Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
273
 

Simyacı' nın güncesinden; vizyon

Bugün benim için '' Vizyon '' günü

Dışarıda varmak istediğimiz hedeflerin resimleri tam ve net olarak duygusal hafızamızda yoksa bu değerlere ulaşma şansımız yoktur. Herkes elde ettiğinde gerçekten mutlu olacağını hissettiği hedefin net resmini görmeli ve hafızasının gerçekleşmesi istenen bölümüne atmalı ve bu alanda derhal küçük bir eylem adımını gerçekleştirmelidir.

Günün Duası: Tanrım, yarınlar için görsel hafızama depoladığım o güzel resimlerin gerçekleşmesi için eylem gücü ver.

Günün Onaylaması: Ben tanrının zengin sofrasına davet almış biriyim.

Günün Notu : ''Rotası olmayan bir yelkenliye hiç bir rüzgar yardım edemez'' İrlanda Atasözü'nü unutmadan geleceği bugünden yaratmanın sihirli formülü; gelecekte olmak istediğimiz, kişi, yer, zaman ve olayın bütünsel resmini beynimizde açık ve net olarak görmeliyiz. Vizyonların ilizyon olmaması için beynin gelecekte ne olmak istediğinizin fotoğrafını kendinize dürüst olarak çekmeniz gerektiğini size anlatır.

Günün Sözü: Eğer hayata baştan başlayabilseydim, onu yine aynı şekilde yaşamak isterdim; yalnızca gözlerimi biraz daha fazla açardım. (Jules renard)

VİZYON YASASI

Yarını her zaman bir ressamın boş tuvali olarak görün. Ne çizeceğinizi henüz beyninizde yaratmamışsanız, hangi fırçalarla ve boyalarla işe başlayacağınız konusunda kararsızlıklar yaşıyorsanız ve bu resmin hangi duvara asılmasının sizi mutlu edeceği konusunda bir şey düşünmediyseniz; yarın sizin için böyle bir şey olur. İyi ya da kötü değil, sizin istediğiniz gibi olur. Eğer bu yarından şikayet edecek bir şeyler bulursanız, sizi temin ederiz ki, bunu telafi edecek başka bir yarın hakkında garanti veremeyiz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster