Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '10

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
450
 

Şimdiye Kadar 'Canlandıranlar'

Şimdiye Kadar 'Canlandıranlar'
 

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi VCD Bölümü ortaklığıyla hayata geçirilen Berat İlk’in “Canlandıranlar Yetenek Kampı” projesi, animasyona ilgi duyanları atölye çalışmalarında konunun uzmanlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Mart ayında da birbirinden ilginç atölye çalışmalarının gerçekleştirdiği kampın kapıları tüm animasyon meraklılarına açık: Üstelik devam zorunluluğu yok!

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı projelerinden “Canlandıranlar Yetenek Kampı” film gramerinden senaryoya, animasyon tekniklerinden kurguya kadar farklı konuları içeren ücretsiz atölye çalışmalarıyla her Cumartesi İstanbulluların yoğun ilgisiyle yola devam ediyor.

Şimdiye Kadar Canlandırılanlar

Ocak ayında, Gözde Onaran’ın verdiği “Sinema Dili ve Grameri” ile başlayan Canlandıranlar Yetenek Kampı, Lamia Karaali’nin “Animasyon için Hikaye ve Senaryo”, Nermin Er’in “Karakter Tasarımı ve Uygulama”, Koray Kuranel ve Tahir Aksoy’un “Storyboard ve Layout”, Ömer Ahunbay’ın “Ses ve Müzik”, Burak Şahin’in “Canlandırmaya Giriş”, Murat Başol’un “Çizerek Canlandırma” atölyeleri ile devam etti.

Kısa Kısa İstanbul

Bahçeşehir Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi ile Sinefekt, Anima, Canlandırma Servisi ve Dirty Cheap Creative yapım şirketlerinin de destek verdiği Canlandıranlar Yetenek Kampı’nda, İstanbul konulu 3 adet kısa film projesi de can bulacak. Proje destekçilerinin katkıları ile üretilecek filmler, ulusal ve uluslararası festivallerde yer alacak.

Canlandıranlar Yetenek Kampı atölye çalışmalarının kaydını izlemek için,

www.canlandiranlar.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 682
Kayıt tarihi
: 11.08.10
 
 

Fazilet UĞURLUOĞLU Beyoğlu Ayşe Ege Kız Teknik Meslek Lisesinde Grafik Tasarım ve Fotoğraf bölümünd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster