Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
444
 

Simyacı'nın güncesinden; aşk

Bugün benim için ''Aşk'' günü

Aşk duygusu yaşamı zenginleştiren bir duygudur. Aşkın kimyasında duygu, uyum, verme ve alma yeteneği, baştan çıkma, adanma, kaynaşma, erotizm, estetik, temas, keyif, ilişki, ortaklık ve sanat temaları bulunur. Böyle duyguları yaşayanları, yaşamışları ve yaşayacakları ve aşkımı anlayanları selamlıyorum.

Günün Duası: Tanrım, bana armağan ettiğin yaşamda, aşka duyduğum aşk için sanatsal yönümü geliştirmemi sağla.

Günün Onaylaması: Ben aşk ile aşk yaşayan biriyim.

Günün Notu: Hepimiz aşık olma potansiyeline sahibiz ama çoğumuz yaşadığımız büyük aşkları sanata dönüştürerek; ölümsüzleştirme yeteneğini geliştiremiyoruz. Tanrı bize olan aşkını, evrendeki tüm canlılarla ölümsüzleştirdi. Biz de aşka yaratıcı olarak bakmalıyız.

Günün Sözü: Bütün zamanınızı başınıza gelmesini istemediğiniz şeyleri düşünerek geçiriyorsanız, ters yöne koşan futbolcudan farkınız yok demektir. (Jack E.Addington)

SANAT YASASI

Tanrı evrendeki her şeyi bir sanatsal obje olarak yaratmıştır. Herkes ya düşüncesiyle, ya ruhuyla, ya da bedeniyle bu sanatsal şölenden tat alır. Bir insan bedenini sanatsal anlamda sunarken bir diğeri bu sanatsal bedeni tuvale aktarabilir, bir başkası ise bu iki sanatçının ortaklaşa yarattığı tabloyu evinin duvarına asabilir. Hangi konumda olursanız olun siz sanatsal bir varlıksınız. Evren her şeye bu sanatsal güzelliği vermiştir. Yeter ki görmeyi, işitmeyi, dokunmayı, hissetmeyi ve sevmeyi sanatsal olarak deneyimlemekten kaçınmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 998
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster