye çalışıyoruz. İşyerlerinin stresi başlı başına bitiriyor zaten çoğu zaman. Keşke zamanında kendi istediğimiz, daha fazla sevdiğimiz bir işe sahip olsaydık. Yüreğine sağlık Papatyam.

SELVA89 
 29.06.2010 9:52
Cevap :
Türkiye'nin kaderi bu. Ne yazık ki yaptığı işi sevmeyen onca insan var. Mutsuzlar. Önce bir üniversite olsun sonra bir iş olsun da ne olursa olsun, daha sonra bıkkınlık, bezginlik, kendinden vazgeçmiş insanlar kol geziyor etrafta. Mutlu olmayan kişi etrafına nasıl ışık saçar. Gün gelir çözülür inşallah bu sorunlar. Hep gülümseyerek kal Can Damlam.  29.06.2010 12:43
 

Tutsalığın her türlüsü, derdin kederin sıkıntının en büyüğü, başarılar, başarısızlıklar , hüzünler , mutluluklar hepsi hayat denen bu dolambaçlı yolda bize ışık tutuyor .Sanırım denge sağlanıyor.Güzeldi yine. Sevgiler selamlar

Şennur Köseli 
 02.06.2010 20:21
Cevap :
Çok teşekkür ederim.yorumlarınız beni mutlu ediyor.Sevgilerimle.  03.06.2010 11:25
 

herkesin hayatı 3 yanlış bir doğru şeklinde ilerliyor ve herkes istediği yerde değil.Zorunluluklar kavramı tam isabette lakin.Emeklilik herkesin beklediği gelemeyen zaman.Yüreğine sağlık..

naz akyol 
 02.06.2010 16:35
Cevap :
Çok sağ ol Naz Kız. Allah herşeyin hayırlısını versin.Sevgiyle kal.  03.06.2010 9:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 747
Toplam yorum
: 1755
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 761
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Ankara'da doğdum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. AÜİF iş idaresi b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster